Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Castor

Ќесеџија
Член од
2 мај 2012
Мислења
481
Поени од реакции
960
Одма го бранат а не гледаат дека типот има криминално минато...Принц убаво рече,чекај бе па овој со динамит у кола го имаат фатено,зошто е на слобода воопшто?

Прашање до Албанците на форумов,што секој уапсен кој се сомничи за злочинов го бранат безусловно и безпоткрепа.Зошто ако МВР ги узурпира Албанците за овие убиства,не бевте вие уапсени?Зошто вас никој не ви проби врата и ве уапси?Нели рандом се апсењава,ко што вие тврдите,можда ал немора бит?Браниш некој што се сомничи за убиство на 5 невооружени луѓе,кои не биле во можност да се одбранат и не му згрешиле ништо?Дијагноза,треба да си е*ан во мозокот...
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Радикалниот албански исламизам се зајакнува, а за жал никој не зборува за ова.

Главниот оџа зборува за голема Албанија, албанските исламски партии зборуваат за голема Албанија, а никој и за ова не дискутира дали со ова се поттикнува џихад и рушење на уставниот поредок.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
А зошто не самодавење во кофа на пример.
Клише е, исполнето е тоа сценарио ако памтиш со новинарот....нешто ново ни треба :) на пример, на пример....


Сопка од скалите во идризово и смрт на лице место, убод од отровен пајак, човекот и избегал на полицијата и нема траги од него(а тој лежи во некој канал исечен) ехее милиони има сценарија, мало дете би измислило, само не смее овај да лежи во затвор, премногу е добро.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
НЕ ЗНАМ


но знам дека можеби не е овој.........
Па кажи кој е....соработувај, нели ти е криво што 5 луѓе отишле засекогаш без никаква причина???
Формацијава на реченицава „можеби не е овој“ не ми е баш јасна, ама ако го браниш кажи зошто....не е тој, тогаш кој е....
Нашево МВР прво и основно сноси кривица што дозволува луѓе со оружје да си шетаат кај сакаат и да убиваат, ама еве ова нешто (да речеме дека) го сработиле.....и сега за тебе „не е овој“....стварно не можам да те разберам....
Уште ли не сфати настанов каков гнев предизвика меѓу луѓево? После се нервираш со навреди кога ти пишуваат....
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.531
Поени од реакции
5.075
Па кажи кој е....соработувај, нели ти е криво што 5 луѓе отишле засекогаш без никаква причина???
Формацијава на реченицава „можеби не е овој“ не ми е баш јасна, ама ако го браниш кажи зошто....не е тој, тогаш кој е....
Нашево МВР прво и основно сноси кривица што дозволува луѓе со оружје да си шетаат кај сакаат и да убиваат, ама еве ова нешто (да речеме дека) го сработиле.....и сега за тебе „не е овој“....стварно не можам да те разберам....
Уште ли не сфати настанов каков гнев предизвика меѓу луѓево? После се нервираш со навреди кога ти пишуваат....
Не знам, да знаев ќе соработуев..........
јас реков МОЖЕБИ не е овој, не реков не е овој......
Ако е нека скапе на затвор, и таак треба да одговара за други криминални дела.....
Поентата ми е што многу лесно сомнителните се претвараат во убијци........
Тоа е таа готовна борбеност за да се обвини албанец, секој ден се повеќе придонесуваме за да се зголеми багажот со стереотипи.......
 
M

Muranyi

Гостин
секој ден се повеќе придонесуваме за да се зголеми багажот со стереотипи.......
Багажот е претоварен после Смилковци,во тоа немај сомнеж.Освен кај некои амеби без нервен систем и спосбност за паметење.
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Ние не знаеме ништо за терористите:facepalm: Полицијата ги облече во униформа, тие немаа униформа од УЧК :facepalm::facepalm: сликата од Косово не знам чија е, ја најдов тука ми се допадна и ја закачив на ѕид:facepalm::facepalm::facepalm:
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
На шерифот што пукаше у Хиподром и Маџари му плеснале 15г затвор. Баш ме интересира на овие говедава по колку ќе им дадат. Секоја казна испод доживотен затвор е мала.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
На шерифот што пукаше у Хиподром и Маџари му плеснале 15г затвор. Баш ме интересира на овие говедава по колку ќе им дадат. Секоја казна испод доживотен затвор е мала.
Кога го осудиле на 15 години ? Навистина не сум слушнал, ако имаш линк ќе може да ми го пратиш во инбокс? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom