Обложување на нет

Член од
2 декември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Се регистрирав на бет365 и направив депозит, има некој бонуси таму?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
Сакам да прашам дали некој повлече пари од dobet.com, знам дека некој пишуваше дека ќе направи депозит?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Сакам да прашам дали некој повлече пари од dobet.com, знам дека некој пишуваше дека ќе направи депозит?
Тоа види со контактирај ги тимот од страницата .. дали може така да не биде да депозитираш џабе .
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
12
Како да префралм пари од бет365 на дебитна ?Колку најмалку/најмногу можам да подинганам и дали ке имам некои проблеми околу вадење од банкомат (инаку имам ИНТЕРНЕТ КАРТИЦА од стопанска)
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Поднесов апликација пред недела ипол за Виза електрон во НЛБ тутунска. Идам сеа да си ја зеам, и таму ми даваат само маестро, а ми вика за виза електрон требало дополнително да се пополни барање и за таа картичка се плаќало членарина. Јас колку што знам требаше двете картички да ми ги дадат. Некој поупатен во ова?
И на мене ми се случи исто друже ама од пред 1 година , поднесов за Виса а ми дават маестро.Праша ти таму дали можеш да имаш и Виса и Маестро во тутунска ? Имам едно 500$ на покерот па планирам да ги вадам ако дават, да одам Виса да извадам...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Во врска со Манибукерс, данок и сл.
Во Тутунска еден службеник ми кажа дека провизијата е ептен минимална и незначителна, и дека нема потреба да се прави Манибукерс акаунт туку директно да се префрлаат парите на картичка. Според неговите зборови имало клиенти кои месечно работат со по 1м денари и го прават тоа без Манибукерс или сл. Службеник во УЈП (незнам дали некој инспектор или обичен службеник) ми кажа дека данок на државата се плаќа само за суми над 10.000денари.


Некој да ми каже нешто во врска со ова, дали се нашол во ваква ситуација
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Во врска со Манибукерс, данок и сл.
Во Тутунска еден службеник ми кажа дека провизијата е ептен минимална и незначителна, и дека нема потреба да се прави Манибукерс акаунт туку директно да се префрлаат парите на картичка. Според неговите зборови имало клиенти кои месечно работат со по 1м денари и го прават тоа без Манибукерс или сл. Службеник во УЈП (незнам дали некој инспектор или обичен службеник) ми кажа дека данок на државата се плаќа само за суми над 10.000денари.


Некој да ми каже нешто во врска со ова, дали се нашол во ваква ситуација
За ова дека над 10.000 само незнам не ми се верува пошто има доста шо извадиле повеќе па ништо од данок..
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
има некој шо се клади или да знае некој шо се клади на руската бетсити онлајн? во Македонија незнам дали може гледам има хрвати шо играат на таа онлјан ако може би било супер даваат доста добри игри.
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Граѓаните на Република Македонија од наредната година ќе може да играат интернет игри на среќа организирани од домашен субјект во земјава.

Ова, како што соопшти владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев, го овозможуваат новите измени на Законот за приредување игри на среќа и забавни игри со кој се предвидува формирање државна интернет лотарија, во која ќе учествуваат со 51 отсто државата преку Државната лотарија на Македонија и приватен капитал со 49 проценти.
Странскиот партнер ќе се бара преку меѓународен тендер што треба да се распише по усвојување на измените на Законот во Собранието на Република Македонија, кој пак предвидува почетокот со работа на ова друштво на здружување да е во рок не подолг од една година од денот на донесување на Законот.

Во заедничкиот потфат државата, односно Лотарија нема да вложува средства, туку ќе го вложи правото на организација на игри на среќа, а приватниот инвеститор ќе биде должен да инвестира финансиски средства, опрема, хардвер, софтвер, ноу хау, кадар. - Ќе бидат поставени високи стандарди со цел привлекување реномиран странски партнер во оваа област, додаде Ѓорѓиев.

Тој истакна дека со тоа што досега во Македонија не беа организирани интернет игри на среќа граѓаните ги играа преку интернет за странски субјекти со што според некои проценки се одлеваа десетици милиони евра.

- Сега со приредувањето интернет игри на среќа од домашен субјект, односно од државата ќе има регулација на системот, средствата нема да се одлеваат од државата, затоа што странските интернет игри на среќа не би биле дозволени, што значи дека средствата ќе остануваат во државата, а државата ќе остварува приход од даноци, рече Ѓорѓиев и додаде дека ќе има и можност за повеќе средства за специјалните ставки на Лотарија кои ги дава за спорт, здравство и слично.
http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=54A10F46DE43A247B4848EEC92A35ECC

Што блада ова министерчево глупо со вакви некои простачки закони? :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom