Секс за време на менструација?

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Мене не ми прави никаква разлика, повеќе пати имаме пробано ама при крај ми беше претпоследен ден ми беше и имаше мноогу малку крв.
3. 83% од жените кои имаат секс за време на мензис крвават повеќе од оние кои немаат секс во овој период
:
Кај мене ова имаше спротивен ефект, односно од тогаш почнав помалку да крварам и должината на мензисот ми се намали за еден ден
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Абе ајдеее..гадноо ее..Ауух и не сум до толку очајна брееј!
А и не ми е некако хигиенски..
voopsto ne e trikot dali si ocajna ili dali e gadno. Se e do covekot. Ima zenski koi sakat, ima maski koi nejkat da ja seksat devojakta za vreme na toa. Mene licno, voopsto ne mi e gadno, ama ic.
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
За време на менструалниот циклус НЕ СМЕЕ да се има секс без заштита, значи никако, може да предизвика големи и тешки инфекции на пенисот, а добро е и да се избегава, крвта не е нешто гадно, но сексот за време на менструалниот циклус мене лично воопшто не ми се допаѓа...
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Сум имал и не ми било гадно, ама затоа првиот пат се извадив од памет. Девојката имаше добиено и као пред крај беше и бевме ептен попалени и као ај ај... и кога заврши целата работа, кога се погледнав надоле извикав: „Ај тинк мај дик из блидинг... мај дик из блидинг...оу шит... уат да фак хев јор пуси дан ту ит....кен ши бајт... оуу креп“... ептен беше крваво... како некоја сцена од ЦСИ. ;)
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
zavisi od situacijata ako sum nemal seks 1 mesec togas ne gledam mensturacija ova ona ako mi se kontre ja ubeduvam finat levo finta desno (za dzab ne trenirav rakomet t.e so ne trenirav i jas) i i ja pravam cestitka
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.812
Поени од реакции
4.504
mene ne mi pravi razlika u loso dobro
koga nema e poopustena, pointeresno e
koga ima nema tolku pretanje skokanje za da ne se izvalka carsavot/sedisteto/itn arno ama popodmackano e i go dava cuvstvoto na prv pat
:D se zezam za poslednovo
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
179
Поени од реакции
49
No way! Се издржува без секс една недела :)
 
Член од
4 август 2010
Мислења
13
Поени од реакции
4
]Mislam deka koga se raboti za seriozna vrska, ne e nisto strasno i gadno, dokolku se odrzuva dobro higienata. Sum probala posle vtoriot den i mislam deka e vo red. Ne e vo prasanje zapalenosta ili ocajot, tuku bliskosta so partnerot i kolku si opusten/a sprema nego.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.467
Поени од реакции
10.171
Аууууу...гадна работа..барем за мене ;)
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Сум бил, неколкупати на работ но памет ми доаѓаше пред да го паркирам. Инаку 5 дена се издржува без секс!
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Mnogu mashki ili zenski se gadat od seks na menstruacija :)

I have no idea why ?

Toa e neshto od najubavoto vo zivoto :P HAhah :) Mozi ne bash najubavoto.. ama poveke zenski se palat premn na vreme na menstruacija.
A ne e nishto gadno vo toa da imash seks so nekoja sho ima menstruacija. Bashka mnogu mashki vikat deka e ubo :)

Taka da opushtise .. Oslobodise .. Nema da se kaes ! :)
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Mnogu mashki ili zenski se gadat od seks na menstruacija :)

I have no idea why ?

Toa e neshto od najubavoto vo zivoto :P HAhah :) Mozi ne bash najubavoto.. ama poveke zenski se palat premn na vreme na menstruacija.
A ne e nishto gadno vo toa da imash seks so nekoja sho ima menstruacija. Bashka mnogu mashki vikat deka e ubo :)

Taka da opushtise .. Oslobodise .. Nema da se kaes ! :)
Интересен поглед од женска страна.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.559
Поени од реакции
33.812
Ahm a ne sum vo pravo ?:)
Си. И повеќе запалени сте, и јас сум фан. Ама не е гадењето моментот.
Туку од нередот што се ствара. И зависи кога е, океј е при крај, ама некаде на почеток, крпа за на плажа не спасува. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom