Фан Клуб: Јувентус

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Добар си е и Џио, зависи како ќе одиграат Кваља и Вучинич, ако има потреба треба да влезе Џио, играч со индивидуални квалитети е и може ќе одигра, бидејќи сигурно ќе има мотивација. Но да видиме како ќе одиграат овие. Да се надеваме дека нема да има потреба да го пушта Џио ^^
Forza Juve!
На Џио му треба уште малце да е физички поспреман и да не е себичен топ ќе биде, само да го намали притисокот врз себе што сам си го има наметнато ќе нема подобар напаѓач брз е добар пас има, јак шут, дрибла се што му е потребно на еден играч само тоа што нема цврстина тоа муе проблемот другото се сие е ОК
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Заебете вие формации и глупости давајте линкови уште сеа за утакмициве зошто после осеќам ќе пукам од нервоза ...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Зашто бе што му фали на Џовинко, па единствен играч од напаѓачите што може да помини еден на еден и повеќе играчи само му фали малце самодоверба и ќе биде топ, притисокот е голем над него и зато не можи гол да нареди иначе топсие дечкото барем кога играме по мене многу е раздвижен нападот кога е имат топката прецизен е во пас и нормално да не е толку себичен!
како прво мое мислење премогу е себичен како што кажаа му треба појке самодоверба незнам некако не мие за 90 мин Џовинко нее гол играч можеби е за во екипи како што се парма болоња и други се гледа по статистикава иначе Кваљарела мн ми е мило што се врати во форма моментално најдобар ни е според мене
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.184
Поени од реакции
6.850
со среќа вечерва,ќе биде потребна.......тројката во одбраната не е докажана во вакви мечеви па очекувам и да примат некое голче.....како и да е форца Јуве !
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.746
Поени од реакции
8.004

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.354
Поени од реакции
16.859
Има некој тука да знај како да гледа со помош на Интернет на телевизорче со смарт тв и интернет приклучок се отепав барање упм да фати :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Има некој тука да знај како да гледа со помош на Интернет на телевизорче со смарт тв и интернет приклучок се отепав барање упм да фати :)
со HDMI слика бе глуп:D..на лап топот си го поврзваш со кабелче и џглап на телевизорот си имаш слика ама во полоша резолуција..освен ако имаш сопкаст:P
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.354
Поени од реакции
16.859
со HTML слика бе глуп:D..на лап топот си го поврзваш со кабелче и џглап на телевизорот си имаш слика ама во полоша резолуција..освен ако имаш сопкаст:P
море смотан мене телевизорчето ми има интернет шо ке мие кабел смотан еден и HDMI е не е html xaxaxa
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.165
со среќа вечерва,ќе биде потребна.......тројката во одбраната не е докажана во вакви мечеви па очекувам и да примат некое голче.....како и да е форца Јуве !
Таа тројка во одбраната ја однесе Италија до финале на ЕП :icon_mrgr:

Сопкаст линкови >>>>>>>>>>> КЉИК

Стартни состави >>>>>>>>>>> Пак КЉИК
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.184
Поени од реакции
6.850
Таа тројка во одбраната ја однесе Италија до финале на ЕП :icon_mrgr:

Сопкаст линкови >>>>>>>>>>> КЉИК

Стартни состави >>>>>>>>>>> Пак КЉИК
ја однесе Чак Норис.......од него зависи и вечерва како ќе изигра Јуве
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Леле Бонучи колку ме плаши
Освен погрешни пасови се друго му е перфекција на Бонучи барем ова полувреме.И лугее колку немаме среќа требаше најмалку 2 гола разлика да водиме.Ме плаши Оскар опасен играч маме му ебем.Ајде уште 45 минути да се издржи после друг муабет ќе праиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom