Android телефон до 150 евра

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Гледам да купам некој андроид телефон до 150 евра (старо или ново). Кога бев у T-Mobile во City Mall, приметив дека HTC Sensation пишува цена само телефон ~8500...Ги прашав да не е грешка они ми викаат не е, тоа е последниот..
Е сега, читам на нет све е ОК со него, али HTC имале проблеми со “ало-ало“ функцијата на телефонот. Мене тоа ми е доста битно (не е пресудно, пошто и онака не зборувам многу - со 100 денари кредит терам скоро 2 месеца :D ), али коа зборам со некој не сакам да биде: “абе ме слушаш? ДОбро е сеа?“ Доста е што сум на VIP уште такво нешто ми фали :D

У глобала све друго стандардно нека си е..Ако има нешто да се најде за 150 евра (како што кажав старо или ново) со DualCore, ICS и барем 1гб рам (а и немора), ќе бидам задоволен.

Само немојте алкател ВЕ МОЛАМ :D Се двоумам меѓу HTC и Sony Xperia (самсунг овие поефтиниве не ми фатија око)
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Ме зачуди ова и мене. На каталогот пишува 8400 денари. Сигурно е некоја грешка. Не ми се верува дека би го пуштиле толку евтино иако е кодиран.

Надополнето...
Само телефон е 25990, Таа цена од 8400 е изгледа со комбинација на бонуси од зборење и сл.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Сензејшнот во Т-Мобиле се сите репарирани, другар купи нов, внатре едно кило прашина помеѓу екранот и тачот, па го продаде за 2 дена, му викам репарирани се не ми веруваше, после прашал некој братучед што работел таму му го рекол истото
 
Член од
30 септември 2012
Мислења
5
Поени од реакции
3
Според мене, Sony Xperia Tipo. Има Андроид 4.0, 512mb рам, 800mhz процесор... Е, сеа, камерата е 3.15 мегапиксели, ама па и не е многу лошо тоа. За цената (150-ish евра), телефонот си е лудница.
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Не ми се верува да паднат на такво дереџе Т-Мобајл. Но ако ти го потврдиле тоа, тогаш тоа е еден голем минус за нив
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Според мене, Sony Xperia Tipo. Има Андроид 4.0, 512mb рам, 800mhz процесор... Е, сеа, камерата е 3.15 мегапиксели, ама па и не е многу лошо тоа. За цената (150-ish евра), телефонот си е лудница.
Телефонот е 100 евра нов по огласи и мобилари ;) Иначе супер е телефончето ако не ти смета да се каже малиот екран 3.2inch
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Гледам да купам некој андроид телефон до 150 евра (старо или ново). Кога бев у T-Mobile во City Mall, приметив дека HTC Sensation пишува цена само телефон ~8500...Ги прашав да не е грешка они ми викаат не е, тоа е последниот..
Е сега, читам на нет све е ОК со него, али HTC имале проблеми со “ало-ало“ функцијата на телефонот. Мене тоа ми е доста битно (не е пресудно, пошто и онака не зборувам многу - со 100 денари кредит терам скоро 2 месеца :D ), али коа зборам со некој не сакам да биде: “абе ме слушаш? ДОбро е сеа?“ Доста е што сум на VIP уште такво нешто ми фали :D

У глобала све друго стандардно нека си е..Ако има нешто да се најде за 150 евра (како што кажав старо или ново) со DualCore, ICS и барем 1гб рам (а и немора), ќе бидам задоволен.

Само немојте алкател ВЕ МОЛАМ :D Се двоумам меѓу HTC и Sony Xperia (самсунг овие поефтиниве не ми фатија око)

Другарче ова Сенсзејшн е на претплата толку евтин или постпејд? :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Гледам да купам некој андроид телефон до 150 евра (старо или ново). Кога бев у T-Mobile во City Mall, приметив дека HTC Sensation пишува цена само телефон ~8500...Ги прашав да не е грешка они ми викаат не е, тоа е последниот..
Е сега, читам на нет све е ОК со него, али HTC имале проблеми со “ало-ало“ функцијата на телефонот. Мене тоа ми е доста битно (не е пресудно, пошто и онака не зборувам многу - со 100 денари кредит терам скоро 2 месеца :D ), али коа зборам со некој не сакам да биде: “абе ме слушаш? ДОбро е сеа?“ Доста е што сум на VIP уште такво нешто ми фали :D

У глобала све друго стандардно нека си е..Ако има нешто да се најде за 150 евра (како што кажав старо или ново) со DualCore, ICS и барем 1гб рам (а и немора), ќе бидам задоволен.

Само немојте алкател ВЕ МОЛАМ :D Се двоумам меѓу HTC и Sony Xperia (самсунг овие поефтиниве не ми фатија око)
Јас имам HTC Sensation и никаков проблем немаат. Кој ти рекол тоа-те лажел. Јас би ти препорачал да си земеш некое Самсунгче или ХТЦ. Поточно, Galaxy S i9000, HTC Evo 3D, Desire HD, One V, Galaxy Ace II, Desire S, Desire X. Овие што ти ги набројав ти се топ модели. А од Sony, најдобро ти е Xperia Go, Xperia Sola, Xperia U, Xperia P.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Според мене, Sony Xperia Tipo. Има Андроид 4.0, 512mb рам, 800mhz процесор... Е, сеа, камерата е 3.15 мегапиксели, ама па и не е многу лошо тоа. За цената (150-ish евра), телефонот си е лудница.
Друже се слушаш ли што збориш?
типо лудница? и типо вреди 150 евра:pos:
--- надополнето: 20 ноември 2012 во 19:18 ---
Не ми се верува да паднат на такво дереџе Т-Мобајл. Но ако ти го потврдиле тоа, тогаш тоа е еден голем минус за нив
Сигурно нема во салон да ти кажат
туку тоа се инсајдерски информации, муабетов беше кога ги извадија сензејшн на 1 денар во претплата од 500-600 ден
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Побитно од било што друго (вклучувајќи и хардвер) - гледај телефонот да има барем ICS (Android 4.0.x), или надградба до ICS или JB (4.1.x - 4.2), сеедно дали официјална или преку ROM-ови.

Добар избор би бил Samsung Galaxy S, само ако најдеш некој добро чуван, зашто е стар 2.5 години.
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Torte Mobile™ Да тоа нормално нема да ти кажат. Но ме зачуди дека се спуштаат до тоа ниво.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
За 150 евра тешко настаро дуал кор, може да се најде некој Sensation до 200евра, за тие пари најдобро Galaxy Nexus S, барем телефонот е up to date софтверски, или Galaxy S, заглавен на 2.3, со custom rom до 4.1 има.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Јас сакам да земам HTC Desire X, има некој купено, релативно нов е? Само единствено нешто што ме двоуми е што не знам дали ќе има 4.1 апдејт...
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Типо-то е мал..
Мислев и јас HTC Desire HD, ма да и за Sensation има доста custom rom-ови за JB..

Јас имам HTC Sensation и никаков проблем немаат. Кој ти рекол тоа-те лажел. Јас би ти препорачал да си земеш некое Самсунгче или ХТЦ. Поточно, Galaxy S i9000, HTC Evo 3D, Desire HD, One V, Galaxy Ace II, Desire S, Desire X. Овие што ти ги набројав ти се топ модели. А од Sony, најдобро ти е Xperia Go, Xperia Sola, Xperia U, Xperia P.
EVO 3D по огласи може да се најде за 200-240 евра, али тоа е веќе преку границата од буџетот :) Али од друга страна освен 3D екранот нема никаква разлика од Sensation-от
Ма да коа ќе видам од друга страна, подобро да уштедам и да си го зеам него или Deisre X-от.
--- надополнето: 20 ноември 2012 во 19:50 ---
За 150 евра тешко настаро дуал кор, може да се најде некој Sensation до 200евра, за тие пари најдобро Galaxy Nexus S, барем телефонот е up to date софтверски, или Galaxy S, заглавен на 2.3, со custom rom до 4.1 има.
Е сеа нексусот незнам како се движат цените...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom