Се утешил кај другарка му...

  • Креатор на темата Macedonian-Sun
  • Време на започнување
H

HoT IcE

Гостин
Добро де, пак осудувања и стереотипи. Ако се утешил на тој начин, значи има добра другарка(постот на Бене:pos::cuc:) , но не значи дека мора да му се вратиш, па овде мрсите конци за машките постапки. Кога би зел да наведувам спротивни случаеви, ќе си речете, подобро да седевме мирни, затоа што станавме модри, така викаат стари луѓе.
Луѓе, демокартија, кој со кого сака се ебе, кога сака и каде сака, сопствен избор, и своја слобода.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Браво каков мангуп еј, сите треба да се дивиме на неговиот херојски подвиг и да ги следиме неговите стапки, а женска му треба да му прости и плус да му го испуши еднаш.
Ама да се работеше за девојка која после кавга се утешила кај другар и`, е тогаш ќе беше курва, бештија, ороспија, дрољетина и слично.
Вака типот е фраериште. (y)
Без разлика дали е машко или женско и двајцата се копиљаци и треба да плаќаат данок за изневерување!
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
На мажот и да има нешто на страна му личи.Се дур е во тајност и си ги исполнува сите обврски спрема сопругата и семејството.:pipi:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
За шо е пичка и отишол да се исплачи (n)
За шо ја опнал (y)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Па види на првата страна колку лајкови има првиот коментар па ќе видиш како се доаѓа до такви 'селски размислувања'
Типично "troll for likes" мислење е тоа.

Иронична бев дечко, и поентата ми беше да посочам на двојните стандарди кои владеат кога е во прашање неверство.
Сите дркаат на фактот што типов нашол утеха кај другарката, ама да беше во прашање девојка која побарала утеха кај другарот, досега клада ќе и спремевте.
Знам дека беше иронична, ама мислам дека е време да почнат да се искоренуваат тие селски ставови, а прв чекор е да не се праиме ко демек ако девојката го направи истото она е ваква или онаква. Сеедно е кој го прави, битно е дека ако се направи нешто вакво при прво карање таа особа е незрела и воопшто не заслужува величање, а уште помалку врска.
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Сигурно многу ,,тешко'' му има паднато штом отишол веднаш да се олесни кај другарка му. Абе тешко ми беше се искаравме јас и ти и од што не знаев што да правам отидов и се плеснав со мојата најдобра другарка. Мислам стварно извини, не беше намерно. Абе ајде, не знам кој уште паѓа на такви финти. Ако на типот му било стварно за нигде и ако вистински ја сакал девојка му немало да трча веднаш кај првата радодајка, ќе седел дома, ќе паднел малце во депресија, ќе си размислувал кај згрешил, или кај згрешила таа, што е она што тргнало наопаку. Така да за таков не вреди ни време ни зборови да трошиш. Што подалеку од мене толку подобро.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Може, може, ама после више бивша другарка ќе му биде :)
--- надополнето: 6 ноември 2012 во 02:28 ---
На мажот и да има нешто на страна му личи.Се дур е во тајност и си ги исполнува сите обврски спрема сопругата и семејството.:pipi:
Шо сакам некој таков да ми се погоди мене.
После ќе се замонаши :love:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Другарката е виновна оти го заведила...
Зависи од рамото за плачење.. кој не би добил ерекција ако е разголено тоа рамото? Исто и за педофилите. Несфатен народ.

Ретардирана тема. Интимноста се губи, и никогаш врската нема да биде тоа што била или можела да биде.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Браво каков мангуп еј, сите треба да се дивиме на неговиот херојски подвиг и да ги следиме неговите стапки, а женска му треба да му прости и плус да му го испуши еднаш.
Ама да се работеше за девојка која после кавга се утешила кај другар и`, е тогаш ќе беше курва, бештија, ороспија, дрољетина и слично.
Вака типот е фраериште. (y)
Дупли стандарди. :)
И немаш прао да се жалиш дур не те видам у војска :)
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Дупли стандарди. :)
И немаш прао да се жалиш дур не те видам у војска :)
Да бе, а ти си моментално на полигонот у Криволак, возиш тенк и пишуваш на Кајгана.
Или може си на стражи поред Призрена. :)

Сериозно, се надевам дека само се заебаваш со муабетов за војската.
Ако ти се изебеш со другарка после кавга со девојка ти, тогаш немаш право да мрчиш ако и таа го направи истото. As simple as that. Се` друго е само барање изговор.
Војската не ти дава за право да ја изневеруваш девојка ти и да имаш двојни стандарди (башка што задолжителното служење војска е укинато, али тоа е веќе друг муабет).
Девојка ти ќе биде повредена од тој твој чин, без разлика дали ти си служел војска или не.
Сигурно нема да си помисли "абе да, се чувствувам ужасно, ама сепак морам да му простам, он има право да ме изневери, after all, он служел војска и сеа може да праи што сака".
По таа логика, ја можам да си давам за право да го варам дечко ми пошо ете, ја можам да раѓам деца, а он не. Као, он нема право да се жали дури не роди дете. Не заебавај, глуп е муабетот, знаеш и сам. :)

Ако не сакаш да те изневеруваат, тогаш не изневерувај. A ако изневеруваш и очекуваш да ти биде простено, а од друга страна ти не би простил неверство, е тогаш си само себичен лицемер. Никаков муабет за служење војска нема да го смени тој факт.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.550
Поени од реакции
28.983
Малце ли работи има за тешење? Виски, вотка, вино, рум, цигари, џоинт, тој другарка му ја одбрал.
Сирот он, требало некој да го теши, boo hoo.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Да бе, а ти си моментално на полигонот у Криволак, возиш тенк и пишуваш на Кајгана.
Или може си на стражи поред Призрена. :)

Сериозно, се надевам дека само се заебаваш со муабетов за војската.
Ако ти се изебеш со другарка после кавга со девојка ти, тогаш немаш право да мрчиш ако и таа го направи истото. As simple as that. Се` друго е само барање изговор.
Војската не ти дава за право да ја изневеруваш девојка ти и да имаш двојни стандарди (башка што задолжителното служење војска е укинато, али тоа е веќе друг муабет).
Девојка ти ќе биде повредена од тој твој чин, без разлика дали ти си служел војска или не.
Сигурно нема да си помисли "абе да, се чувствувам ужасно, ама сепак морам да му простам, он има право да ме изневери, after all, он служел војска и сеа може да праи што сака".
По таа логика, ја можам да си давам за право да го варам дечко ми пошо ете, ја можам да раѓам деца, а он не. Као, он нема право да се жали дури не роди дете. Не заебавај, глуп е муабетот, знаеш и сам. :)

Ако не сакаш да те изневеруваат, тогаш не изневерувај. A ако изневеруваш и очекуваш да ти биде простено, а од друга страна ти не би простил неверство, е тогаш си само себичен лицемер. Никаков муабет за служење војска нема да го смени тој факт.
Не сум, ама ако пукне, мене ќе ме земат, тебе нема, така?
Зошто? Зарем е фер? И јас сум човек и ти си човек, војна е, зошто јас да се борам а ти не?
Зошто мене ме тресат џандари а тебе не? Нали двајцата сме исти, зошто сум јас како машко по сумњив дека носам нешто а ти не?
Вака можам до бескрај и назад...

Дупли стандарди.
Така и овде. Мислам не конкретно на случајов, тука всушност се слагам со тебе, туку конкретно на делот од твојот пост "Ако она се рока е курва, ако он дупи е фраер, nepravda!"
Oh, come on...
И сеа као не се разбираме, па ќе си ги вртиме зборовите... дечиња...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не сум, ама ако пукне, мене ќе ме земат, тебе нема, така?
Зошто? Зарем е фер? И јас сум човек и ти си човек, војна е, зошто јас да се борам а ти не?
Зошто мене ме тресат џандари а тебе не? Нали двајцата сме исти, зошто сум јас како машко по сумњив дека носам нешто а ти не?
Вака можам до бескрај и назад...

Дупли стандарди.
Така и овде. Мислам не конкретно на случајов, тука всушност се слагам со тебе, туку конкретно на делот од твојот пост "Ако она се рока е курва, ако он дупи е фраер, nepravda!"
Oh, come on...
И сеа као не се разбираме, па ќе си ги вртиме зборовите... дечиња...
As Мачорка said...
Роди дете па буни се.
Поголеми се шансите дека жена ти ќе раѓа, него дека ,,ќе пукне,, па ќе те земаат.
Your argument is invalid.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom