Фан Клуб: Јувентус

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.497
Поени од реакции
4.354
Лихштаинерр нема да го пцујам јавно ноо денескааа од негоо ми се згадиии фудбалот:mad:
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
tu be kako ne vleze ova poslednava na ciganov da go vidam posle karera da mu ja ebam mamicata u picka go stava matri prv sostav i toj crgorecot vcera so mu bilo rodendn se nacukal edvaj disi da mu ebam mater crnogorska a ne go igra giovinco da ti ebam utakmicata bedna merak ke mi se narpaese da izgubime OCAJ BEDA MIZERIJA KRAJ !
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Срамота бе, Шахтјор ли да диктира темпо тука бе.....
Не знам што да кажам, многу лошо...
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
крв немав во мене 90 минути. Не убија од контри и полуконтри
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Очај , најлошо одигран натпревар на Јуве Арена до сега. Комплет сите , од а до ш . Заслуживме пораз и тоа со 2 разлика.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.497
Поени од реакции
4.354
Незнам како но ќе ни требаат 9 бода од идниве 4 утакмици.Значи Нордсјеланд 6 и од Челзи или Шахтар 3.Ако не не ни заслужуваат да играат во четврт финале.
А сеа јавно да се испразнам на Срнаа Пичката мајчина да му ја ебам и све на штикла што му гази по дома .Може да ме банирате.
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Слаба партија, само среќата не спаси.

Но некако гледам многу стручњаци имаме овде, сите знаат да кажуваат како треба и шо треба, ама еден е тренер (т.е. 2ца во овој случај :P) којшто одлучува. Сите сте силни на зборови... Истото како сега за Матри, се збореше и за Кваља кога не беше во форма. Па ако не играат никогаш нема ни да влезат во форма, а само 2ца неможат. Последниот збор го имаат тренерите. Пробаа со Матри, не одеше, па го сменија. А Џио доби критики како одиграл на последната и рековте дека не требало да игра прва постава, нема капацитет, а сега друго. Тие знаат што треба, а и не може секоја утакмица да биде совршена. Ова е Лига на Шампиони, сите овде се класа тимови и никој неможе лесно да се победи. Ама има уште 4 утакмици и ништо не се знае кој ќе оди понатаму. Зависи многу од тоа како ќе изиграат Челзи и Шахтјор, сега за сега не можат да се прават никакви пресметки.
Било што било, после ова издание треба да сме задоволни и со бод. Тоа е тоа, одиме понатаму!
Forza Juve
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Јас не знам по која игра на Јуве се попаливте после првото полувреме. Ни во прво ни во второ не изигравме ништо. Срамота за тим како Јуве особено ако се знае дека противник ни беше тим преполн со неафирмирани бразилци кои дошле од бразилска втора лига. Разочаран сум од Јуве!!!
 
F

FuckYouAll

Гостин
Шо се деси бе:facepalm:

Немам зборој, бруки, ваков лош Јуве не сум видел од пред 2 години, ни акција напраја ништо.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Ista utakmica ko so fiore :/ .Bidna so bidna nema nazad sega da se soberat sili i da se fokusiraat za narednive utakmici.Forza Juve!
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Акции имаше за акции,Матри поготово. Ама погрешни пасој на средина на терен и бавно враќање назад е то шо не јаде. Реков јас уште пред со Челзи,ко ќе не оди 3-5-2 не знат да се трансформират во друга. Истото и со Фиорентина беше
 

Kajgana Shop

На врв Bottom