Фан Клуб: Јувентус

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Мислам дека Фиорентина беше оштетена во вркса со шансата на Пасквал кога му ја пресече Видал, ама пак не искорисија други шанси...
Видал одеше на топка, чиста позиција. Дури и играчите на Фиорентина не протестираа како што би протестирале ако би имало пенал.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Катастрофа! Според игра и шанси, Јуве треба да е среќен што не изгуби. Најлош меч последниве 2 сезони.

Без упатен удар во второ полувреме. И измените некако беа лоши. Џовинко требаше да лета, ништо не направи. Џакерини бар го извади.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Da go zaboravime shto poskoro ovoj natprevar , SEPAK SEUSHTE NEPORAZENI .

A V A N T I !
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Можеби најслаб натпревар од кога е Конте тренер.Но све ми се чини како да планираа бод од натпреваров...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Мислам дека Фиорентина беше оштетена во вркса со шансата на Пасквал кога му ја пресече Видал, ама пак не искорисија други шанси...
Доста бе. Барем то беше чисто.
Ама нашиве ... голема конкуреннција има за Флоп оф д меч
Енивеј поен кај овие не е за фрлање
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
38
Натпреваров беше катастрофа, повеќето од играчите делуваа како изгубени, овај пат бевме најблиску до пораз. Џовинко катастрофа...ништо добро не направи, исто и Лихштајнер направи премногу грешки.
Како и да е, продолжуваме понатаму, непоразени. Се надевам против Рома ќе видам поинаков Јуве, редно е да му ја затнат устата на Земан :).
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Можеби најслаб натпревар од кога е Конте тренер.Но све ми се чини како да планираа бод од натпреваров...
па реално не ни пробаја да победат. Ме потсети на мечот со удине лани на гости во снегот шо го игравме. Отров
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.163
Слабо, слабо фудбалот :icon_mrgr:
И чиста беше ситуацијата на Видал во шеснаесетникот, прво ја чепна топката па потоа се обиде да изнуди пенал играчот од фиорентина
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Ја мислам дека треба да се мисли сега на дуелот со Рома и да се спреми една кореографија за Земан.

Нешто во овој стил

Z E (R O) M A N T I T U L I:icon_lol:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Можеби не заслуживме ни бод , пад имаше кај целиот тим, немојте да критикувате индивидуалци. Цела екипа беше под ниво. Добро е што се уште сме непоразени после ова тешко гостување. Честитки за домаќинот , изиграа многу храбро и цврсто.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Катастрофа! Според игра и шанси, Јуве треба да е среќен што не изгуби. Најлош меч последниве 2 сезони.

Без упатен удар во второ полувреме. И измените некако беа лоши. Џовинко требаше да лета, ништо не направи. Џакерини бар го извади.
Измените беа ок. Цело време и јас мислев Џовинко не функционира ама Кваљарела па беше изгубен. Така да Кога требаше да влегва вучко реков дека Ква би го фатил побрзо.
Од средината пак Пирло ме потсети на бедните сезони во Милан. Дали изморен или нешто друго не функционираше. Баш бев задоволен Карера шо покажа карактер да го смени.
Последната измена веќе не е за дискутирање се чудам зошто не почнаја обратно.

Лихт беше премногу отсечен. Те речиси ида го немаше во офанзива , а кога беше пак или за малку не стигаше или другите малку оптимистички му подаваја.
Џовинко и Асамоа ме изнервираја во неколку ситуации кога се себичеја али шо е тука е. За еден меч (особено со овие на гости) нема да кукам.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Мислам дека грешката е кај Конте/Карера наместо да го започни натправрот со стандарниот состав Буфон,Барзаљи,Киелини, Бонучи,Лихштајнер,Маркисио,Видал,Пирло,Асамоа,Вучинич и Кваљарела. Имаше неколку промени мислам дека тоа беше пресудно мислев дека измените ке донесат некаква живост во играта,но се гледаше некако како да им тежеа нозете, ипак не заборавајте дека во нецели 2 недели ова беше 4 ти натпревар...Се осети малце умор.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Добро е што останавме не поразени,Фиорентина по шансите и те како заслужи да победи.Сепак ова беше трет натпревар во недела дена,од кои два беа гостувања во Лондон и Фиренца,заморот кај играчите беше очигледен.
Глупо е да ја споредуваме минатата сезона со оваа каде што се игра на 3 фронта,а и не треба толку да се замараме со тоа дали ќе сме ја прекинеле серијата од 44 натпревари без пораз,и сл работи.По важно ми е да ја освоиме титулата во Серија А и што по далеку да стасаме во ЛШ,отколку да бркаме некои глупи рекорди.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Shto vi kazhav za GIOVINCO-QUAGLIARELLA... Ednostavno TESHKO so oviee dve da postigneme uspesii..

Sepak , edna partija na vakov nacin i e mozhno , odime napred , so Roma sakam POBEDA!
 
A

apidrone

Гостин
Не може да очекувате сите 38 утакмици да се добијат. Не може да ги критикувате овие момци затоа што имале 1 (еден) слаб ден. А и изморени се, не се навикнати на ова темпо вторник/среда - викенд. Реално е да се очекува дека ќе стигне поразот, а кога би можел да бирам, тоа би било Сиена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom