Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Jaс ова имам во план да го пуштам за 30 денари...

Ден Хаг-2
Спартак Москва-1
Бордо-1
Твенте-1
Бриж-1
Сласк-1
Њукасл-1
Тотенхем-1
Марсеј-1
Лех-1
Атлетико Мадрид-1
Брага-1
Галата-1
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Џони,требало Динамо Загреб да ја стаиш :D

И дај кажете за денеска нешто,јас ќе пишам едно ливче од она добивка 100% плус у Копачка,може ќе се посреќи :P
не пишам повеќе па што сакаат нека прават..неможи мене секој ден глата да ме боли за некои ретардирани суштества како витезе кој дома неможат хералклес неписмените да ги победат..едноставно не смееше таа утакмица да заврши во корист на хералкес или нерешено..не смееше
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
8.732
не пишам повеќе па што сакаат нека прават..неможи мене секој ден глата да ме боли за некои ретардирани суштества како витезе кој дома неможат хералклес неписмените да ги победат..едноставно не смееше таа утакмица да заврши во корист на хералкес или нерешено..не смееше
Џони бе човек не се нервирај:D
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
не пишам повеќе па што сакаат нека прават..неможи мене секој ден глата да ме боли за некои ретардирани суштества како витезе кој дома неможат хералклес неписмените да ги победат..едноставно не смееше таа утакмица да заврши во корист на хералкес или нерешено..не смееше
Ова болдираното значи , е најупотребувана фраза кај коцкарите (вклучувајки ме и мене) , многу често велиме "ма не играм веќе бе, им ебам племето местачко" , и што се случува за 2 дена, те копка те копка внатре , не ти дава душата... ќе видиш билтен и си велиш ај бе за 30/50 д , голема работа...биле не биле.. ќе фатиш пак нешто солено за некое време, и оп пак ќе играш на поголеми суми... јебига знам по мене дека 100 пати сум се откажувал и враќал во овој "бизнис" . Тоа е нашиот проблем, лакомоста, човечки е , да си играме на мали суми константно, "да имаш свое јас" што се вели ,нема да те боли глава...
За утре дерби дабл:
Сити-Арсенал ГГ
Ливерпул-Јунајтед X
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
За денес
Њукасал 1
Клуб Бриж 1
Болоња 1
незнам дали уште шкендија да ја играм,ама мислам дека не вреди да се ризикува за таков коефициент
 
Г

Гучи

Гостин
Ливерпул - 1 и 2-3
Атл. Мадрид - 1 и 2-3
Лион - 2
Сити - 4-6
------------------------------

Тотенхем - 1-Х
Малага - Х-2
Интер - Х-1
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
сосе тие вчера:
јуве киево 1 (ок)
каљари рома 2
удинезе милан 2
барса гранада 1 (ок)
рајо реалмадрид 2
ливерпул манјун 2
мансити арсенал 1&3+
челзи стоук 1 (ок)
вкупен коеф: 115.3
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Њукасл -1
Ливерул-Х
Сити-Х2
Билбао-Х
Хофенхајм-2
Наполи-2
така со поголемо коефициенти :cool:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Реал 2
Ајакс 2
Бенфика 2
Интер 1
4 коеф има .. само се мислам место ајакс некоја друга .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom