SELECT Струмица

Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Abe decki.. ne govoreme za DRUZBATA.. govoreme za Select...i jas kazuvam moj stav kakvo e u Select! kapish?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Stvarno? Ne me zezaj. Karaoke a... ke peete gacice, dobra stara vremena... ehee podobro od tva nema na ovoj beli svet.. taka li? prodolzi :)
Оди шети гумата , ако треба и Удри брусли ке се пее , ама важно ке знам како да си поминам закон , а не како тебе да одам у Студио у куклиш тама мош поарно е:tapp:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
MeToNo1[MkD];919541 напиша:
Оди шети гумата , ако треба и Удри брусли ке се пее , ама важно ке знам како да си поминам закон , а не како тебе да одам у Студио у куклиш тама мош поарно е:tapp:
Studio ne znam deka e... Kuklish seloto go znam ama ne sam odil tama :)
A takvi deca kak tebe zasemateni od turbofolko ne gi turam na akl, nema lek... Ako tolko te interesira sum odil i odam na izlevane u skopje, deka so si pominuvam ZAKON, deka so zborot izlevane e sirok poim, za razlika od tuka sotaj zbor ima tesno znacenje t.e. TURBOFOLK slusanje, a jas ne sam turbofolker.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Абе дечко како прво имај почит према другите и не се прај оти се знаеш оти ништо не знаеш не се замислувај оти си најшетан он излегувал во Скопје леле ајде сите да се фалиме кај сме излегувале

И јас не слушем турбофолк но тоа не значи оти сум попаметен и помодерен от тие што слушаат
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Abe coveci koga ke pocnete da ne gi vrtete rabotite se okolu vas. Jas kazah za select, a nekoj se navredil so sum kazuval za select i nesto so kazuva kon mene go upatuva, pa za tva zasluzuva kontra-replika. Ne e tva da se praves pameten, tuku stav na eden covek!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Studio ne znam deka e... Kuklish seloto go znam ama ne sam odil tama :)
A takvi deca kak tebe zasemateni od turbofolko ne gi turam na akl, nema lek... Ako tolko te interesira sum odil i odam na izlevane u skopje, deka so si pominuvam ZAKON, deka so zborot izlevane e sirok poim, za razlika od tuka sotaj zbor ima tesno znacenje t.e. TURBOFOLK slusanje, a jas ne sam turbofolker.
Сега ке одиме Офтопик али ти носиш натаму . 1. Јас и турбофолк сме 2 различни работи , српско се шо е ново излезено ништо не слушам . а старите песни кои што се песни за душа си ги слушам , си ги пеам и уживам. Сега ти ако си бил 1 у Скопје и си се посрал ако си фатил некоја женска , највероватно дека ке си многу радосен и ке сакаш се да одиш таму , ама следниот пат кога ке дојдеш со празни раце ке дрнкаш , ке солиш памет , демек не бива ни за ск.Така ти е и на тебе за селект , ако не ти се ареса не оди у селект и нема шо да ти кажам веке .. :pusk:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Хахаха демек у селект одиле само човеците од кафаните омфг :tapp: од селект побаво направено, подобар народ за журка нема да видиш брат ...
Мето, не го аресало на подиумо а :tapp:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Хахаха демек у селект одиле само човеците од кафаните омфг :tapp: од селект побаво направено, подобар народ за журка нема да видиш брат ...
Мето, не го аресало на подиумо а :tapp:
Videl sam podobar i tva kakov narod za zurka... i ke gledam. A 16 godini si, u redo e da odes u select ako te pustat.. koo ke potporasnes ako imas moznosti proseti nastrana.. ne e loso. I dosadni ste veke so tie stereotipi select, strumica najdobroto vo makedonija.
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Ок бато..:tapp: за твоја информација за некој месец ке сум 17 ...плус сум илегувал наоколу струмица.... т.е штип , радовиш.. ѓевѓелија...итн. и си тврдам дека овде имаме најдобар ноќен живот... и плус ако си ојдел 1 у Ск за излевање како можеш да процениш ? сите ти потврдуваат и од скопје луѓето дека од селект поубаво не си поминале...на а1 даваа... сега ти протиф сите 99% излегуваш најпаметен така ?

п.с и да ме пуштаат за разлика од тебе.. сигурно некоаш те сопреле па затоа толко го мразиш селект....get over it!
 

aLeKsAnDaR-aKi

The Duke
Член од
29 октомври 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Незнам само зошто се карате кој каде излегувал . . . Секој си има свој начин на забава..некој се расположува на кафанско некој на техно некој на метал некој на свадбарско.Тва е само :eek:ftopic: ...Мообето е за Селект.Иако сум 16 години (што на некој гледам дека му претставува проблем) не значи оти не сум прошетал и не сум видел -напротив знам да оценам шо е добар ноќен живот а шо не е.На таа заработка шо ја има Селект мислам дека е крајно време да се среде малце и реновира и да се воведе нешто ново.Трендовите се менат а во Струмица се останува исто.Незнам што толку „туѓинците’’ го фалат нашиот ноќен живот-по се изгледа ново место секако дека ќе е забавно.Не е ништо посебно ако се погледне од друг агол...Има 4-5 cafe-bar ови кои можат да се оценат како средени и добри..Ама кажав и претходно не е ништо што отскокнува од нормалата..За разлика од другите градови во околината секако дека има повеќе забава но мислам дека се станува монотоно и досадно и дека нема доволно новости за локалната младина..Дали си во 19ката дали во Select!,Glamour-MafMaf се е исто.
Тоа е мое мислење не барам никој да се согласува со мене..прифаќам критики но повеќе би сакал да бидат насочени кон оние кои треба да го подобрат ноќниот живот...се залагам за афирмација на Струмица како место за добар помин но не премногу -мислам дека треба да се знае што може да се очекува кога ќе се дојде во Струмица.
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
се согласувам за тоа со профитот и дека мора од време да се подновува за да привлекува повеќе народ.. а земајќи у предвид колкав град е Струмица мислам има доволно места за добар ноќен живот..
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.670
Се додека рајата иде, нема потреба од реновирање. Стара практика на сите оние кои што се бават со организирање на ноќен живот во државава, така да Александаре од Струмица... ај додека да станеш полнолетен ваљда ќе се реновира барем едно од местата што ги спомна. :wink:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Убаво е...ама во последно време е место кај што се собираат снобови,премногу е комерцијално,сите веке сакаат да одат таму,местово се смета нешто како култ....демек,ако си бил таму или ако излегуваш таму,ти си нешто посебно...нема грешка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom