Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
11 март 2008
Мислења
144
Поени од реакции
60
А шо се случува ако немам сликчина со бараните димензии и дали е можно да ми се искомплицира живото ако појдам без сликчина утре ? :D
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
А шо се случува ако немам сликчина со бараните димензии и дали е можно да ми се искомплицира живото ако појдам без сликчина утре ? :D
Не знам што ќе биде ако одиш без слика, може ќе те вратат. А ако е со поинакви димензии, може да ти се развикаат, ама ќе те пуштат така. Јас имав по димензии слика и бабата од стуентски на ФЕИТ убаво ми се развика. Одличен прв впечаток за факултетот :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
А шо се случува ако немам сликчина со бараните димензии и дали е можно да ми се искомплицира живото ако појдам без сликчина утре ? :D
Оди слики се бе у фото студио и ќе видиш како се ќе помине у ред.
Тее ебати младината... :D
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
а неможе ли со сликите од матура ?! (која димензија бараат ) ?!
Може со сликите од матура :)

Три фотографии (две 3.5 х 4.5 см и една 2 х 3 см) .

Btw толку ви е тешко да проверете на страната на ФИНКИ па се има кои документи што и како :)
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
9
Поени од реакции
1
Што се учи во прв семестар програмирање на КНИ : C или C++ ? Во програмата пишува C, а во литература за истата програма C++ . Help :D
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Има некој да сподели искуство за Примена на е-технологии?
Дали може за упис таму да се влезе со Англиски на матурата (на отворениот ден зборев со студенти и ми рекоа дека и те како е можно)?
Исто така, едноставно ако може 2-3 реченици како е таму, професори, материјал, ваму-таму (се кајам што се упишав, не се кајам...ти реков ми рече)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Што се учи во прв семестар програмирање на КНИ : C или C++ ? Во програмата пишува C, а во литература за истата програма C++ . Help :D
Се учи Ц и дури на крајот само се зема структури во Ц++ али ги немаше ни на колоквиум ни на испит. Втор семестар класи во Ц++ (ООП) и другата половина класи и слично во Јава.
 
Член од
7 август 2012
Мислења
57
Поени од реакции
3
Има некој да сподели искуство за Примена на е-технологии?
Дали може за упис таму да се влезе со Англиски на матурата (на отворениот ден зборев со студенти и ми рекоа дека и те како е можно)?
Исто така, едноставно ако може 2-3 реченици како е таму, професори, материјал, ваму-таму (се кајам што се упишав, не се кајам...ти реков ми рече)
е-технологии можи е најјлесен смер ама е најмудар избор затоа што можиш да си научиш програрмирање без да се замараш со калкулуси.
--- надополнето: 31 август 2012 во 01:14 ---
Сакам да ве прашам дали има некој што ќе седи КУЗМАН ама да е на ФИНКИ и ќе сака цимер од ФИНКИ и ќе учи и нема да забушава.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
е-технологии можи е најјлесен смер ама е најмудар избор затоа што можиш да си научиш програрмирање без да се замараш со калкулуси.
Епа тоа и викам...А и башка ми се погоди пошто ја земав смер (во гимназија Орце Николов сум иначе) Општествено-Хуманистичко А..И затоа сакав да го спојам бизнисот и менаџментот, заедно со програмирањето и иновациите...Сакам нешто поинакво од она типично “програмирање“ за кое повеќето мое друштво сака да иде...

А не категоризирам никогаш лесни и тешки смерови...
 
Член од
7 август 2012
Мислења
57
Поени од реакции
3
Епа тоа и викам...А и башка ми се погоди пошто ја земав смер (во гимназија Орце Николов сум иначе) Општествено-Хуманистичко А..И затоа сакав да го спојам бизнисот и менаџментот, заедно со програмирањето и иновациите...Сакам нешто поинакво од она типично “програмирање“ за кое повеќето мое друштво сака да иде...

А не категоризирам никогаш лесни и тешки смерови...
Епа на право место си , и јас бев општествено хуманистичко А. :)
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
30
Поени од реакции
5
И јас сум заинтересирана за овој факултет и ако сака некој да ми подобјасни во што е разликата меѓу обичното програмирање и овој смер е технологии? Например и при вработување да не прават некоја разлика или во суштина тоа е истиот факултет?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
И јас сум заинтересирана за овој факултет и ако сака некој да ми подобјасни во што е разликата меѓу обичното програмирање и овој смер е технологии? Например и при вработување да не прават некоја разлика или во суштина тоа е истиот факултет?
Госпожа, доста работи си помешала, размисли уште еднаш дали си за таму. :)
Обично програмирање не е смер, и тој е факултетот... нема трет. :)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
И јас сум заинтересирана за овој факултет и ако сака некој да ми подобјасни во што е разликата меѓу обичното програмирање и овој смер е технологии? Например и при вработување да не прават некоја разлика или во суштина тоа е истиот факултет?
Ти препорачувам да ги прочиташ описите на смеровите... Не се воопшто исти. Имаат сличности, да. Ама далеку се од исти.
Што ќе беше поентата да се направат 4, 5, или колку и да се смерови, ако истото се учи/бара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom