Рок музика и рокерски бендови

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
У последно време ми вришти умот на њувејвои...Т.е од пред 2 години тоа, ама сега заприметив колку ме јаде тоа музичко мијле, аууу...
Њу Ордер, Смитс, Дјуран Дјуран, Спанду Балет, ПрифаБ Спрут, Дејвид Боуви, Сузан Вега... Страшно романтично.

Не е баш рокенрол ова, али...Мене ми е!:)

Ги открив сеа брзо Меркјури Рев и Блондредхед, ко бајаги некој инди рок...Шармантно.
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
У последно време ми вришти умот на њувејвои...Т.е од пред 2 години тоа, ама сега заприметив колку ме јаде тоа музичко мијле, аууу...
Њу Ордер, Смитс, Дјуран Дјуран, Спанду Балет, ПрифаБ Спрут, Дејвид Боуви, Сузан Вега... Страшно романтично.

Не е баш рокенрол ова, али...Мене ми е!:)

Ги открив сеа брзо Меркјури Рев и Блондредхед, ко бајаги некој инди рок...Шармантно.
new wave e добра ствар,new order,the cure,depeche mode,Siouxsie & the Banshees,слушам го доста
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Рок легендите ... :pipi:





Да не беа тие кузнае каков би бил сеа светот ...
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
слушав ги Talking Heads али некако не ме бендисаа, додуша чув само еден албум Fear Of Music, мош другите албуми да се поарни
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Еј Си Ди Си си ги сакаме сите горномаалци!

 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.592
Поени од реакции
6.958
Рок поинтензивно почнав да слушам пред 3-4 месеци. Најзастапен бенд на плејлистата сега за сега ми е Негатив ... :wink:
 

MorrisonKA

You need a fucking hobby, bitch!
Член од
23 март 2007
Мислења
815
Поени од реакции
27
слушав ги Talking Heads али некако не ме бендисаа, додуша чув само еден албум Fear Of Music, мош другите албуми да се поарни
Мене ми се дешава истото со The Smiths, почнав со The Queen is Dead, ал не ми легна Morrissey.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Малку стара школа :) Led Zeppelin - Since I've been loving you

 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
Мене ми се дешава истото со The Smiths, почнав со The Queen is Dead, ал не ми легна Morrissey.
шо знам, мене па smiths ми се ок, онака лагано, не замара, специфичен глас на морисеј, Strangeways Here We Come им е така поарен албум. а конечно завршив да преслушам David Bowie дискографија, човекот има превеќе албуми, ама сите се кој од кој поарен, гениј е нема шо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom