Графички карти

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
abe ne e tolku vazen DX11, sto tolku go pravis kako kuznae sto da e. ako e tolku vazen ke si kupis graficka od 10000 den ne low end gts450 taa sea vo momentov e pojaka grafcka ke vidime vo tekot na godinava sto igri ke izlezat pa ka vidime kako ke se ponasa taa graficka
GTS450 е од втората генерација DX11 картички, нема толку голем пад на перформансите кај неа каков што е случајот кај 5700 серијата.
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
GTS450 е од втората генерација DX11 картички, нема толку голем пад на перформансите кај неа каков што е случајот кај 5700 серијата.
golema rabota ako e 2ra generacija i kakov pad na performansi 5770 e pojaka graficka od GTS450 i dvete se ddr5 i dvate se 128bit
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
здраво сакав да го вклучам и пуштам другиот PC aма се сретнав со еден проблем..
све е пуштено но мониторот не сака да се уклучи мислам нема слика.. претходно мониторот ми беше уклучен на лаптоп за да се гледа поубаво
има чаре нешо како да го направам ова.. сеуште пишувам на истиов монитор.. дали е до графичката ?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
здраво сакав да го вклучам и пуштам другиот PC aма се сретнав со еден проблем..
све е пуштено но мониторот не сака да се уклучи мислам нема слика.. претходно мониторот ми беше уклучен на лаптоп за да се гледа поубаво
има чаре нешо како да го направам ова.. сеуште пишувам на истиов монитор.. дали е до графичката ?
МОжно да е и до графичка, а можно и до напојувањето да е. Друго не веруем дека би било.
Ја имав проблем како вториот пример кој ти го дадов и напојување ново ми го реши проблемот.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
здраво сакав да го вклучам и пуштам другиот PC aма се сретнав со еден проблем..
све е пуштено но мониторот не сака да се уклучи мислам нема слика.. претходно мониторот ми беше уклучен на лаптоп за да се гледа поубаво
има чаре нешо како да го направам ова.. сеуште пишувам на истиов монитор.. дали е до графичката ?
Moже и биосот да ти е поебан не се знае..може све да е уствари, треба многу да ти објаснувам дали ќе знаеш пример да вадиш графичка да стаиш друга и слично?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
знам лол. ама неам друга. т.е имам ама незнам кај ми e моментално.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Имам Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz процесор и GlacialTech Real Power 550 ватно. Мислам дека е во ред. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom