Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Здраво дечки ми требат некои добри страни со туториали за фотшоп..ако има некој би било добро да даде.


благодарам однапред:)
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
aj nekoj da ja trgne crnata pozadina od slikava no da ostane na istata golemina bez pozadinata
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
ФотоШоп CS3 од кај да го свалам?????

ПП.

Добро зошто немам Меџик Ванд и други работи ми недостасуваат,го слегнав фотошоп ЦС3
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
ФотоШоп CS3 од кај да го свалам?????

ПП.

Добро зошто немам Меџик Ванд и други работи ми недостасуваат,го слегнав фотошоп ЦС3
Види го прашањето и последните мои одговори на оваа страна... незнам дали дечкото се снашол... види што и како и пиши, па ќе бараме чаре.
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
probaj neso kolku tolku da izleze neso`
Што си запнал со оваа слика гледаш дека напред има недефинирани линии многу е темно и се поклопува со позадината треба работа ама и тогаш ќе изгледа лошо.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин

може и многу подобро да се направи само да покажам дека многу глупаве ќе излезе предниот дел:toe:
да беше некоја монтажа каде што ќе има некој друг предмет у тој дел каде што е темно...немаѓа да се познава воопшто али то е
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
ajdeee abe aj sega kazi mi dali ke izgledas ubavo bez glava taka i slikava bez pozadinata so e kako e napravena taka e inace moze da se napravi ama ke treba nekoj popravki da se napravat na predniot del od avtomobilot zosto na nisto ne lici nema ubav izgled malce treba muka
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
ajdeee abe aj sega kazi mi dali ke izgledas ubavo bez glava taka i slikava bez pozadinata so e kako e napravena taka e inace moze da se napravi ama ke treba nekoj popravki da se napravat na predniot del od avtomobilot zosto na nisto ne lici nema ubav izgled malce treba muka
Па да...може да се земе преден дел од друга кола:)...ама ако имаш време да бараш слика што ќе одговара со сликата...и ако навистина ти треба се разбира би потрошил повеќе време и би добил нешто подобро...но само за онака да видам како изгледа....не би потошил повеќе од 3 мин...нит јас добивам нешто....ниту тој:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom