Android корисници (проблеми, прашања, совети)

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Вака сега, станува збор за ЛГ оптимус С ? (ако не се лажам), телефонот на внук ми. Неколку пати погрешно ја внел патеката (пасвордот или како и да се вика поинаку), и телефонот му е блокиран. Бара user name и password. На што? Нема внесено никаков user па ни password на телефонот. Отишол во Вип салон, и тоа кретенити таму му рекле тоа на google ќе си видиш?! Некој да не знае нешто во врска со ова?
На гугл акаунтот јузер и пасворд претпоставувам.
Да, да, на Gmail или на Google play јузерот и пасворд. Значи за да работи маркетот на телефонот мора да се логираш со акаунтот (како што рече derp) од Gmail. Истиот јузер и пасворд е и за да го одблокира телефонот. :)
 
Член од
17 декември 2009
Мислења
32
Поени од реакции
3
Постои ли друг начин за upgrade на андроид 2.1 на 2.2(фројо) освен преку самсунг киес ?( зашо телефонот нејќе да ми се поврзе на самсунг киес, незнам што да му правам, барам по интернет, глеам многу се жалат од софтверов) На нет барав други начини, но не најдов освен upgrade преку самсунг киес. хелп!:(
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.747
Поени од реакции
8.006
Некој да не знае апликација за препознавање на скриени (Unknown) броеви? Ама што работи перфектно, или пак блокирање не скриени броеви (да не можат да ти ѕвонат)... :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Постои ли друг начин за upgrade на андроид 2.1 на 2.2(фројо) освен преку самсунг киес ?( зашо телефонот нејќе да ми се поврзе на самсунг киес, незнам што да му правам, барам по интернет, глеам многу се жалат од софтверов) На нет барав други начини, но не најдов освен upgrade преку самсунг киес. хелп!:(
Постои, но треба да му направиш root на телефонот и после тоа да му инсталираш официјален ром. За кој телефон се работи ???
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Vcera si napraviv playlist na pleerot i pred toa si staviv pesni na SD card od PC i si gi loadirav, neli, kako so se pravi playlist. Sabajle se budam i ne mi ja dava ni listata ni pesnite, a tuka se tie, na SD card, gi gledam. WTF happened?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Некој да не знае апликација за препознавање на скриени (Unknown) броеви? Ама што работи перфектно, или пак блокирање не скриени броеви (да не можат да ти ѕвонат)... :)
Па имаш блокирање или пренасочување опција во оперативниот имаш и на gb и на ицс
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Vcera si napraviv playlist na pleerot i pred toa si staviv pesni na SD card od PC i si gi loadirav, neli, kako so se pravi playlist. Sabajle se budam i ne mi ja dava ni listata ni pesnite, a tuka se tie, na SD card, gi gledam. WTF happened?

Де сликни еден скриншот..... не можам да те разберам!

Шо ти пише коа пробаш да ги пуштиш?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Де сликни еден скриншот..... не можам да те разберам!

Шо ти пише коа пробаш да ги пуштиш?
Znaci prefrlam pesni vo folder na SD card, preku USB na PC, neli, standard. Odam vo Music, si pravam playlist i si ja slusam. Sabajle gledam ja nema listata, gi nema pesnite vo pleeerot, a gi ima kako fajlovi vo SD card. Gi ima za loadiranje vo playlist samo tie sto sum gi stavala prethodno.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Znaci prefrlam pesni vo folder na SD card, preku USB na PC, neli, standard. Odam vo Music, si pravam playlist i si ja slusam. Sabajle gledam ja nema listata, gi nema pesnite vo pleeerot, a gi ima kako fajlovi vo SD card. Gi ima za loadiranje vo playlist samo tie sto sum gi stavala prethodno.

Освен тоа дека сам си ги избришал плејлистите друго логично објаснување нема.

Плејлиста како плејлиста ако ја избришеш, песните остануваат!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Освен тоа дека сам си ги избришал плејлистите друго логично објаснување нема.

Плејлиста како плејлиста ако ја избришеш, песните остануваат!
Ne, ne, nisto nemam briseno. Aj moze skrenal momentalno telefonot, ke si napravam posle pak nova lista :D
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ne, ne, nisto nemam briseno. Aj moze skrenal momentalno telefonot, ke si napravam posle pak nova lista :D

Да не користиш некој плеер (пр. Винамп ) па тој да рикнал (а рикнува често), инаку не верувам Плеерот што си е на телефонот да е погрешен!
 
Член од
6 јуни 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
ај некој ако знае да ми каже дали можам да префрлам апликации на sd (ама апликации што не се префрлаат обично, на пр. како fb или flash player) оти телефонот има мала внатрешна меморија
 

Oi!

Член од
26 август 2008
Мислења
313
Поени од реакции
6
пре
преку оваа чудо се рутира. пред да почнеш со процедурата трeба Usb debugging да ти е пуштено.
Ок е за тоа програмче, ама ко што читав треба да се направи root и на bootloader-от, а тука е ризикот, затоа што одредени модели умирале при рутирање на bootloader-от. Ти имаш Х8? Си го рутирал?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ок е за тоа програмче, ама ко што читав треба да се направи root и на bootloader-от, а тука е ризикот, затоа што одредени модели умирале при рутирање на bootloader-от. Ти имаш Х8? Си го рутирал?

Умираат ако ти го рутира некој со секира...... инаку неможе да умре!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom