Слаткар(истика)

Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Колку треба да си блесав да напраиш песна у стил на песните што ги кењаш, и у неа да збориш за тоа колку песната е ужасна и ги кењаш тие шо ја слушаат песната, а песната има 99:1 размер лајк:дислак!
Mothafuckin' inception им праи типот! Сите се ложат на песната, а он ги кења пошо се ложат, а сите мислат дека он кења некој друг а не нив.
Ништо ново не е ова се дешавало многу артисти да работат на овој концепт што работи и слаткаров.
Он просто не се замара да биде рапер и да прави рап он си брка кеш си живее живот тука си во право но ако се разбираш од музика нема да ги слушаш неговите песни пошто знаеш дека се чкарт како што и он самиот знае дека е чкарт новиот негов материјал.
На слаткар се ложат само тие што конзумираат све што продукциските куки им сервираат и све што е актуелно по медиуми.

И кажа дека продукцијата му била огин?пфф не ме јеби.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ако правиш пари со лоша музика за публика кај нас, јебала те публика без вкус...
Апсолутно.
И типот е крајно свесен за тоа.
Коа праеа со Скит некаква си музика за душа (мене додуше ни тоа не ми се свиѓаше), нешо дубина, квалитет, трт мрт, ги знаеше само Ново Лисиче..
Коа почнаа да праат чкуртни песни за цицки, пари и слава, ги знае цела македонија, и сеа Слаткиот незнае кај да се сврти од работа и кешови...

А муабетот дека треа да се убиваш од работа а да не профитираш од музиката што ја правиш ми е... скроз легијашки.
--- надополнето: 6 јули 2012 во 15:53 ---
Ништо ново не е ова се дешавало многу артисти да работат на овој концепт што работи и слаткаров.
Он просто не се замара да биде рапер и да прави рап он си брка кеш си живее живот тука си во право но ако се разбираш од музика нема да ги слушаш неговите песни пошто знаеш дека се чкарт како што и он самиот знае дека е чкарт новиот негов материјал.
На слаткар се ложат само тие што конзумираат све што продукциските куки им сервираат и све што е актуелно по медиуми.

И кажа дека продукцијата му била огин?пфф не ме јеби.
Продукциски е огин, и тука нема збор.
Иначе да, се слагам со све шо кажа :)
Не ме сфаќај погрешно :) Неможам Слатки повеќе од 15 минути да го слушам :)
Ама тие 15 минути се смеам, зашо е луд, и зашо не ми е јасно како е можно да праи толку пари со таков муабет :)
Порано не му го сфаќав филмот и јадев гомна..
Сеа му го сфаќам филмот, и го прифаќам.
Не ми се свиѓа, туку едноставно го прифаќам. Го оправдувам.
Ја прифаќам секој што признава дека е тоа што е.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Ама тие 15 минути се смеам, зашо е луд, и зашо не ми е јасно како е можно да праи толку пари со таков муабет :)
Како бе не ти е јасно,па на такви работи се ложи проста маса поготово на мал пазар како Македонија,тролање цело време и јадење гомна потковано со неговата харизма и ете money making machine :)

Продукциски е огин, и тука нема збор.
Незнам не ми се свига,мислам дека многу подобри битови може да се склопат за комерцијален муабет,како на пример на Бертан што го скоцка тој битот за Тони Зен што е за надвор песната.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Како бе не ти е јасно,па на такви работи се ложи проста маса поготово на мал пазар како Македонија,тролање цело време и јадење гомна потковано со неговата харизма и ете money making machine :)


Незнам не ми се свига,мислам дека многу подобри битови може да се склопат за комерцијален муабет,како на пример на Бертан што го скоцка тој битот за Тони Зен што е за надвор песната.
Не у таа смисла продукциски огин :)
За квалитет на звук праиме муабет, не за вкус, дал ти се свиѓа ил не :)
Мене највише ми се свиѓаат битовите на Елоквентни господа албумот :)
Иначе, јасно ми е. Јасно ми е :)
Не само во македонија, секаде на такви муабети се ложи простата маса, која за жал е мнозинство, и кога еден бизнисмен како слатки би бирал таргет група, секако дека нив би ги избрал :)

Сакам да кажам, дечкото не е глуп, и тоа шо го праи не го праи случајно :)
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
За квалитет на звук праиме муабет, не за вкус, дал ти се свиѓа ил не :)
Мене највише ми се свиѓаат битовите на Елоквентни господа албумот :)
Иначе, јасно ми е. Јасно ми е :)
Брат како може звукот да не биде јак,да не биде исчистен и да не биде џам па тоа е продукција ЈЈ не е заебанција ипак располагаат со прејака опрема и мастерингот со таа опрема си го прави своето.
А не споредувај со Елоквентни господа тие битови се више јаки РАП битови :)

Не само во македонија, секаде на такви муабети се ложи простата маса, која за жал е мнозинство, и кога еден бизнисмен како слатки би бирал таргет група, секако дека нив би ги избрал :)
Сакам да кажам, дечкото не е глуп, и тоа шо го праи не го праи случајно :)
Ете така,убаво кажано си прави бизнис човекот не е рапер не ни сака да биде.
А за глуп не е глуп во никој случај,како може да биде глуп си игра мајтап со сите :)
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
"Дали си спремен за оваа игра? Ќе свириш ко што ќе ти кажат, ќе ти лепат пари ко на свирач. Ти беше дечкото со став? Искрен го исмејува дури и својот гаф. Немој да глумиш лудило и да пцуеш ко сељак, ова е демократија, али ти премногу ќењаш. Фокусирај се малце на трендот, мисли на ќешот. Обезбеди си место, а после мисли на умтеност..

"Е видиш ама си ми ти паметен, животот е компромис, губиш ако си карактерен. И што се замараш со тие пропаднати рапери , тие твои песни за хејтери ми се згадени. Немаш појма колку тежиш-ти си луд дечко. Јадат гомна, ги боли, сањаат за твоето место. Да се како Слаткаристика, филмови со пичиња, кутри и самите се свесни дека серат без причина"
--- надополнето: Aug 4, 2012 4:26 AM ---
Мое мислење е дека третиот албум што ќе му искочи ќе му биде најтврд, сите ќе му бидат рап песни... Сите ќе мислат ќе напраи овој за пички, РНБ, ова она, он ќе изненади и ќе биде сосем друго. Ова сеа го праи за популарност, да се искомерцијализира доволно и на крај коа ќе му биде рап албумот пак да го купуваат сите. Има талент типот, реално го бива, има и добар меџер го бута сегде и нормано дека ќе го слушаат. И џабе сите се фураа дека не го слушаат кога ќе пуштат песна од него у диско сите ја пеат.
Ја сум го слушал уште од времето на ЕО, го слушам и сеа едноставно интересен ми е, нов стил внесе и тоа е тоа. Хејтерите можат да хејтаат само си напраи Слаткаров парички, ебе пички, па го боли кур него дали го слушаат дечиња или мечиња.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Само јас не го знам типов, кој е од кај е ? Еднаш знам пееше во Велес ама не го знам.
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Дечково го напнаја в крај сите :facepalm:
за тоа дека е симпатичен не велам не... али само да го гледаш а да го слушаш е жива напаст... само се чудам, еве и јас сум во тие години али не ме палат бе песните, текстојте му се чорба.. стварно не ја сваќам поентата на тоа да ги прај чупињата од се подолу а тие му вриштат и припаѓат на концерти.. музиката му е онака штосна интересна, али се друго ептен комерцијално срање, извинете на хејтот навикнати сте знам СлаткарФанКлуб :D
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Ми се свиѓаат доста негови песни бе. Може некој колку сака да мрчи дека не биле рап, ова биле она биле итн. Абе не ме интересираат што се, важно се јаки и ми се свиѓаат. Тоа е тоа. Немам предрасуди за музиката, ако некоја песна е интересна и турбофолк/метал да е (што највише ме нервира и нејќам да слушам), ќе ја слушам. Ама МЕНЕ да ми се свиѓа, не на повеќето. :)
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Батали тоа шо дечково не знае да праи музика и текстовите му се тиње, ама толку неписмено створење н-н-н-н(верглај уше малце)немам видено.
„Леле не се смеј на говорна мана“
Не, кој ве општи, смешно е. Да беше висок интелектуалец кој само тоа му беше проблемот - говорната мана ќе ја испоставев, ама овој општо е за никаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom