YouTube (официјална тема)

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.127
А можно е само од себе да се сменало, кај мене ова новово веќе некој период си е и дури сега приметив дека е различно ?
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Google Search, Google Chrome, Google+, Google Mail, YouTube... Све тоа вклучено со еден клик.

Овие сега не познаваат подобро од самите себе си.
Заеби веќе приватност,еве ти чист бровазер без историја 15 минути на нет, две страници отворени и оп Киселиот веќе ги знае твојте навики,умре приватноста оддамна.
Kajgana.png
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Ама паника кренавте, се е исто, само кај тие што си претплатен наместо со црно тука е со бело.
 
Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
Koga odam na Youtube nekoj videa se pustaat nekoj ne, pogolemiot del ne se pustaat... e vaka jas go iam simnato i sega koa ke dojde do delot Run.. ima nekoj problem i nejke i nejke da se simne e ova go Pisuva : Adobe Flash Player Installer has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience. Please tell Microsoft about this problem. ..... Aj ako znae nekoj kako da go simnam ve molam neka pishe :/
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Што windows имаш? Пробај одкако ќе го симнеш да го исклучиш интернет пребарувачот, па да го стартуваш downloader-от.
 
Член од
1 август 2009
Мислења
453
Поени од реакции
960
Дали може некако да се оневозможи да стои Featured Video до поставено видео на YouTube?
Гледав низ подесувањата и ми изгледа дека не може, но подобро да прашам, можеби некој знае нешто повеќе.
Ми пречи бидејќи излегува дека моето видео служи како место за рекламирање на други видеа, а јас убаво си одбрав да не ми стојат никакви реклами до видеото. Знам дека Featured Video не е вообичаена реклама, но во основа е реклама.
Прашањево можеби не е за темава, но друга посоодветна нема.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Еднаш одамна се регистрирав ама заборавив да пишам име за јутјуб каналот и ми го остави целото мое лично име и презиме што ми беше пишано во e mail-от ,па да прашам дали тоа некако може да се смени ? ,не сакам да го има целото мое име и презиме сакам да си ставам некое пократко име на јутјуб каналот
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Добро еве ја до сеа некако успевав да го задржам стариот изглед, ама нема бегање изглеа, и мене ме фати новово срање. И добро, ваљда некако со време ќе се навикнам на КАТАСТРОФАЛНИОВ дизајн, да не ми вади очи, ама зашто е све на лево поставено, а од десно има едно огромно БЕЛО НИШТО, може ли некако да се смени тоа, да се центрира, еве видете на сликава за што зборам:

Untitled.jpg
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Добро еве ја до сеа некако успевав да го задржам стариот изглед, ама нема бегање изглеа, и мене ме фати новово срање. И добро, ваљда некако со време ќе се навикнам на КАТАСТРОФАЛНИОВ дизајн, да не ми вади очи, ама зашто е све на лево поставено, а од десно има едно огромно БЕЛО НИШТО, може ли некако да се смени тоа, да се центрира, еве видете на сликава за што зборам:

Прегледај го приврзокот 53957
и мене денес , не се нормални колку е глупо :mad:
 
B

BrunoFresh

Гостин
Мене баш ми е фино. Посредено е и со play-листи и све :)
бтв, вака ми е уште од пред 1 месец
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Ми се свиѓа опцијата за видеата на тие што си се претплатил, ти дава колку нови видеа има уплоадирано а ти ги немаш погледнато. (y)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Мене баш ми е фино. Посредено е и со play-листи и све :)
бтв, вака ми е уште од пред 1 месец
Не ти пречи тоа белото од страна? Плус иам чувство дека го кривам вратот за да го глеам видеото од што е толку на лево. И што е посредено со play листите , ја не приметувам дека нешто е различно?

Единствена добра работа е тој guide-от од страна. А оној барот што покажува лајкови, не можеле потенок да го напраат еј, значи не знам што е финтава со овие минималистички и стерилни дизајни, стварно.
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Добро еве ја до сеа некако успевав да го задржам стариот изглед, ама нема бегање изглеа, и мене ме фати новово срање. И добро, ваљда некако со време ќе се навикнам на КАТАСТРОФАЛНИОВ дизајн, да не ми вади очи, ама зашто е све на лево поставено, а од десно има едно огромно БЕЛО НИШТО, може ли некако да се смени тоа, да се центрира, еве видете на сликава за што зборам:

Прегледај го приврзокот 53957
Тоа белото е простор за реклами..Ама пошо никој од Македонија уште не плаќа за реклами на youtube,добиваш бел простор..
А може да се надеваш дека у скоро време ќе ги гледаш рекламите на т мобајл,витаминка,вип,музички изведувачи..Итн..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom