Фан Клуб: Италија

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Незнам за другите ама јас ја згрешив прогнозата за Ди Натале пред првенството и го признав тоа. Успеа за 1 минута на теренот да ме демантира.

Од друга страна, кога подобро ќе размислам, Ди Натале во својата долга играчка кариера ова му е најсветол момент досега во репрезентацијата па ќе мора да им донесе титула од европсково за да се извади што го немало никаде сите овие години:)
истото мислење и јас го имам за Ди Натале :)
--- надополнето: 11 јуни 2012 во 17:55 ---
ги изеде шпанците :cool:
--- надополнето: 11 јуни 2012 во 17:56 ---
ги изеде шпанците :cool:
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
111
Поени од реакции
25
незнам само Матри зш не го зеле , кога немаат мнгу избор :cautious:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
http://www.football-italia.net/19898/cassano-homophobia-condemned

Cecchi Paone then dropped another bombshell on with regards to his statement.
“I had a relationship with one of the players in this team and he told me who the other gay player was, which is why I know there are two,” he told Radio 24.
“Prandelli knows who the homosexuals are. As for when I said there are three metrosexuals, it was a compliment aimed at Sebastian Giovinco,Riccardo Montolivo and Ignazio Abate.”

Па џабе немаме неколку бјанконерчиња во репрезентација. (се зезам:icon_lol:)

Иначе дури сега успевам да искоментирам за натпреварот против Шпанија: ЦИГАНИ ЕБЕТЕ СЕ В ДУП, ама тивко, сакам да одмарам.
Ди Натале!!! Човекот за кој мислев дека никогаш нема да даде гол надвор од Удинезе!!! БРАВО МАЈСТОРЕ!!!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Педерана, то треба да се убие , мене некако најсумљиви ми са Сиригу, Балзарети, Маркизио и Монтоливо ...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Не сега шала на страна лесно е да откриеш кој е педер само ти треба пристап до соблекувалната после утакмица.

Коа се тушираат на кои 3-4ца им е надрвен тие се педери:pos::pos::pos:

Лоша работа ејј:tapp::tapp:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.366
Поени од реакции
86.663
А што ако Касано намерно ги насочува новинарите кон другите играчи, само за да не се открие дека тој е педер... ? :eek::icon_lol:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
А што ако Касано намерно ги насочува новинарите кон другите играчи, само за да не се открие дека тој е педер... ? :eek::icon_lol:
Или пак некој ко Буфон,ќути си и дупи си ги колегите:pos::pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Маркизио имат дете и жена.:)



Ова е жената на Маркизио, па така да ич не ми го менува тоа фактот дека може да е геј, иначе многу познати геј фаци се женат за да не се открие нивната сексуална ориентација....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom