Помош за избор на лаптоп

Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Добро сеа, секој си има свои мислења и потреби :)
Мислења да, потреби, освен ако итно ти треба гризнато јаболче што свети, не баш ;) Муабетов башка беше за најдобар лаптоп до 20.000 а овој е далеку од тој буџет :love:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Decki jas resiv deka ke bide nekoe laptopce od dell glavno radi garancijata od 3 godini. Pa sea ke razgledam sto ima od taa ponuda dokaj 25 000. ako nisto drugo da sum miren 3 godini...ili ako znaete nekoja druga marka so takva garancija neka kaze
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
Не би рекла дека меков е глупост :X3:
Мекот е само за курчење, добро да и доста е лесен што го прави доста добар за транспорт, а и заборавив, батерија држи многу у споредба со другите лаптопи, али не ти се исплати да даваш толку пари, кога за тие пари ќе земеш лаптоп со 3 пати подобри перформанси
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Decki jas resiv deka ke bide nekoe laptopce od dell glavno radi garancijata od 3 godini. Pa sea ke razgledam sto ima od taa ponuda dokaj 25 000. ako nisto drugo da sum miren 3 godini...ili ako znaete nekoja druga marka so takva garancija neka kaze
За 25.000 веќе можеш да земеш солиден лаптоп од асус/ацер/сименс. Мене искуството ме научило во Македонија гаранција за кур не ја бива ќе те бафтаат пола година. Види го тој на Хотајс што му го пишав една страна поназад за тие пари ти е најбоље конфигурација и е во твојот буџет. Незнам дали овде пишав или неколку страни поназад имам Dell Precission M4500 лаптоп со 3 години гаранција и Pro Servis (бизнис модел) што кошта 1000 и кусур евра и пак build quality ацерот мој стар од 700 евра беше 3 пати подобар. Гумичките ми се одлепија, коа го усисавав копче се искрши од тастатурата, имам влакно ПОЗАДИ екранот што неможам да го извадам и екранот се разлабавува го стегам на 2-3 месеци. Здравје боже нареден пак ќе си земам HP Workstation и преку курот од Dell. Башка нели како интернационална гаранција, се јавувам во макпетрол во македонија и ми вика тој дечко чим не си го купил од овде деловите се беспари ама работна рака треба да си платиш. Така да нека се носат и дел и гаранции и макпетрол под рака заедно у три лепе
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Asus ne zimam imam loso iskustvo a od acer ke razgledam denovive sto nudat
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Asus ne zimam imam loso iskustvo a od acer ke razgledam denovive sto nudat
Еве види го овој, на папир е одличен за таа цена

http://amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=33959&id=85&l=3&q=&SupplierArticleID=&Action=V
Јас ваков земав, само со i3 процесор, 6gb рам меморија и Intel HD3000 интегрирана графичка.
Беше специјална понуда од АМЦ, го имам и проспектот дома. Ми излезе 23 000 денари, со 2 години гаранција.
За тие пари, мислам дека ти е еден од најдобри лаптопи што ги нудат тука.
Ај фала богу зема некој, со здравје да си го користиш и да те служи дур не ти скурчи од него :)
 

koskar

Џон Клиз
Член од
27 август 2005
Мислења
566
Поени од реакции
359
Asus лошо искуство ? Да не си помешал нешто ?
Asus? Ефтините модели се живо ѓубре!
И генерално, сите ефтини лаптопи кај нас се скапаници! Знам луѓе што се заебаа и со Compaq и Toshiba и Asus, а богами и со Dell (од поефтините).
Те батеријата одма умира, те се успорува, те плоча рикнала, те вифито паѓа (у тебе гледам, Asus!)
Башка што сите се тие генерално без OS па најчесто имаат (како што рече некој на форумов) шабански верзии на Windows.

@сите што плукаат по Mac Book Pro/Air,
Којзнае колку ви е криво што вам не ви свети јаболче на задната страна на лаптопот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom