Фан Клуб: Италија

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
сериозно ова ? .. колку е сериозна повредата на Балотели ?
За него се со прашалници. Допрва ќе кажат. Можам дури и да кажам дека се подизрадвав оти можи ќе го сменат со Дестро.

Пострашна е повредата на Барзаљи. Без него ќе биди лоооошоооо :(
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
8.758
За него се со прашалници. Допрва ќе кажат. Можам дури и да кажам дека се подизрадвав оти можи ќе го сменат со Дестро.

Пострашна е повредата на Барзаљи. Без него ќе биди лоооошоооо :(
да да без Барзаљи лошо ќе биде, вајда ќе одат на варијанта Киелини,Бонучи како централни а Огбона како лев(ма да подобар е како централен) или оној Балцарети мислам дека е повикан .. и кога има повреда можат да повикат друг играч ??


Еве една добра статија каде му замеруваат на Прандели што не го зел Аквилани, а јас се согласувам со тоа ;)
http://www.football-italia.net/19565/italy-may-miss-aquilani

-за повредата на Балотели и јас малку се израдував што ќе го видам Борини, но сепак мораме сите да признаеме, Балотели е можеби единствената надеж во нападот и негово неиграње не оди во прилог на репрезентацијата ;)
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
За него се со прашалници. Допрва ќе кажат. Можам дури и да кажам дека се подизрадвав оти можи ќе го сменат со Дестро.

Пострашна е повредата на Барзаљи. Без него ќе биди лоооошоооо :(
Не е само да се збори од инат против Балотели, знаеме дека
дека сите фанови на Јуве го мрaзат али вистината е дека нема подобар напагач од него во Италија.
Исто како да ти пишам сега дека има кој да го замени Киелини, на пример Огбона од Торино.Тотална глупост. :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Астори е подобар од Огбона, а може и Де Роси да го става таму во Рома има играно неколку пати на таа позиција секако во средниот ред е премногу гужва со таков тип на играчи.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
.. и кога има повреда можат да повикат друг играч ??
Низ ваков проблем порано веќе поминала репрезентацијата, то је на ЕУРО 2008,списокот со 23 играчи беше комплетиран .Но на тренинг несреќно се повреди Канаваро и тоа сериозно кој мораше да го пропушти европското,а на негово место мислам го повикаа Гамберини :)
Така да ако е Барзаљи OUT, јас сум за Ранокиа или Бокети:)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Не е само да се збори од инат против Балотели, знаеме дека
дека сите фанови на Јуве го мрaзат али вистината е дека нема подобар напагач од него во Италија.
Исто како да ти пишам сега дека има кој да го замени Киелини, на пример Огбона од Торино.Тотална глупост. :)
Не е инает (жими Киелини :D )
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Не е само да се збори од инат против Балотели, знаеме дека
дека сите фанови на Јуве го мрaзат али вистината е дека нема подобар напагач од него во Италија.
Исто како да ти пишам сега дека има кој да го замени Киелини, на пример Огбона од Торино.Тотална глупост. :)
Италија веќе подолг период нема врвни напаѓачи. Зборам за напаѓачи од калибарот на Виери, Тоти, Дел Пиеро, Инзаги, Монтела... Балотели е светлосни години од тоа ниво, настрана тоа што си замислува дека го фатил господ за муда.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
можеше,но далеку е да стани фудбалска ѕвезда........стана милионерче во меѓувреме што го прави далеку попаметен од многу играчи кои искршиле нозе по фудбалските терени:facepalm:
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Италија веќе подолг период нема врвни напаѓачи. Зборам за напаѓачи од калибарот на Виери, Тоти, Дел Пиеро, Инзаги, Монтела... Балотели е светлосни години од тоа ниво, настрана тоа што си замислува дека го фатил господ за муда.
Балотели има огромен талент...само понашањето не му чини...тоа го уништува...иначе има потенцијал да стане врвен напаѓач...
--- надополнето: 4 јуни 2012 во 22:14 ---
Низ ваков проблем порано веќе поминала репрезентацијата, то је на ЕУРО 2008,списокот со 23 играчи беше комплетиран .Но на тренинг несреќно се повреди Канаваро и тоа сериозно кој мораше да го пропушти европското,а на негово место мислам го повикаа Гамберини :)
Така да ако е Барзаљи OUT, јас сум за Ранокиа или Бокети:)
Ранокиа ми е некако престатичен...боље ќе биде Бокети или евентуално Астори...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Балотели има огромен талент...само понашањето не му чини...тоа го уништува...иначе има потенцијал да стане врвен напаѓач...
Џабе ти е и талент и се кога си морон. Па уште читам дека изјавил дека е надпросечно интелигентен:pos:, мајко мила:facepalm:. Можеби, ако просекот на интелегенција е околу 15:). Го гледав со Русија и му беше сеедно кога Русија ќе одземеше топка и ќе тргнеше во контра. Не ни помислуваше да се обиде да спречи контра а да не правиме муабет навистина да се обиде. Ако Италија на овој треба да се потпре во наредните неколку години, тогаш Господ нека им е на помош!

Инаку што се однесува до Барзаљи, јас сум за негова замена да биде Ранокија. Ситуацијава ме потсетува на СП 2006 кога играч на Интер (Матераци) го замени Неста и на крајот беше еден од хероите при освојувањето на првенството:).
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.260
Поени од реакции
8.371
Ако некој влезе како замена тоа ќе биде некој што тренирал со нив... Ранокиа или Кришито ако не е уште под обвиненија. Ако се прашувам јас појше би идел на универзалец што може да изигра солидно и како лев/десен бек, односно Бокети Кришито ама па и ич не ми се за викање овие двајца зошто ја сменија Сериа А за руска лига..
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Италија веќе подолг период нема врвни напаѓачи. Зборам за напаѓачи од калибарот на Виери, Тоти, Дел Пиеро, Инзаги, Монтела... Балотели е светлосни години од тоа ниво, настрана тоа што си замислува дека го фатил господ за муда.
Не ги споредувам со нив туку кажувам дека моментално е најдобриот напагач што Италија го има на располагање.
А за тоа дали ќе биде класа или не како горенаведениве ќе видиме, сеуште е млад, има само 21 година и рано е за правење на такви споредби.
Џабе ти е и талент и се кога си морон. Па уште читам дека изјавил дека е надпросечно интелигентен:pos:, мајко мила:facepalm:. Можеби, ако просекот на интелегенција е околу 15:). Го гледав со Русија и му беше сеедно кога Русија ќе одземеше топка и ќе тргнеше во контра. Не ни помислуваше да се обиде да спречи контра а да не правиме муабет навистина да се обиде. Ако Италија на овој треба да се потпре во наредните неколку години, тогаш Господ нека им е на помош!
Со Русија баш изигра одлично, зборам за првото полувреме бидејќи само и тоа го гледав.
Мислам дека само он и Пирло се трудеа да направат разлика на теренот, а и одлично соработуваа, се читаа.
А за тоа дали ќе биде предводник на Италија или не ќе каже само времето, а за такво нешто сигурно има потенцијал. :)
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Бонера.

Небитно, Италија ги има Монтоливо и Ночерино убоито дуо кое има капацитет да ја oднесе Италија то а хол њу левел
Да да, Монтоливо и Ночерино се криви за 0-3, биди реален дечко покрај Маџо, Де Санктис и Бонучи сите други беа солидни. На чело ти пишува за кого навиваш и кого хејташ.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Се надревав дека Италија ке направи нешто ама со повредите на Барзали и Балотели тешко ке биде, сепак жабари се да не забораваме

Forzaaaaaaaaaaaa Italyyyyyyyyyyyyyyy
 

Kajgana Shop

На врв Bottom