Фан Клуб: Италија

Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
ogbona bash solidno izigra kako shto gledav jas.
a i se gleda deka ima golem talent. ne za dzabe go baraat vekje godina-dve milan i sho ti ja znam fiorentina i takvi timovi
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
ОМГ колку селектори видов кои ги распоредуваат своите просечњаци во тимот чудо невидено......кој и да игра речено е 100пати многу тешко дека ќе ја поминат групата,а не нешто посериозно......ама да речиш дека Пирло не е за во репрезентацијата покрај сиве овие просечњаци - бриши јузер слободно и не малтретирај по форуми човече !
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.301
Поени од реакции
86.208
Најдобро Прандели е да игра со 3 во одбрана. Келини, Бонучи и Барзаљи се истренирани, уклопени со таа формација. Од Балзарети,Маџо или Абате ќе имаат голема помош ако Чезаре ги стави како WingBack. Со средината ќе царуваат Пирло, Маркисио, ДеРоси или Монтоливо.

Еве баш на оваа мислев


Кога ќе одат во напад ќе имаат голема помош од Балзарети, Абате или Маџо, а башка противниците неможат да организираат брзо контра, со оглед на тоа што Пирло секогаш седи поназад ( скоро на средина ) на теренот...
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
* затоа што повеќето од играчите имаат искуство на вакво с**** од формација (која е докажана САМО против малите екипи,за вршење на константен притисок,добри 2-3 напаѓачи многу лесно ја збунуваат ваквата тројка во одбраната и креираат голем број шанси),може да изиграат вакво нешто..........најдобро е сите назад да си седат и да не се брукаат,зошто немаат сила за надигрување
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.260
Поени од реакции
8.371
ОМГ колку селектори видов кои ги распоредуваат своите просечњаци во тимот чудо невидено......кој и да игра речено е 100пати многу тешко дека ќе ја поминат групата,а не нешто посериозно......ама да речиш дека Пирло не е за во репрезентацијата покрај сиве овие просечњаци - бриши јузер слободно и не малтретирај по форуми човече !
Кој го кажал ова?
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.059
Поени од реакции
14.184
кој и да игра речено е 100пати многу тешко дека ќе ја поминат групата,а не нешто посериозно......

Јас мислам дека Италија ќе помине добро на ЕП, макар играла и со истиот состав со кој играше против Русија. Убеден сум дека ќе помине група, а во 1/4 финале може да ги победи сите од групата Ц. Не треба никакви големи експерименти да се прават на ЕП. Така како што се играше во квалификации нека се продолжи и на ЕП.

Против Шпанија во Бари (кога победија), Прандели излезе со иста формација на терен (со 2-3 различни играчи). И тогаш Монтоливо играше на истата позиција, а заедно со Касано беа најдобри играчи на терен. Всушност, Прандели од Монтоливо не бара да е класичен треквртиста. Тој ја згуснува средината и добива уште еден технички добар играч, а нешта налик на треквртиста е Касано. Не може со бројки да се претстави, но тоа е нешто 4-3-1-1-1 (нормално, не се еден позади друг). :) Место Маркизио играше Мота, а не ми текнува на која позиција играше Мота, а на која Пирло.

Касано имаше здравствени проблеми, но тимот пак ќе може да се ослони на него. Потребни се и добри странични бекови за ова што го игра Прандели. Многу лесно се откажаа од Кришито, а Маџо е целосно надвор од форма.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.260
Поени од реакции
8.371
можеби си во право за Огбона, но не даде објаснување за Бонучи, зошто тој не заслужува место во репрезентацијата според тебе ? .. не е премногу млад, имаше добра сезона во Јуве .. а на местото на Огбона можело да се земе некој од Астори и Гамберини, немам ништо против ...

-средината со Пирло,Де Роси и Маркизио по некоја логика треба перфектно да функционира, незнам зошто не е така, криво ми е вчера што неможев да ги гледам, па да видам кај е проблемот, можеби Прандели греши некаде, можеби е подобро Де Роси да биде оној кој што ќе ја изнаса топката, а Пирло да игра малку понапред, ама заедно со Маркизио кој за мене е модерен средњак, тркач е како Ночерино, но сепак со поголема техника од Ночерино и стварно незнам како би го ставил Ночерино пред него ? едноставно Маркизио е поквалитетен .. а да игра овој Ночерино на местото на Де Роси заедно со Маркизио и Пирло незнам колку би било тоа паметен потег .. кажав можеби Прандели греши некаде ..

- сега велиш дека Касано би се уморил доколку би играл треквартиста, а потоа во твоите замисли го ставаш крилен напаѓач ?? епа Димка тоа не иде баш, за таа позиција што ја кажа исто така треба многу трчање .. и незнам како Пепе би ја сврзал средината со нападо .. од Касано моментално никој не може тоа да го прави подобро, потоа следува Ди Натале(ама тој си е прича за себе)

- Борини е доста пргав, тој за мене го има она што на пример Ди Натале го нема за цела своја кариера ;) .. според мене мислам дека Борини нема да осети никаков притисок едноставно таков карактер е .. и сакам него да го гледам, бидејќи во нападот покрај Касано и Балотели треба трет напаѓач кој повеќе би трчал, оти овие двајца и не се некој тркачи, замисли Балотели,Ди Натале и Касано, сите тројца сакаат да ја имат топката повеќе во себе, а никој од нив не сака да удри еден шпринт повеќе, јбг исти профил на напаѓачи, али затоа Прандели треба да биде свесен .. затоа мислам дека Борини треба да добие шанса, сепак кажав, не ми е проблем и доколку не го пуштат, тој е млад и очекувам уште за време следниве квалификации да почне да додажува дека заслужува место во репрезентацијата ..
Бонучи има далеку од добра сезона. Кога Јувентус губеше бодови во 4-5 утакмици по ред да отвореше кај нив во фан клуб тоа изгледаше како а1 кога го критикуваше вмро. Едино го оправдувам Бонучи ради изборот од 5 централни дефанзивци :eek:. 5? Итоа од нив само Киелини може да се снајде и на друга позиција. Ама ако го изместат него од штоперска позиција :cenzura:

Касано го ставив крилен напаѓач ама тој крилен напаѓач има позади него дефанзивни бекови. Он нема никаква допирна точка нити со средината уште помалце со одбраната. Сега да не тупиме како божемски не свати што напишав.

Во Јувентус Маркизио нема ни приближно таква улога на „модерен“ средњак од кај си ја приметил ти таа негова игра? Тој модерен средњак цела сезона го игра Видал кој го има насекаде по теренот. Маркизио е поддршка на Пирлокој знае топката да ја префрли на другата средина и е комплетно ист играч со Де Роси. Ама ајде стај го пред Де Роси? Де Роси е ниво погоре ем поради искуството ем поради тоа што ако треба знае да пружи добра одбрана.

Борини годинава има изиграно 16 утакмици, и му е прва сезона што е инволвиран во првиот тим толку често. Јас незнам дали ти стварно толку многу очекуваш да биде вметнат во плановите за напаѓач во прв тим? Борини што до пред недела дена му висеше местото во репрезентација од Десторо? Ај сега да не правиме бајрам на мозок... И ај кажи кој од Борини Балотели Касано може да помогне во средина? Апсолутно никој. А додека Балотели/Касано/Пепе биле поставени по тој редослед и во своите клубови. Балотели под водство на Мурињо често можеше да се види како ротира по страните и како централен напаѓач, Касано од кога дојде во Милан цело време е како поддршка за Пато/Ибра и игра безразилика дали лево или десно од нив. Значи више кога спомна модерни фудбалери ... тие денеска претставуваат играчите што можат да покријат повеќе позиции и да се прилагодат на различни формации. Баш поради тоа сум скептик за изборов на Прандели
 
P

PewDiePie

Гостин
Оф леле,а да играше уште Пирло во Милан јубенташите ќе ќењаа како може дедово уште да игра прв тим,ова она. Какви глупи и провидни ви се тезиве чудо едно,објективност и познавање на фудбал-0.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.301
Поени од реакции
86.208
Оф леле,а да играше уште Пирло во Милан јубенташите ќе ќењаа како може дедово уште да игра прв тим,ова она. Какви глупи и провидни ви се тезиве чудо едно,објективност и познавање на фудбал-0.
Да останеше Пирло кај вас уште една година на клупа, и во репрезентација немаше да го викнат ;)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Да останеше Пирло кај вас уште една година на клупа, и во репрезентација немаше да го викнат ;)
Само што сакав да пишам, со минутажата во Милан тешко дека Пирло ќе го видеше ЕП.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Пирло го предводеше тимот на Јувентус до скудето - прво после скандалот Калчополи.........иако клубот најави дека амбициите ќе бидат да се фати место во ЛШ,тие се надиграа самите себе и успеаа да го освојат првенството,голем удел тука има ветеранот Андреа Пирло и заслужено ќе настапува на ова Европско и се очекува да биде столб на репрезентацијата на Италија на ова европско........всушност неговиот квалитет е неоспорен - оспорен е квалитетот на доста други викнати да ги бранат боите на Аѕурите на ова првенство !
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Прандели размислувал за 3-5-2 ,каде без Јуве бе:D ај што има највише играчи него и Прандели го копира Конте,дај боље Конте нека ја води Италија што се бламира Прандели:)
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Да останеше Пирло кај вас уште една година на клупа, и во репрезентација немаше да го викнат ;)
Закопување под земја ти се вика ова:D
--- надополнето: 3 јуни 2012 во 15:53 ---
Конте у затвор ќе скапе каква италија :icon_lol:
Ах нишо ми го скрши филмот сеа:(
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
8.758
Јас мислам дека Италија ќе помине добро на ЕП, макар играла и со истиот состав со кој играше против Русија. Убеден сум дека ќе помине група, а во 1/4 финале може да ги победи сите од групата Ц. Не треба никакви големи експерименти да се прават на ЕП. Така како што се играше во квалификации нека се продолжи и на ЕП.

Против Шпанија во Бари (кога победија), Прандели излезе со иста формација на терен (со 2-3 различни играчи). И тогаш Монтоливо играше на истата позиција, а заедно со Касано беа најдобри играчи на терен. Всушност, Прандели од Монтоливо не бара да е класичен треквртиста. Тој ја згуснува средината и добива уште еден технички добар играч, а нешта налик на треквртиста е Касано. Не може со бројки да се претстави, но тоа е нешто 4-3-1-1-1 (нормално, не се еден позади друг). :) Место Маркизио играше Мота, а не ми текнува на која позиција играше Мота, а на која Пирло.

Касано имаше здравствени проблеми, но тимот пак ќе може да се ослони на него. Потребни се и добри странични бекови за ова што го игра Прандели. Многу лесно се откажаа од Кришито, а Маџо е целосно надвор од форма.
тоа и јас го размислував, тоа е единствено логично објаснување .. и да ти кажам со Шпанија баш така треба да се одигра, со згуснат среден ред, Де Роси и Маркизио дури ќе мораат да и помагаат на бековите, да играат во дефанзива по страните .. само така можат на шпанците да им извлечат позитивен резултат, за во нападот Касано и Балотели нека му ја мислат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom