Фан Клуб: Италија

Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Прандели размислувал за 3-5-2 ,каде без Јуве бе:D ај што има највише играчи него и Прандели го копира Конте,дај боље Конте нека ја води Италија што се бламира Прандели:)
Konte ja izmisli taa formacija...dobar si...go kopira konte....(y)
--- надополнето: 3 јуни 2012 во 16:04 ---
Вие страф од конте па сакате затвор да го видите! Ај, Ај уште многу години ќе ви ја јаде душата!
kjuti site se plasat od konte... ;)
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Konte ja izmisli taa formacija...dobar si...go kopira konte....(y)
--- надополнето: 3 јуни 2012 во 16:04 ---

kjuti site se plasat od konte... ;)
Па изгледа некој од фановите на милан се плашат, па затоа скаат затвор да го видат!
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Па изгледа некој од фановите на милан се плашат, па затоа скаат затвор да го видат!
ne be samo fanovi na milan...site fanovi na kalcovo so se a ne se za juve se plasat od konte....dogodina i murinjo ferguson i companija isto ke se plasat od konte... :)
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
ne be samo fanovi na milan...site fanovi na kalcovo so se a ne se za juve se plasat od konte....dogodina i murinjo ferguson i companija isto ke se plasat od konte... :)
Ти кажав пред некој дене ептен си упорен и инатлив не ме цитирај немам време со тебе да се замарам... пошто апла си од фудбал.. па не ми го троши времето!
--- надополнето: 3 јуни 2012 во 16:14 ---
Ќе ви ја јаде душата ?!?!? What the fucking fuck !?!

баааахахахаахаххахаха :pos::pos::pos::pos::pos:
Односно ви ја јаде, ве плескаше дома гости!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
8.758
Бонучи има далеку од добра сезона. Кога Јувентус губеше бодови во 4-5 утакмици по ред да отвореше кај нив во фан клуб тоа изгледаше како а1 кога го критикуваше вмро. Едино го оправдувам Бонучи ради изборот од 5 централни дефанзивци :eek:. 5? Итоа од нив само Киелини може да се снајде и на друга позиција. Ама ако го изместат него од штоперска позиција :cenzura:

Касано го ставив крилен напаѓач ама тој крилен напаѓач има позади него дефанзивни бекови. Он нема никаква допирна точка нити со средината уште помалце со одбраната. Сега да не тупиме како божемски не свати што напишав.

Во Јувентус Маркизио нема ни приближно таква улога на „модерен“ средњак од кај си ја приметил ти таа негова игра? Тој модерен средњак цела сезона го игра Видал кој го има насекаде по теренот. Маркизио е поддршка на Пирлокој знае топката да ја префрли на другата средина и е комплетно ист играч со Де Роси. Ама ајде стај го пред Де Роси? Де Роси е ниво погоре ем поради искуството ем поради тоа што ако треба знае да пружи добра одбрана.

Борини годинава има изиграно 16 утакмици, и му е прва сезона што е инволвиран во првиот тим толку често. Јас незнам дали ти стварно толку многу очекуваш да биде вметнат во плановите за напаѓач во прв тим? Борини што до пред недела дена му висеше местото во репрезентација од Десторо? Ај сега да не правиме бајрам на мозок... И ај кажи кој од Борини Балотели Касано може да помогне во средина? Апсолутно никој. А додека Балотели/Касано/Пепе биле поставени по тој редослед и во своите клубови. Балотели под водство на Мурињо често можеше да се види како ротира по страните и како централен напаѓач, Касано од кога дојде во Милан цело време е како поддршка за Пато/Ибра и игра безразилика дали лево или десно од нив. Значи више кога спомна модерни фудбалери ... тие денеска претставуваат играчите што можат да покријат повеќе позиции и да се прилагодат на различни формации. Баш поради тоа сум скептик за изборов на Прандели
Бонучи доста утакмици играше како централен заедно со Барзаљи, кога Киелини го користеа како лев бек и незнам зошто толку лош впечаток ти оставил .. убаво е тоа што во репрезентацијата има играчи во одбрана кои играле заедно, а притоа истата одбрана беше најдобра оваа сезона. Уште на Маџо да му се даде на знаење дека треба повеќе да се залага и да мисли на одбраната, оти нема како во Наполи тројца дефанзивци, туку двајца се сега, значи дел од товарот во дефанзива треба и тој да го превземе ..

-за Касано може да се направат услови да игра треквартиста и други да трчаат за него во одбрана, тоа е влог кој би се исплатил според мене, повеќе отколку да го гледаме на позицијата каде ти што го смести, али ок, тотално неважно е да се расправаме за ова кога Прандели не ни помислил на тактиката која ти ја сакаш(4-3-3), па да не ја тупиме за варијанти кои не се ни во опција :)

-е сега да те прашам доколку Маркизио не е модерен средњак, а Де Роси е ист како него, зар Ночерино ќе ја игра улогата на модерен средњак покрај Де Роси и Пирло ?
-како и да ја вртиш, и Маркизио и Де Роси би изиграле многу подобро на било која позиција во средниот ред отколку Ночерино ;)

-па ти вајда не си го гледал Борини кога веќе зборуваш дека тој не би помогнал на средниот ред, баш ради тоа што е голем борец и што трча напред и назад и го има насекаде по теренот, затоа сметам многу на него, да имаше подобри напаѓачи веднаш би го отргнал од конкуренција, ама баш покрај Касано и Балотели треба неприкосновен тркач и работник како Борини :) .. ама кажав јас, нема да се лутам доколку Борини и не добие шанса, доста е што доби повик само да ја осети атмосферата, бидејќи многу сум сигурен дека за наредните квалификации за светското на големо ќе се рачуна на Борини, едноставно така мислам, можеби и грешам, времето ќе покаже ;)
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
sea ne znam dali prandeli kje go izvadi od reprezentacija bonucci koga vekje e zatvoren spisokot na fudbaleri?

http://www.goal.com/en/news/10/italy/2012/06/02/3143688/masiello-bonucci-was-open-to-influencing-udinese-bari


i da, ocigledno ako go piknat vo zatvor konte, toa kje bide po scenario na galijani (cell phone guy) i berluskoni (bunga bunga guy) posto stari se lugjeto, ne biva.... moze da gi stegne nekoj srcev udar. posto dodeka bide konte na klupata na juve, tesko deka milan kje zeme titula :нинџ:

27
+
1
=
30
(y)


:cuc:
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Ти кажав пред некој дене ептен си упорен и инатлив не ме цитирај немам време со тебе да се замарам... пошто апла си од фудбал.. па не ми го троши времето!
--- надополнето: 3 јуни 2012 во 16:14 ---

Односно ви ја јаде, ве плескаше дома гости!!
za tebe sum doktor na nauki po fudbal... ;)
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
sea ne znam dali prandeli kje go izvadi od reprezentacija bonucci koga vekje e zatvoren spisokot na fudbaleri?

http://www.goal.com/en/news/10/italy/2012/06/02/3143688/masiello-bonucci-was-open-to-influencing-udinese-bari


i da, ocigledno ako go piknat vo zatvor konte, toa kje bide po scenario na galijani (cell phone guy) i berluskoni (bunga bunga guy) posto stari se lugjeto, ne biva.... moze da gi stegne nekoj srcev udar. posto dodeka bide konte na klupata na juve, tesko deka milan kje zeme titula :нинџ:

27
+
1
=
30
(y)


:cuc:
што се замарате вие дали се 28 или 30 кога и така и така неможе да имате повеќе од Јуве:love:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.302
Поени од реакции
86.234
sea ne znam dali prandeli kje go izvadi od reprezentacija bonucci koga vekje e zatvoren spisokot na fudbaleri?

http://www.goal.com/en/news/10/italy/2012/06/02/3143688/masiello-bonucci-was-open-to-influencing-udinese-bari


i da, ocigledno ako go piknat vo zatvor konte, toa kje bide po scenario na galijani (cell phone guy) i berluskoni (bunga bunga guy) posto stari se lugjeto, ne biva.... moze da gi stegne nekoj srcev udar. posto dodeka bide konte na klupata na juve, tesko deka milan kje zeme titula :нинџ:

27
+
1
=
30
(y)


:cuc:
Еве ти пример за човек изгубен во свемирот. Тука пишуваме за репрезентацијата на Италија, тој ми зборува за Конте, Галијани, Берлускони, Јувентус... :facepalm:. Во еден момент помислив дека е Панче Малдини...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Барзаљи истегнал мускул... 20 дена во аут според последните информации. Можно е и да го пропушти цело европско... :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom