Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Само О'Нил е спасот од тренерите шо не поврзуваат и никој друг...Типот со Атон Вила и коа губеше играше до крај офанзивно,нас во моментов ни треба тоа.Да се стави се на една карта до крај на сезоната и да се извлече највеќе поени за влез во европа.За заминувањето на Рој е несомнено.Но и тоа има и добра и лоша ствар.Лошата е шо ако остане газдите со ваков резултат 100% нема да му дадат пари за зимово,а и тешко кој тренер да дојде во ваков растурен тим со играчи кој не се во форма да се снајде.А добрата е шо ако си иде да дојде О'Нил и никој друг,или па нека седи до крај Рој па шо биде нека биде и така сезонава е више отидена.Ама сепак треба више се да се става на една карта само офанзивно до крај на натпреварот,па и да не се мењаваат играчите у тек на целиот натпревар.
Стварно не сфаќам тим со вакви играчи и доста солиден тренер да неможат да сфрзат 2 победи по ред,стварно не знам шо се дешава со тимот и со тренерот.Али ипак е факт дека секој тим го доживува ова срање кад-тад,само некој пократко а некој подолго ко Ливерпул моментално............
Диме...... дали вистина ова што го читам ? :D

--- надополнето ---

Јас штрајкувам со непишување на форумов додека не си оди Roy. :icon_lol:
Ја штрајкувам оддамна...... така да подршка за тебе!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Наводно господин Хоџсон е повикан на состанок со дел од директорите. Следувало официјално известување од клубот.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
рој дефинитивно треба да се ИЗБРКА!!! нема поддршка од навивачите, а вцера, при изведувањето на пеналот, како да видов и дека нема поддршка и од играчите. мислам дека жерард намерно го промаши пеналот. е сега ако газдите се стегнати и го чуваат само да не му исплатат дел од преостанатиот договор, тогаш на клубот лошо му се пишува.
ливерпул и тотнехем се најблиску до ангажман на адебајор. линк ќе поставам покасно оти не можам да ја најдам стрната на која што го читав...:pos2: ама сериозно то го пишуваше!!!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=42275
Чао Милан,Хонда близу до Ливерпул.
Глупости!!! Никаков Хонда не доаѓа кај нас!!!! Не знам што ќе ви е вас но имате какви такви шанси да го ангажирате!!! Додека ние немаме!! А и не знам колку хпнда би се снашол!!! Јбг не е класично крило!!!

--- надополнето ---

http://eva-news.com/liverpool/liverpool-keisuke-honda-wants-to-play-at-anfield-transfer-news/217314
Хонда сакал да игра на Енфилд !
незнам што уште ви чекаат газдите.
Изгледа локумче и кафенце!!!! И овие неспособни ми изгледаат ама ајде да почекаме да не им судам предвреме!!!

--- надополнето ---

А сега вака: Aко го избркаат стариот за можните наследници
Кени Далглиш - Мислам дека мали се шансите да го вратат но би можел да дојде како привремена замена до на лето па тогаш да бараат менаџер!!
Рафаел Бенитез - Едноставно нема шанса да го вратат!!!
Јирген Клоп - Моментално е прв во Германија со Борусија и наредна сезона ќе игра ЛШ па типот не е будала да дојде кај нас и да се обидува да го среди тимот со што ќе му заминат 2 сезони бадијала!!! Така да и овој заборавете го!!!
Гус Хидинк - Моментално има договор со Турција па нема да сака да дојде но овој е типот со волшебно стапче!!!Нас сега ни треба таков волшебник но тој нема да сака да дојде е арно ама како што погоре реков Кани да остане до на лето со некој добар помошник и во меѓувреме Хидинк ја наеби со Турција ( мислам во Март има квалификациони натпревари ) и ги загуби шансите за ЕП би можел да се најде на Енфилд!
Јоаким Лев - Нема шанса да дојде овој е само моја пуста желба - човекот е нешто како Гвардиола и Мурињо и ќе стане нешто како Фергусон и Венгер кога ќе остари ај да не речам како Шенкли!!
Дидие Дешамп - Исто како со Клоп! Не е будаа сега да доаѓа кога е актуелен шампион во Франција и игра 1/8 финале во ЛШ!! Би можел единствено на лето да дојде па ете пак тука Кени ќе треба да седи до на лето!!!
Ралф Рингник - Што да ви кажам - абер немам кој е типов!! Го водел Хофенхајм што мене и не ми изгледа како голем успех!!Но којзнае од 3та лига стигнаа во Бундес и играа одлично и уште се држат може е добар но стварно не знам!!
Мартин Онил - Абе нема искуство човекот џабе е! Стигнал до 5то место со Вила! Па што ?? И Рој беше 7ми со Фулам и играше ЕЛ финале!!Нема титули освојувано во појаки првенства и не ми изгледа како некој опасен менаџер кој би можел да не направи силни!! Може да не направи подобри ама така силни како што би требало мислам дека нема да може!!
Овен Којл - Нешто слично како Онил само што Мартин е поискусен во тој поглед!! и овој тешко!!
Франк Рајкард - Цел живот само неусшеси како тренер единствен успех му беа оние 2-3 сезони во Барса но во исто време помошник беше оној Тен Кате!!!По неговото заминување Барса се распадна!! А истиот тој Тен Кате на повеќе места постигнал успех што ми дава за право да мислам дека оние 2 сезони на Барса беа дело на Кате а не на Рајкарт!!
Не би сакал никој да потценам нити да преценам ама ова е според мене!!
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.360
Поени од реакции
1.060
поради штрајк кон рој си направив нов акаунт , за онил би рекол дека со кени би биле на добро место ама и овој да се избрка помошников семи ли нека го стават секретарка оти врска нема и тој ако ја знаеше од малце ќе му тргнеше на ливерпул.....хидинк имам пишано порано пост дека тешко би се вратил да води тим кој има секоја недела натпревар многу повеќе нервози а и во право е типецот истите пари ги зима и во турција а си игра на 3 месеци еднаш нервози јок, тен хате нели беше и во челзи и го избркаа пред некој месец или грешам незнам ама тоа зверче да се донесе оти не ја бива работава ако не мурињо нека им го донесат на двенедели да ги развесели малце оти кај и да отиде играчиве како улави играат....сепак до лето би било добро онил и кени помошник и никој друг да не им се меша...
а вчера биле пеени изгледа во соблекувална чим второ полувреме душа оставија ама кога сакаат они (кретени поарно мене да ме плаќаат ќе ограм со срце 90 минути)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
поради штрајк кон рој си направив нов акаунт , за онил би рекол дека со кени би биле на добро место ама и овој да се избрка помошников семи ли нека го стават секретарка оти врска нема и тој ако ја знаеше од малце ќе му тргнеше на ливерпул.....хидинк имам пишано порано пост дека тешко би се вратил да води тим кој има секоја недела натпревар многу повеќе нервози а и во право е типецот истите пари ги зима и во турција а си игра на 3 месеци еднаш нервози јок, тен хате нели беше и во челзи и го избркаа пред некој месец или грешам незнам ама тоа зверче да се донесе оти не ја бива работава ако не мурињо нека им го донесат на двенедели да ги развесели малце оти кај и да отиде играчиве како улави играат....сепак до лето би било добро онил и кени помошник и никој друг да не им се меша...
а вчера биле пеени изгледа во соблекувална чим второ полувреме душа оставија ама кога сакаат они (кретени поарно мене да ме плаќаат ќе ограм со срце 90 минути)
Bese vo Barsa od 2003-2006 koga postignaa najgolem uspeh i vo Chelsea od 2007-2008 ( bas togas koga igraa finale vo LS ) Se Izvinuvam za latinicata ama ne znam sto e problemot ne cini kirilicata!!
 
P

PewDiePie

Гостин
Глупости!!! Никаков Хонда не доаѓа кај нас!!!! Не знам што ќе ви е вас но имате какви такви шанси да го ангажирате!!! Додека ние немаме!! А и не знам колку хпнда би се снашол!!! Јбг не е класично крило!!!

Не!!!!! Се!!!!!! Нервирај!!!!!!! бе!!!!!!!!! Брат!!!!!!!! :smir:
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Хоџсон е повикан на состанок од причина да се договорат за трансфер политиката,а не за бркање.Ќе видите дека типот ќе остане до крај на сезона од мн причини.Една од тие е шо Ливерпул во неговата историја никогаш не избркал тренер на пола сезона.Кој и тренер да дошол седел минимум 3-4 сезони така да.....У моментов сеедно ми е дали ќе го избркаат или ќе го остават од причина шо кој и да дојде ќе го има овој резултат а можно и полошо.И не се занесувајте со Хидинг и остали тренери.Никој нема да дојде пошо или водат репрезентација или се во некој друг тим.Нас ни останува или ОНил или Рајкард,ама со тоа шо нема да си иде Рој ни останува само он.И Кени да беше толку добар ко шо го величите(иако го почитувам да не се разбереме погрешно)ќе не превземеше одма,а не да изјавува глупости(имаше некој пост тука за неговата изјава).
И кој сака нека дојде зимово од играчи.Сите се добредојдени доколку сакаат да играат а не како ови шо ги има Ливерпул мрзи со исклучок на 2-3ца.

--- надополнето ---

И сосема му е добар коментарот на Рој за играта против Блекбурн и требал само да додаде дека во моментов целокупно земено почнувајќи од газдите па се до играчите дека Ливерпул моментално се најголемите ТРУПОВИ!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom