Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2009
Мислења
9.539
Поени од реакции
5.768
Да, Бенитез е тој кој почна да го тоне бродот на Ливерпул. во право беше Мурињо за Бенитез кога рече: "2005 година беше подобра од 2006, 2006 беше подобра од 2007, 2007 подобра од 2008" Тоа говори дека секоја година Ливерпул тонеше и тонеше, па ова се резултатите. Зошто ги продаоа играчи како Сисоко, Рисе, Риера, Алонсо, Барош, Сисе, Хипија, Гарсија, Крауч? Не знаеше да ги задржи, се испокара со сите. Од кога замина Рисе и Хипија одбраната е топло-ладно. Го донесе Аурелио кој беше 2 класи послаб од Рисе. Почна да носи потпросечни играчи, тие даваа се од себе ама толку можат. Најмногу ми е за Сисоко, беше прејак во средината како деструктивец. Зарем ќе се надеваме на Лукас? Тој можеби е малку подобрен од другите сезони, но малку поквалитетен играч ќе му го земе умот, и ќе минува како воз покрај него. Хоџсон ја греши со Паулсен и Кончески, ама толкав му беше буџетот. Искрено повеќе очекував од Кончески, игра многу панично, а и центар шутот го прави споро. Гледам Макси се подобрил! Хоџсон треба повеќе да го става од лева страна, од кога се повреди Кол, тој се преврли лево, и изигра многу подобро од Кол. Се надевам дека ќе ја продолжиме серија победи и со Челзи, пошто и тие се многу ранливи, победиве во ПЛ ги прават случајно, без никаква надмоќ. Ако запнат нашиве можат минимум нерешено. Ајде да видиме лани кога викае дека сме му ја дале на Челзи, ако е така, нека ни пуштат сега, ама не мора ќе ги победиме со игра.
Само не заборавајте дека со него ги имавте најголемите успеси во новата историја на Ливерпул.. Како во ПЛ, така и, особено во ЛШ.... Сепак, Рафа е класа тренер
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Рафа ви донесе 2 финалиња и една титула во ЛШ и велите дека РАфа ви го потонал бродот? КОга чоекот секоја година имаше 12 асални играчи, како ли ќе издржи толку натпревари со тие луѓе?
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Razberete lugje deka Rafa uspehot vo Liverpool go napravi so igraci na Ulije. Zal mi e za Inter navistina, videte kako igra Inter sea i kako igrase lani.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.236
Значи вака........Бенитез не е крив за ова......тоа да ви биде јасно.......направи грешки ДА......и тоа огромни грешки......ама на дел од тие грешки беше приморан..........се знае кој е крив за ова..........гнидите амерички..................викате го продал Алонсо......па Алонсо направи потег а ла Јуда и побара да си оди.......со таа разлика што не испадна толкаво ѓубре.....туку како човек си замина..........сме го продале Крауч.......ама го купивме Роби Кин......тогаш убаво ви беше.......ехххеее Кин дојде зашто ни е Крауч.........кога и тој не се покажа ееееее Рафа е крив го продаде Крауч........направи Бенитез грешка со Кин.......ама јас мислам дека намерно му беше наметнат ........затоа и летна од клубот штом Рафа презеде потполна контрола врз буџетот.......а парите од Кин ги снема.....парите од АЛонсо се дадоа за Аквилани кој ете...беше повреден но на крајот видовте колку беше опасен............за напаѓач не добивме пари..........итн да не се повторувам.....направи грешки Бенитез ама на некои беше приморан...........гледате дека сега и се покажуваат неговите тогаш безвезни обиди да направи играчи од Лукас и Нгог......па и Инсуа....гркот игра одлично.......Макси се разигра.......ќе видиме.........на зима мора пазарење за да се средиме и да заличиме на тим!!!!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Е значи буквално Сешто можеш да прочиташ на фан клуб-оф.......несакам да ве цитирам али мислам дека ве има двајца кои вчера и денес го изругавте Бенитез до максимум...поготово за неговата трансфер политика....давале америте пари....а он глупо ги трошел.....абе ајде.....само вие двајца го заклучивте тоа а цел ЦРВЕН дел од Ливерпул, се мутави и онака безврска си правеа протести......и ние сите тука сме утки што ги утепавме од колнење.....!!!! Безврска!!!!!! пиша дечко еден пред мене....2 финалиња за 3 години....со 12 играчи по просек....!!!! дајте ми една утакмица коа не сме имале по 2-3 повредени....стално не биел некој малер да го наречам.....има утки, не викам не.....уствари којзнае дали се и утки....нас така ни изгледаат...а ние сме само фанови од МКД, кои што пратат што се дешава и дознаваат информаии од некои страни од нет, кои и не се баш проверени (не секогаш)....ете последно за Масчерано....нели си идеше ради женаму.....а сеа искочи со изјава дека е ради Америте.....поентата ми е....ние ништо незнаеме....само површно гледаме...!!!!! нема никогаш ни да дознаеме, затоа што никогаш правилното не ни искача на виделина...и ако искочи тоа е после одреден период, кога не е ни битно.....никој не ни ја знае официјалната причина зошто Кин си отиде после краток период...!!!! Само се нагаѓа и си читаме од www.goal.com или незнам од каде....а официјално нема.....!!!! (пак пример давам) да се вратам на тоа што сакав да го кажам.....Бенитез направи многу......тренер со одлична тактика за во Европа.....и многу си го пуштувам....јас лично....!!!! Додека пак ова пијаницава што е сега тренер, би го шутнал од старт.....ептен ми е некако застарен типот....."судете ми по 10 кола"....време е да му пресудат!!!!! П.С. формаијата на Бенитез најчесто беше 4-4-1-1....стално двајца деструктивци!!!!!! Бидете ми поздравени!!!!
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Dobrooo, stojte si vie na vaseto a ja ke si stojam na moeto ja samo vi kazuvam kako stoeja rabotite. Smetam deka nasiot klub propaga samo poradi losite investicii i losite transferi. A za toa e kriv bordot koj dade malku pari tocno i Benitez koj ne znaese da gi iskoristi pravilno. Ne mozes be ti da kupis igrac od 14Milioni funti Babel itn. Ili da prodades dosta dobri igraci za malku pari. Ne vikam deka Hiks i Zilet davaa mnogu pari ama so 20M mozes da kupis top igrac a ne Babel.

I btw ne citajte na goal.com poso tamu ima eden kup neprovereni informacii. Skysports, ESPN se edni od podobrite toa e moj sovet.

--- надополнето ---

Значи вака........Бенитез не е крив за ова......тоа да ви биде јасно.......направи грешки ДА......и тоа огромни грешки......ама на дел од тие грешки беше приморан..........се знае кој е крив за ова..........гнидите амерички..................викате го продал Алонсо......па Алонсо направи потег а ла Јуда и побара да си оди.......со таа разлика што не испадна толкаво ѓубре.....туку како човек си замина..........сме го продале Крауч.......ама го купивме Роби Кин......тогаш убаво ви беше.......ехххеее Кин дојде зашто ни е Крауч.........кога и тој не се покажа ееееее Рафа е крив го продаде Крауч........направи Бенитез грешка со Кин.......ама јас мислам дека намерно му беше наметнат ........затоа и летна од клубот штом Рафа презеде потполна контрола врз буџетот.......а парите од Кин ги снема.....парите од АЛонсо се дадоа за Аквилани кој ете...беше повреден но на крајот видовте колку беше опасен............за напаѓач не добивме пари..........итн да не се повторувам.....направи грешки Бенитез ама на некои беше приморан...........гледате дека сега и се покажуваат неговите тогаш безвезни обиди да направи играчи од Лукас и Нгог......па и Инсуа....гркот игра одлично.......Макси се разигра.......ќе видиме.........на зима мора пазарење за да се средиме и да заличиме на тим!!!!
Decko Xabi si otide poradi Benitez, poso Benitez sakase da go kupi Barry. Ngog vrska si nema ima samo eden gol sezonava u PL, so ke mi se golovi da mi dava protiv Rabotnicki ako nemoze da dade gol protiv Blackpool. Aquilani ne bese opasen, ustvari dobro bese opasen protiv Stoke. Za 20M mozese da se kupi igrac koj ke bide opasen protiv sekoj tim primer Veloso, Joao Moutinho itn a ne Italijanec, a drugo Aquilani ne e fizicki spremen za PL. Itn itn da ne zboruvam vo Liverpool nema igraci kako vo Celzi, Manchester, Arsenal pa duri i Tottenham itn, a pari imase pari ama nemase dobri transferi. Sakas da mi kazes deka Tottenham imaat poise pari? Gresis i Liverpool imaa pari ama trebase da go imaat Rednap ili Rijkard eve, a Benitez ne, ama dobro dzabe vi zboram ke vidite sto ke napravi so Inter pa posle ke pravime muabet a sega mislam redno e da prestaneme.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.236
Ова не води никаде......времето ќе покаже кој бил во право!!!!!!
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
како прво бенитез неможеше со сила да ги тера да останат во клубот или со сила да ги донесе некој во клубот , пример земавте со чаби и ако се знае дека тој беше еден од најстабилните во средината но пред да си отиде од ливерпул и да отиде во реал тој беше на чекор до арсенал али пошто бенитез барал премногу занего арсен венгер се откажа и така го задржавме уште една сезона која според последните 20 таа беше најблиска за освојување титула во ПЛ,значи чаби иако играше последната сезона нај активно тој сепак небеше по вкус на бенитез а кога рафа ќе реши дека е така, така ќе биде па макар и светот се срушил

..значи немора да се препукувате да се расправате овоа е форум исекој има право да си го искаже своето мислење затоа немора да гледате во минатото пошто тоа било и поминало ,, гледајте во иднината оти нареднава недела не чекаат два тешки натпревари против наполи и челзи двата дома .....вреди да се смени темата не мие убаво овдека ве гледам ти незнаш а ти знаеп се расправате за џабе
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Ова не води никаде......времето ќе покаже кој бил во право!!!!!!
Se slozuvam deka vremeto ke pokaze.

A za natprevarot so Napoli smetam deka ne treba da go igraa Torres, bidejki pri kraj na utakmicata so Bolton okolu 80 min nezz dali vidovte Torres krivese malku, mislam deka treba da go odmori i nego i Carra i Raul i Lucas. Neka gi igra Stevie, Poulsen i Maxi kako poluspic poso nekade procitav deka Kuyt ima sansi da se vrati za Celzi.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.236
И јас мислам дека не треба....веројатниот состав:
---------------------Реина---------------------
Кели--------Шкртел----Кирче----Кончески
------------Поулсен------Спиринг-------
---------------------Шелви-------------
Макси-----------------------------Јовче
--------------------------Нгог---------
Горе долу добар е тимов само не знам дали официјално ќе биде овој.......изгледа Лукас ќе го стави а ќе го чува Кико за в недела(голема грешка според мене ако направи така Рој)
И уште нешто.........судејќи според ова копукот нема да дојде кај нас
http://www.sport.co.uk/news/Football/46134/Agent_Arda_Turan_not_interested_in_Premier_League_move.aspx

--- надополнето ---

Инаку од Хоџо, за што мислам дека е во право а верувам и Диме ќе се согласи
http://www.skysports.com/story/0,19528,11669_6480502,00.html

--- надополнето ---

И нашиот несуден капитен
http://www.guardian.co.uk/football/2010/nov/01/liverpool-lucas-leiva-bolton-rodriguez
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.236
Кој е кирче молим ти се :D
Sotirios Kyrgiakos!!!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Sotirios_Kyrgiakos
И слика да не сакаш??? :smir:

--- надополнето ---

mi se svigja ova kirche:DD
Сите си имаат по некој прекар :)
Пепе,Гленко,Шкртко,Конче,Кико,Луци,Стефче,Јовче,Рајко,Торо,Дурацел,Колчо итн.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom