Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Атмосферата во фан-клубов станува страшно напната и неподнослива. Јас си земам годишен одмор, можеби кога ќе проверам пак ќе има согласни мислења, а не чисти инатења од сите страни.


Тоа е тоа..... јас се радувам за вакво нешто!

Повеке членови, повеке дискусија, повеке инатења!

Се секаваш како беше пред едно 2-3 години?:kesa:
 
T

the Carpenter

Гостин
Havoc, друшкане Ливерпулски ... Форум е ова! Ако веќе знаеше, да те потсетам дека едноумието заврши. Така да, ....

Инаетењето не постои. Секој си има свое мислење. Ако сметал дека не е во право, воопшто немало да го изјави тоа што го кажал. Можеби, покасно ќе го смени мислењето. Затоа, нема грешка.
Уствари, мисли што сакаш.
Овде се дискутира за Ливерпул, за неговите успони и падови, и јас сум среќен кога разменувам мислења со сите, без разлика дали се согласувам или не. Ако сите се согласувавме за све, кај ќе ни беше крајот.
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
пак ке кажам дека голот што "сам" си го даде реина не беше баш некоја негова грешка затоа што тој се пушти по топката која во еден момент удари во статива и се одби од реина и заврши во голот и јбг тоа е се дешава
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
пак ке кажам дека голот што "сам" си го даде реина не беше баш некоја негова грешка затоа што тој се пушти по топката која во еден момент удари во статива и се одби од реина и заврши во голот и јбг тоа е се дешава

Оф леле...баш чиста грешка на Реина беше тоа. Во таа ситуација улетан не се фаќа жива туку само се избива во корнер.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Малце офтопик муабетите за утакмицата со Арсенал и грешката на Реина, една споредба помеѓу Маскерано и Лукас за минатата сезона: http://www.microlfc.com/index/2010/08/soccer_lucas_v_mascherano/ ....ако се изненадивте, не сте единствени :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.494
Поени од реакции
11.244
Вака сега.......гледам сите сте се испокарале овде......па нека ви биде....

--- надополнето ---

Havoc, друшкане Ливерпулски ... Форум е ова! Ако веќе знаеше, да те потсетам дека едноумието заврши. Така да, ....

Инаетењето не постои. Секој си има свое мислење. Ако сметал дека не е во право, воопшто немало да го изјави тоа што го кажал. Можеби, покасно ќе го смени мислењето. Затоа, нема грешка.
Уствари, мисли што сакаш.
Овде се дискутира за Ливерпул, за неговите успони и падови, и јас сум среќен кога разменувам мислења со сите, без разлика дали се согласувам или не. Ако сите се согласувавме за све, кај ќе ни беше крајот.
This .......што би рекле англичаните....абе типче тебе треба 1000 зеленки да ти дадам ама немам......да не те цитирам едноставно се слагам со тебе......

--- надополнето ---

Тоа е тоа..... јас се радувам за вакво нешто!

Повеке членови, повеке дискусија, повеке инатења!

Се секаваш како беше пред едно 2-3 години?:kesa:
This....

--- надополнето ---

Додуша немам ја гледано утакмицата ...... ама тебе не можам да те одминам!

Мислам дека пред едно 2 страни некој ги постира успесите на Реина во неговиот престој на Ливерпул!
Зарем толку брзо забравите дека тој беше единствениот играч кој лани не одржа во живот и да колку толку се спасиме од срам!

Плукате по Реина а никој не ја споменува одбраната. Реина е последен играч на теренот... ПОСЛЕ НЕГО НЕМА НИКОЈ ДРУГ за да ја поправи грешката!

Зошто никој не ги критикува Кара и Шкртел. Каде беа тие кога Шамак истрча на пеналтикот за да ја прима топката на к*ро. Јас кривицата за тој гол ја барам таму!

Сте станале како колегата Розенберг (те сакам, не те сакам, те сакам.....)!

За Н’гог веке сум кажал. Исто така веке прочитав тука дека освен голот не направил ама баш ништо. Немал никаква соработка со соиграчите. Така да мене тоа ми личи на минатата сезона кога киневме живци со него.
Значи моето мислење за него останува:




PS.Се извинувам колега Розенберг..... ама морав!:smir:
Aмин амин синко......само немој во навика да ти прерасне......а за тоа сакање несакање само да ти кажам дека пишувам коментари и кога сум бесен(читај пребесен,гневен) а и кога сум смирен......од таму доаѓа тоа.....Реина е супер голман....добар е ама прави многу киксови....секоја година.....а тоа не смее да си го дозволи.....и си стојам на ставот дека во тој момент да ми излезеше пред очи ќе го задавев..........

--- надополнето ---

Малце офтопик муабетите за утакмицата со Арсенал и грешката на Реина, една споредба помеѓу Маскерано и Лукас за минатата сезона: http://www.microlfc.com/index/2010/08/soccer_lucas_v_mascherano/ ....ако се изненадивте, не сте единствени :)
Абе синко......Лукас е играчиште......цврст играч со неверојатни физички предиспозиции....се сеќавам лани колку пати посакував да му ја скршат ногата....еднаш дури и го собраа и те како ама типчето по 1 минута стана смеејќи се како ништо да не било.....а доби удар еквивалентен на удар од воз......можете да замислите колку нервози претрпев тогаш.......ама кога размислив подобро сфатив дека типов има некоја натприродна сила за која тој и самиот не е свесен и дека ако успее некој да го извлече тоа од него тој ќе биде деструктивец од невидени размери.....имаше некои супер утакмици лани....кога играше како единствен ДМ......а кога беше со Маскерано беше очаен....барем ние така мислевме ама еве статистиката покажува друго.....проблемот беше во тоа што немаше кој да креира акции.....Аквилани дремеше на клупа........Лукас играше ДМ исто како и Хефесито....затоа годинава ако игра како единствен ДМ предвидувам блескава сезона....од Бабел исто така очекувам многу.......Аурелио и Инсуа би требал да ја покријат левата бековска позиција......така да нас ни треба уште едно крило или напаѓач.....ама Нгог е се подобар....си стојам на тоа дека ќе има 15+ гола....или Реми /Жињак(што мислите за овој??) или Јанг/Туран....

--- надополнето ---

Многу сајтови не врзуваат со Ola Toivonen од PSV:


Го сакам!
На Кајт ме потсеќа......среден играч,полушпиц и шпиц......се игра малиов
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Еееееее Роземберг,коа пишувавте сите против Лукас и Нагог само ја викав дека се млади и дека има време,а сега ги браните со исклучок 1-2.Ако не ти текнува на тебе или останатите слободно видете од постовите од минатата сезона коа сите викавте дека не вределе ни за во 3 лига да играат а камоли за тим ко шо е Ливерпул....Реина никад не би го мењал од повеќе причини а најбитните се тоа што е прогласен за најдобар голман во историјата на Ливерпул,лани поради него сега сме во Куп Уефа и прехлани он беше една од причините што ќе освоевме титула.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.494
Поени од реакции
11.244
Еееееее Роземберг,коа пишувавте сите против Лукас и Нагог само ја викав дека се млади и дека има време,а сега ги браните со исклучок 1-2.Ако не ти текнува на тебе или останатите слободно видете од постовите од минатата сезона коа сите викавте дека не вределе ни за во 3 лига да играат а камоли за тим ко шо е Ливерпул....Реина никад не би го мењал од повеќе причини а најбитните се тоа што е прогласен за најдобар голман во историјата на Ливерпул,лани поради него сега сме во Куп Уефа и прехлани он беше една од причините што ќе освоевме титула.
E добро де.....еве сега ја видов грешката....т.е немаше грешка ама тогаш навистина не ги бидуваше.....сега се поискусни и подобри....и мораш да признаеш дека поради тоа што Рафа ги делкаше нив како играчи ни отиде сезоната.......едноставно во погрешно време и на погрешно место им даваше шанса.....ама тоа е.....а за Реина ....да....супер голман е....ама онакви киксови не смеат веќе да му се случат......

--- надополнето ---

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos::pos::pos::pos::pos::pos::smeshko::smeshko::smeshko::smeshko: извинете ама не можам да се донасмеам ...:pos2::pos2::pos::smeshko: еве прочитајте го и вие вицов па верувам ќе се изнасмеете:pos2:
http://www.sportske.net/vest/medjunarodni-fudbal/presednik-celsija-liverpul-je-mali-klub-26876.html
Интересен човек е овој......ајде секој ден вака да ме смее ќе нема како него

--- надополнето ---

И да напоменам дека Сусо постигнал гол против Селтик.....нашите победиле со 4:1

--- надополнето ---

НГОГ????????????????????????????????????????????

Пак ли ќе има нервирање?Пак ли пцуење?Пак ли како лани???Пак штеки по терен,некоординирани движења,несигурни приеми,уништени шанси???Шлагот...Идиотската фаца како се фаќа за јајцевидната глава.После ланската сезона не мислев дека Нгог би можел да заигра за било кој Премиер лигашки тим најмалку од калибарот на Ливерпул... Ако за Хоџсон,Арсенал е Работнички тогаш е океј...

На крај... Нгог те молам демантирај ме и затни ми ја муцката... Или уште подобро оздрави Торес
Па вака се коментира........ОДСЕГА САКАМ ВАКА ДА КОМЕНТИРАШ!!!!!!!!!!!!
Пред секоја утакмица вака ќе пишуваш за Нгог,Лукас итн.........изгледа овие сакаат да те демантираат......разбра ли???? Пред секоја утакмица ќе пишуваш вакви работи.....па може и ќе ни тргне
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
најновата навивачка песна на Ливерпул:))))

!
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Не е ни приближно како ова.....

--- надополнето ---

Агер и Маскерано се повредени и утре нема да играат а тешко е дека и ке стартуваат у понеделник против Сити
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
Mislam deka hodgson uste taktizira so MASKERANO i ne deka e povreden tuka taka vika za da ne go zapise vo listata vo EEVROPA za eventualen transfer da ima pravo da igra za inter! :) a za AGER povreden e tocno! :((
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Се повреди коа играа против Арсенал и затоа беше сменет со Лукас на утакмицата
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Неофицијален состав за вечер!

Reina,
Kelly, Carragher, Kyrgiakos, Aurelio,
Poulsen, Lucas,
Maxi, Cole, Jovanovic,
Babel​
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
Неофицијален состав за вечер!

Reina,
Kelly, Carragher, Kyrgiakos, Aurelio,
Poulsen, Lucas,
Maxi, Cole, Jovanovic,
Babel

Iskreno mi se sviga sostavot , sakav da prasam dali ke ja davat na nekoa programa ili povtorno na internet trebe da ja barame ? :) 3:0 tocen rez! pozz :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom