Евровизија 2012

Член од
25 октомври 2010
Мислења
736
Поени од реакции
704
Посакував оваа песна некогаш да не претставуваше на евросонг, и сигурен сум ке бевме мегу првите:)
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
До пред некоју годину па и гледаше сга ми е толко исполитизирано да како однапред знаеш што ке се деси.Комшие си поделив поенчиња,овија испромовирав се тој за тој.Евровизија пред некое време остављаше песме за успомену а сга лани или пред тој не се бш сеќам претставничка на Исланд сакаше да се самоубие зашто не пројде...

Од време к'д личеше на нешто цела овај манифестација.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
532
Поени од реакции
614
Калиопи иако ми е далеку од омилена пејачка сепак ја почитувам пред се' поради моќниот глас. Кога прочитав дека е избрана за наш претставник не можев да сфатам зошто на еден естраден уметник од таков висок ранг толку му е значајно одењето на еден таков панаѓурско-политичко-дебилен фестивал каде ептен ретко и порано, а денес уште помалку настапуваат квалитетни изведувачи. Евровизија делува како утнато место од страна на Калиопи за докажување и покажување на нејзините квалитети.

Инаку досега најмногу од сите наши претставници ми се допаднала во комплет: глас и песна и едноставен сценски настап. Се надевам дека и класично ќе биде облечена согласно песната што на крајот на краиштата и не е којзнае колку битно.

Не можам да сфатам зошто толку луѓе од Македонија френетично го поддржуваат Жељко Јоксимовиќ. Само фрчат насекаде коментари дека имал предобра песна, дека бил предобар композитор (хитмејкер), дека спотот му бил маестрален... и слични славопојки. Факт е дека Жељко е далеку од квалитетен музичар. Со иста песна сака цела кариера да направи. Епа тоа поминува изгледа само тука кај нас во Македонија за жал. Сигурна сум дека самите Срби толку не го обожуваат како тука кај нас.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
кога више се враќате назад низ евровизија...........


--- надополнето: 22 мај 2012 во 14:42 ---
Не можам да сфатам зошто толку луѓе од Македонија френетично го поддржуваат Жељко Јоксимовиќ. Само фрчат насекаде коментари дека имал предобра песна, дека бил предобар композитор (хитмејкер), дека спотот му бил маестрален... и слични славопојки. Факт е дека Жељко е далеку од квалитетен музичар. Со иста песна сака цела кариера да направи. Епа тоа поминува изгледа само тука кај нас во Македонија за жал. Сигурна сум дека самите Срби толку не го обожуваат како тука кај нас.
Ќе се цитирам себеси од погоре:

Абе калиопи е супер само проблемот е што не е од србија!
Овде луѓево многу сакаат да им го земаат низ уста на србите!!!(n)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Љопа која е по ред? И од колку саат е?
Немам време да го гледам цел циркуз, само оваа нашава е доволно.
 
M

Moon Child

Гостин
Рамбо Амадеус денес прв настапува како што видов:pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Еј почна ова бе?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom