Фан Клуб: Јувентус

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Дечки ако најдите линк за спуштање на цел натпревар пуштете овде, да ја имаме последната на Дел Пиеро :(
Пред малку заврши преносот од славењето во Торино и изненаден сум желбата на навивачите и фудбалерите заедно да прослават до што покасно.

Инаку еве линк од натпреварот: http://freesportsdownloads.com/soccer-sport-releasestv-rip/juventus-vs-atalanta-13-05-2012
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Значи се што им оди на штикла да им се расцепи газот од ебење со црнци на овие од Телма :mad: Не ја дадоа прославата мамето нивно сељачко а лани дадоа за билан... Ако може некој да постира линк со кревањето и исчекувањето на кревањето на трофејот :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Удинезе во ЛШ
Лацио, Наполи и шинтер во Еуропа.

Работите на некој начин си дојдоја на место. Лацио е тимот кој настрада со неиграње во ЛШ поради падот на Италијанското првенство. Исто и Рома настрадаја со неиграње во Еуропа.
Мислам дека на некој начин и двете екипи си заслужија со нивните килави настапи во Европа. Лацио во последните неколку години редовно бил учесник во таа пуста Еуропа шо му ги потроши поените на Италија и сами ќе си сркаат сега.
Рома исто. Имаја настапи во ЛШ и во Еуропа ама како шо ги знајте до групи и толку. Епа кога веќе италија ги изгуби местата во ЛШ, мило ми е шо вакви екипи си легнаја на овие места.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Излегоа ли видеа за прославава и за кревањето на трофејот ?
 
A

apidrone

Гостин
Според мене нема човек во фан клубов кој ќе го изгледа цело видео без да му се насолзат очите!Еден и едиствен ALEX :cuc:
Ја утнале песнава. Ја не верувам дека ќе дочекам сличен фудбалер, и пред се, човек.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Аууу јако беше у NewYork тие што не сте биле сте пропуштиле премногу :D а вие што бевте а не го глеавте кревањето на трофејот пропуштивте уште повеќе :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Аууу јако беше у NewYork тие што не сте биле сте пропуштиле премногу :D а вие што бевте а не го глеавте кревањето на трофејот пропуштивте уште повеќе :D
Ради телма сероњите ебате нивните грди фаци ми даваат тенис...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Веќе ја ставив еднаш песнава ама морам пак, посилно е од мене. Душава ме боли и срцево ми плаче:place:


Еве уште еден клип бонус од мене:)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.295
Поени од реакции
16.765
Се рушив плачење уште не ми се верва неможам ни да вервам. Еднсотавно Јуве без Дел Пиеро не знам како е. Сиот мој живот растев со Дел Пиеро, сега го нема :( . Знам дека ке се врати на место како директор и самиот кажа денес се ок али само еден успеваше да ме насмеј и да ми влеј надеж тоа беше капитенот но само еден можеше да ми ме растажи и расплачи толку мн а тоа беше повторно Дел Пиеро. Капитену наш горд сум што живеам во твојата ера и што ја следев, горд сум што на моите деца,внуци ке има кажам ЖИВЕЕВ ВО НЕГОВО ВРЕМЕ , ГЛЕДАВ КОГА РЕЧЕ Un vero cavaliere non lascia mai una signora
Алекс ти беше мој идол и остана таков, каде и да одиш господ нека те прати и чува и ти подари ненормална среќа бидејќи ти успеваше да ни подариш нас многу.

Never alone, never forgotten Il capitano tI amo !
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Некое видео од прославата на тимот низ Торино со бушчето :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom