#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
4 мај 2012
Мислења
130
Поени од реакции
112
Луѓе, не верувам Антонио навистина да го мислел ова, ако ви текнува на Димче во пораки му објаснуваше како да постапуваме со акцијава.
Јас се извинувам што ме нема два дена, милион обврски ама од недела се приклучувам назад :)
jas trgnav tvitovite ne radi nego ama povise za da ne me zatvorat oti ne mi e kosena trevata vo dvorot pozadi :pos::pos::pos:
--- надополнето: 12 мај 2012 во 13:24 ---
Луѓе, не верувам Антонио навистина да го мислел ова, ако ви текнува на Димче во пораки му објаснуваше како да постапуваме со акцијава.
Јас се извинувам што ме нема два дена, милион обврски ама од недела се приклучувам назад :)
jas trgnav tvitovite ne radi nego ama povise za da ne me zatvorat oti ne mi e kosena trevata vo dvorot pozadi :pos::pos::pos:
--- надополнето: 12 мај 2012 во 13:26 ---
чекај де ти..ќе те почекаат да си легнеш и ќе ти никне травата и утре на ТВ ќе те има :vozbud:
si betonirav dvorot sega neka nikne da vidam :pos::pos::pos::pos:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Има. Ако не гледаш тепање на телевизија, не значи дека немало. Помина времето на рекламирање на тепањето по сите вести 24/7.
Немаше ни на телевизија ни на терен, уствари имаше, албанчиња тинејџери со камења ги тепаа полицајците кои доста вешто се бранеа за разлика од новинарите кои за 10000ден плата, од кои најмалку 10% одат директно во МВР за да го чуваат редот и мирот, настрадаа.
„Нешто је труло у држави данској“
Извртени се работите моментално. Во ситуација која природна реакција би била да се протестира пред судот за да се изврши притисок да донесе максимална и брутална казна за убиците, протести има зашто се уапсени. WTF
Толерирањето на МВР на насилните албански протестанти ако беше за цел да не се расипе соживотот тогаш имаше спротивен ефект. Не може за едни мајка за други маќеа.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Колку е тажно за едно општество кога читаш дека си го мерат за протести. Па уште слики бара. Иди купи си Покемон албум и полни си го со сликички.
 
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.502
Поени од реакции
8.715

Младите кои протестираа пред владата се поделија во две групи од кои едните се упатија кон градскиот парк, а другите останаа пред владата на Македонија. Според нашиот репортер тие носат и транспаренти со фотографија на Хитлер, а извикуваат и „За вас само Аушвиц“ и „Сребреница два“. Пред владата има и зголемени полициски сили, а тие што протестираат со шипшиња и камења фрлаат по полицијата.

Предмалку нашиот репортер јави дека педесетина млади претежно тинејџери во моментов протестираат пред владата на Македонија. Како што јави нашиот известувач тие се покриени со маици преку главата и не дозволуваат да им се приближат новинарите, фоторепортерите и камерманите. Според нашиот репортер тие извикуваат „албанска влада“, “Смрт за Албанците“ и слични пароли. Подетално за случувањата ќе ве известиме повторно.

Извор
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
(ОБНОВЕНО) Педесетина :pos: тинејџери на протест пред владата, со камења фрлаат по полицијата

Објавено: пред 13 минути
Младите кои протестираа пред владата се поделија во две групи од кои едните се упатија кон градскиот парк, а другите останаа пред владата на Македонија. Според нашиот репортер тие носат и транспаренти со фотографија на Хитлер, а извикуваат и „За вас само Аушвиц“ и „Сребреница два“. Пред владата има и зголемени полициски сили, а тие што протестираат со шипшиња и камења фрлаат по полицијата.
http://www.plusinfo.mk/
--- надополнето: 12 мај 2012 во 14:05 ---
Не бе не не бев јас тие се албанците не бе не не ние абе не тепат полицијата абе Комити не бе не :pos: деца ајт дома
--- надополнето: 12 мај 2012 во 14:09 ---
Абе што се брукате вака :tapp:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Ете зошто Кајгана не го подржа овој протест.

П.С. Ајде побрзо завршете, па сите на пишување домашна.
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
107
(ОБНОВЕНО) Педесетина :pos: тинејџери на протест пред владата, со камења фрлаат по полицијата

Објавено: пред 13 минути
Младите кои протестираа пред владата се поделија во две групи од кои едните се упатија кон градскиот парк, а другите останаа пред владата на Македонија. Според нашиот репортер тие носат и транспаренти со фотографија на Хитлер, а извикуваат и „За вас само Аушвиц“ и „Сребреница два“. Пред владата има и зголемени полициски сили, а тие што протестираат со шипшиња и камења фрлаат по полицијата.
http://www.plusinfo.mk/
--- надополнето: 12 мај 2012 во 14:05 ---
Не бе не не бев јас тие се албанците не бе не не ние абе не тепат полицијата абе Комити не бе не :pos: деца ајт дома
--- надополнето: 12 мај 2012 во 14:09 ---
Абе што се брукате вака :tapp:
Многу поразително.Сега ќе пишува во сите новини "Нацисти и Четници во Македонија","Албанците живеат во страв од геноцид" итн,итн.

Глупави деца,која штета ни ја предизвикаа мислам дека не се ни свесни.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Ко шо типува дека овоа ќе се десе .. сеа гледајте вести ебаве мороните дркаџиски !!!

Шо кур они мават камења по полицијата бре , абдали , нели учете лекции од минатото ?!?!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
inb4 Сорос, Најчевска, фашисти,нацисти etc.
 
W

Werther

Гостин
Samo sto se vrativ od protestite brojkata bese mnogu mala maksumum 200 luge...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
А не па да се ќути само....па преку куро 12 години исто па исто, и шо ако седиш дома, мислиш државата ќе преземе нешто?? НИШТО...КУРОВ.....Од дно на душа после ова поскувам чистка...до корен...преку кур соживот и онака ни еден не сака нема ни да сака....
Aј прочитај уште еднаш, дали некој спомна нешто за соживот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom