#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Утре ако ме нема на форумов, да знаете дека сум у затвор.
Ако планираш озбилно, резервирај си со повреме, слушам многу гужва било све резервирано.Сезона...
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Добро вечер на сите,има ли нешо ново? ја твитав од 9-10 после морав да одам,ако треба ретвит некој давајте.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Што е муабетот? Ај бе кажете ми што пропуштив. :place:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Луѓе, не верувам Антонио навистина да го мислел ова, ако ви текнува на Димче во пораки му објаснуваше како да постапуваме со акцијава.
Јас се извинувам што ме нема два дена, милион обврски ама од недела се приклучувам назад :)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Луѓе, не верувам Антонио навистина да го мислел ова, ако ви текнува на Димче во пораки му објаснуваше како да постапуваме со акцијава.
Јас се извинувам што ме нема два дена, милион обврски ама од недела се приклучувам назад :)
Ти си изгледа многу гладна, цело време се пријавуваш на твитер само од некоја пекара :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ти си изгледа многу гладна, цело време се пријавуваш на твитер само од некоја пекара :pos:
Остаена сум на себе периодов, ако не идам по фурни аушвиц ќе се направам:pos:
 
M

Moon Child

Гостин
Луѓе, не верувам Антонио навистина да го мислел ова, ако ви текнува на Димче во пораки му објаснуваше како да постапуваме со акцијава.
Јас се извинувам што ме нема два дена, милион обврски ама од недела се приклучувам назад :)
Избришавме :pos: Ама у моментот беше смешно :pos:
 
Член од
6 мај 2012
Мислења
116
Поени од реакции
62
Денешните протести низ објективот… (фото)

петок 11 мај, 2012 во 17:36 | Објавено во Издвојуваме, Македонија, Фото & Видео од Здраво
Тензично, но без поголеми инциденти. Завршија и денешните протести кои беа помасовни од минатите. Слични вакви протести имаше и во Куманово, Тетово, Гостивар…

Скоро десетина илјади Албанци, претежно млади луѓе, по повод апсењата во полициската акција „Монструм“ во врска со петкратното убиство кај Смиљковското Езеро, протестираа и денеска низ Скопје. Се фрлаа камења кон полицијата, а настрадаа и прозорците од зградата на Владата. Последните информации велат дека има полесно повредени два сниматели и еден полицаец.
Овој пат, непознатите организатори се огласија и со писмено соопштение во кое ги осудија убиствата и изразија сочуства до семејствата. Исто така во соопштението, тие велат дека протестираат против монтираните процеси и бруталните полициски акции против Албанците.
Демонстрантите носеа транспаренти на кои пишуваше „Албанците не се терористи“, „Сопот 2“, „Јас сум муслиман, а не терорист“. Се извикуваше и: „Гордана радикален Христијанин“ „Оставка“,„Убијци“, „Алах е голем“, „Никола терорист“ и „Етничка Албанија“.
Погледнете како беше на денешните протести во Скопје…













 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Ај овде ќе прашам, зашо нема на друго место, нешо не ви функционуира форумов. Знае ли некој овде зашо не се применува сила врз албанците што прптестираа, кога иста старосна група беа како комитите и исто се понашаа? нели соживот, нели исти аршини за сите, нешто смрди овде, или само мене ми се чини?
Саркастични одговори имаше предходно, некое конкретно мислење има?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Ај овде ќе прашам, зашо нема на друго место, нешо не ви функционуира форумов. Знае ли некој овде зашо не се применува сила врз албанците што прптестираа, кога иста старосна група беа како комитите и исто се понашаа? нели соживот, нели исти аршини за сите, нешто смрди овде, или само мене ми се чини?
Саркастични одговори имаше предходно, некое конкретно мислење има?
Batka, ti ozbilno sega sfati deka vladeat dvojni arshini? :)

Zastiteni se, toa e odgovorot!
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Дечки одим јас да го паљим постељана:pos: .......пред распаѓање сум! Утре се надевам повеќе ќе сме!...
Позз на сите.....Лека Ноќ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom