Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Кој к*р сака оној Арбело бре шо се изгуби толку!!!???
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Јас мислам дека не требаше така да реагира Гарагер мислам решено е се нема потреба од такви бламажи пред цел свет.Може да се разберат во соблекувална или на тренинг а вакво нешто не смее да се случува посебно не на ваков натпревар. Мило ми е што Гара е толку борбен иако утакмицата не се играше за ништо посебно ама сепак мислам дека можеше и посмирено да реагира.Сепак не примија гол па да биде до толку нервозен а и не е капитен па да мора да примаат наредби од него соиграчите
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
А шо се случи со Карагер и Арбелоа ?
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
иииииииии трагедија, шо му требаше сега ова ко не се бориме за ништо. Карагер го почитувам многу баш заради тоа дека е прав борец ама до толку...
А шо му згреши нешто офсајдот грешно го напрај или...:toe:
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
. Мислам дека Кара overreacted малце.

Малце поише али тоа е.Карагер од секад бил чоек кој брзо избувнува,ипак има скаузерска крв,у секој случај срамота ќе беше да се степаа.Не знам дали се сеќавате али лани мислам беше коа после утакмицата со Лутон,проба да им влезе на навивачите на тој клуб да се пресмета сам со нив.Будала е.
Бенитез треба да напраи муабет со него малце.

Еве слика од тој инцидент.

 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Карагер као втор капитен и вистински лидер на одбраната мислам дека заслужено му се раздра за грешката на Арбелоа, е сега мислам дека после тоа Арбелоа сигурно ми е вратил со некој погрдни зборови кои не ги толерира Кара па така тој изреагира.
Забележете го тоа убаво ке видите дека Карагер му вика на Арбелоа додека овој беше на теренот, а потоа кога стана тој и му врати тогаш Кара избувнува.
Мислам дека ова е моментот кога Арбелоа ке ја напушти екипата доколку конфликтот продолжил и по натпреварот во соблекувалните.:toe:
 
L

Liverpudlian

Гостин
Carragher objasnil zosto taka izreagiral,zatoa sto sakale zlatnata rakavica da ja dobie Reina koj ima 1 natprevar bez primen gol pomalku od Van Der Sar
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Carragher objasnil zosto taka izreagiral,zatoa sto sakale zlatnata rakavica da ja dobie Reina koj ima 1 natprevar bez primen gol pomalku od Van Der Sar

А ја прочитавте ли онаа статија на Гоал.ком на оној моронскиот навивач на Ман јун пишува дека Ван Сер Дар убедливо најдобар бил во Премиер.
ЕЕееееејјјј морон невиден!



За малку ке го заборавев ова!!!!
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
http://www.skysports.com/story/0,19528,12876_5333411,00.html

Искрено, би бил задоволен ако дојде кај нас, а и не би требало да е поскап од 9-10 милиони.

Не е лош, мислам дека е надежен фудбалер но само да не биде нешто слично како Лукас зошто и истата позиција ја игра така да .....!:toe:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ливерпул доставил понуда за Карлос Тевез вредна 50 милиони.26 за оштетата на менаџерот и по 8,3 милиои годишна плата за него.Ако е ова вистина и ако нашата управа пуштила срце мислам дека нема да има проблем Тевез да дојде кај нас.Оваа година кој следеше понекогаш француско сигурно знае шо играч е Гуркуф.Мислам дека со Гуркуф,Тевез и Силва ќе направиме најдобар пазар оваа година ама само да се реализира тоа
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Ama da ne ni trebaat malce pojke pari za trojcata.
Tuku mi tekna ke go prodajme Alonso so se sekirate:kesa:
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Ливерпул доставил понуда за Карлос Тевез вредна 50 милиони.26 за оштетата на менаџерот и по 8,3 милиои годишна плата за него.Ако е ова вистина и ако нашата управа пуштила срце мислам дека нема да има проблем Тевез да дојде кај нас.Оваа година кој следеше понекогаш француско сигурно знае шо играч е Гуркуф.Мислам дека со Гуркуф,Тевез и Силва ќе направиме најдобар пазар оваа година ама само да се реализира тоа

Знаејќи ја нашата управа,нема никакви шанси двајцата да се земат.А според мене ако треба да се бира,мислам дека Тевез е далку подобар играч од Силва.Ако се деси трансферот после многу време ќе има трансфер помеѓу Ливерпул и Ѓупците.Иначе у наредниов период ќе има многу шпекулации од новинарите,така да додека не видам некој од споменативе играчи како се слика со црвениот дрес,не верувам у ништо.:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom