#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
И кај мене споро, ептен! Се нервирам!
Едно видување од моја страна!
Значи делував на многу страни во теков на овие два денови, многу форуми, по пријатели, значи скиснав пред монитор!
Резултати минимални жими се!
Најголем дел од луѓево воопшто не ги боли за темава! Не ги боли за државава ни за светот воопшто!
Друго значи блогирав се глупирав во америкине онаму кај што имам најмногу интернет другарчиња! ЕДНО ЌЕ КАЖАМ сите се испрани во умојне.... ДЕМОКРАТИЈА БИЛО ТОА, жими газот! дајте им права, и ете... пак они се жртви!
Дали е тоа резултат од нечија пропаганда или они имаат некој одцепен штраф во мозокот јас незнам!
Факт е никој не сака да помогне! Се имаме само ние овде!
Проблем е што сме МУТЕ нација, заебани од сите страни, немаме од никој подршка, затоа се радувам што ете ваква млада банда одлучи да ја скрене малце свеста кај јавноста за овој проблем! Искрено се надевам дека барем некој ќе се осврне на нашиот проблем - барем еден медиум....кога веќе нашите провладини медиуми се сите на муте!
јас пак налетав на многу места каде беше објавена оваа вест ( таа што ние ја форсираме , не на AP ). Дури сме стигнале и до форум за видео игри , и имаше доста добро развиена дискусија .. ама тоа се мали залци , се додека некоја голема новинска агенција не објави или ова ептен не се рашири по блогови и форуми , ова нашето ќе слаб но не и беззалуден акт.
Али секогаш е така, земи ја историјата. Во секоја акција имало игнорирање,саботирање итн , ако издржиш до крај , ќе има плод ;) не губи надеж ниту мотивација ;) Никој не кажа дека ова ќе биде лесно , туку напротив баш е тешко кога и од соптвените медиуми во државата , оваа вест се игнорира. Само силно !!
 
A

Antigona

Гостин

Кога веке ја спомна, ме интересира дали гулабицата има нејзин јузер на twitter бидејќи поради неа (ненормално многу ми е интересна како појава) денес се регистрирав на twitter. Ако знаеш пиши ми во лична порака.:)

п.с. Се извинувам што сум офф топик
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
И кај мене споро, ептен! Се нервирам!
Едно видување од моја страна!
Значи делував на многу страни во теков на овие два денови, многу форуми, по пријатели, значи скиснав пред монитор!
Резултати минимални жими се!
Најголем дел од луѓево воопшто не ги боли за темава! Не ги боли за државава ни за светот воопшто!
Друго значи блогирав се глупирав во америкине онаму кај што имам најмногу интернет другарчиња! ЕДНО ЌЕ КАЖАМ сите се испрани во умојне.... ДЕМОКРАТИЈА БИЛО ТОА, жими газот! дајте им права, и ете... пак они се жртви!
Дали е тоа резултат од нечија пропаганда или они имаат некој одцепен штраф во мозокот јас незнам!
Факт е никој не сака да помогне! Се имаме само ние овде!
Проблем е што сме МУТЕ нација, заебани од сите страни, немаме од никој подршка, затоа се радувам што ете ваква млада банда одлучи да ја скрене малце свеста кај јавноста за овој проблем! Искрено се надевам дека барем некој ќе се осврне на нашиот проблем - барем еден медиум....кога веќе нашите провладини медиуми се сите на муте!
Не можеме да добиеме резултати од ден - два, мораме ова да го правиме подолг период. Еве денес овој Том не виде и се заинтересира за случајот, утре ќе бидат двајца како Том и така.
--- надополнето: 7 мај 2012 во 22:27 ---
Кога веке ја спомна, ме интересира дали гулабицата има нејзин јузер на twitter бидејќи поради неа (ненормално многу ми е интересна како појава) денес се регистрирав на twitter. Ако знаеш пиши ми во лична порака.:)

п.с. Се извинувам што сум офф топик
Не нема :)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Твитајте малце користејќи и #BREAKINGNEWS .Твитајте и за мене, мене ми го твитнаа германците од телеком
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Што правиме со Јанко, ignore или да се обидеме?
 
M

MrzaRules

Гостин
Кога веке ја спомна, ме интересира дали гулабицата има нејзин јузер на twitter бидејќи поради неа (ненормално многу ми е интересна како појава) денес се регистрирав на twitter. Ако знаеш пиши ми во лична порака.:)

п.с. Се извинувам што сум офф топик
таа незнае фб да користи а не па твитер:facepalm:
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
130
Поени од реакции
112
И кај мене споро, ептен! Се нервирам!
Едно видување од моја страна!
Значи делував на многу страни во теков на овие два денови, многу форуми, по пријатели, значи скиснав пред монитор!
Резултати минимални жими се!
Најголем дел од луѓево воопшто не ги боли за темава! Не ги боли за државава ни за светот воопшто!
Друго значи блогирав се глупирав во америкине онаму кај што имам најмногу интернет другарчиња! ЕДНО ЌЕ КАЖАМ сите се испрани во умојне.... ДЕМОКРАТИЈА БИЛО ТОА, жими газот! дајте им права, и ете... пак они се жртви!
Дали е тоа резултат од нечија пропаганда или они имаат некој одцепен штраф во мозокот јас незнам!
Факт е никој не сака да помогне! Се имаме само ние овде!
Проблем е што сме МУТЕ нација, заебани од сите страни, немаме од никој подршка, затоа се радувам што ете ваква млада банда одлучи да ја скрене малце свеста кај јавноста за овој проблем! Искрено се надевам дека барем некој ќе се осврне на нашиот проблем - барем еден медиум....кога веќе нашите провладини медиуми се сите на муте!
Jas isprativ do mnogu grupi na fb i do A1 ama nikoj ne ne prasa ,zosto kako i slicno,zalno.Koga ne sakaat nasive da ne poddrzat kako da ocekuvame podrska od nadvor????
 
Б

Бат Елохим

Гостин
@JoeForUSSenate,a US poltician wants to see the murder suspects free.USA,stop his madness! #Spreadthetruth

Ретвитувајте го ова под итно!!!Линкот е на типот кој од САД бараше ослободување на осомничените-Џо Диогарди.

РЕТВИТУВАЈТЕ ПОД ИТНО!!!
да не гуглам, се ми се кочи милион табови имам отворено, овој е републиканец или демократ?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.666
Поени од реакции
21.099
туууу дамла ме фаќа . жешко утре испитче твитање до бесвест :D
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Едно не ми е јасно..
Како може медиумите да не им е гајле уопште бе?
Како може за запалено албанско знаме да се известува со недели?
Како може во нашата држава,за македонски интереси ни 1 колумна да не се издвои?
Што треба да се случи за да се чуе гласот на народот?
Ебати државата у која се осеќаш угнетен од малцинство...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom