#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Дечки, не ги заборавајте и овие: https://twitter.com/#!/AP!!! Праќајте им твитови и на овие.
Овие објавија дека се албанци жртви, нема да ни помогнат гадните гадови.
Џабе е секоја „корекција„ после штетата.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
колку време трае суспензија на твитер?
прва или втора?
ако е прва одма можеш да попуниш формулар, ако е втора креирај нов и стави го името тука за да те адднеме
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Муабетот ми е дали се враќа со "услуга" ако он ти прави ретивт (на твоја хаштаг) и ти да правиш или не мора? не го познавам Твитерскиот бон тон, па затоа прашувам.
Не мораш
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
И кај мене споро, ептен! Се нервирам!
Едно видување од моја страна!
Значи делував на многу страни во теков на овие два денови, многу форуми, по пријатели, значи скиснав пред монитор!
Резултати минимални жими се!
Најголем дел од луѓево воопшто не ги боли за темава! Не ги боли за државава ни за светот воопшто!
Друго значи блогирав се глупирав во америкине онаму кај што имам најмногу интернет другарчиња! ЕДНО ЌЕ КАЖАМ сите се испрани во умојне.... ДЕМОКРАТИЈА БИЛО ТОА, жими газот! дајте им права, и ете... пак они се жртви!
Дали е тоа резултат од нечија пропаганда или они имаат некој одцепен штраф во мозокот јас незнам!
Факт е никој не сака да помогне! Се имаме само ние овде!
Проблем е што сме МУТЕ нација, заебани од сите страни, немаме од никој подршка, затоа се радувам што ете ваква млада банда одлучи да ја скрене малце свеста кај јавноста за овој проблем! Искрено се надевам дека барем некој ќе се осврне на нашиот проблем - барем еден медиум....кога веќе нашите провладини медиуми се сите на муте!
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
The Associated press.
Објавија дека убиените се албанци..
После имаше ваква корекција:
„Дознавме дека убиените имаат Македонски имиња„
..
Да земеш да ги фрлиш од прозор.
Погадно нешто од потплатен новинар.. не постои
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
@JoeForUSSenate,a US poltician wants to see the murder suspects free.USA,stop his madness! #Spreadthetruth

Ретвитувајте го ова под итно!!!Линкот е на типот кој од САД бараше ослободување на осомничените-Џо Диогарди.

РЕТВИТУВАЈТЕ ПОД ИТНО!!!
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
134
Поени од реакции
130
прва или втора?
ако е прва одма можеш да попуниш формулар, ако е втора креирај нов и стави го името тука за да те адднеме
прва ми е вечерва,а како да пополнам формулар?
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Poentata e shto ne treba nekoj ova da go pravi za pari ili slava.
Treba ova da im e dolzhnost, ama jbg...
новинарството и објавата треба да бидат во служба на демократијата,за доброто на народот....за жал СЕ се искомерцијализира,така да ниту здравство,полиција,судство,дури и спортот итн итн се слуги на парите,автоматски СИТЕ СМЕ СЛУГИ НА ПАРИТЕ

нашиве речиси да премолчеа што се случува во државата последниве 3 месеци,секој случај што можеше да се преќути и не крева фама не успеа ниеден новинар да се најде и спротистави на властите во врска со оваа цензура

остануваме робови на системот до некое поново време........
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
прва ми е вечерва,а како да пополнам формулар?
Оди на Suspended accounts линкот што ти се појавува горе во пораката за суспензија. Кликни и на наредниот прозорец штиклирај ги двете понудени изјави (демек нема да си веќе немирен) :)
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
130
Поени од реакции
112
И кај мене споро, ептен! Се нервирам!
Едно видување од моја страна!
Значи делував на многу страни во теков на овие два денови, многу форуми, по пријатели, значи скиснав пред монитор!
Резултати минимални жими се!
Најголем дел од луѓево воопшто не ги боли за темава! Не ги боли за државава ни за светот воопшто!
Друго значи блогирав се глупирав во америкине онаму кај што имам најмногу интернет другарчиња! ЕДНО ЌЕ КАЖАМ сите се испрани во умојне.... ДЕМОКРАТИЈА БИЛО ТОА, жими газот! дајте им права, и ете... пак они се жртви!
Дали е тоа резултат од нечија пропаганда или они имаат некој одцепен штраф во мозокот јас незнам!
Факт е никој не сака да помогне! Се имаме само ние овде!
Проблем е што сме МУТЕ нација, заебани од сите страни, немаме од никој подршка, затоа се радувам што ете ваква млада банда одлучи да ја скрене малце свеста кај јавноста за овој проблем! Искрено се надевам дека барем некој ќе се осврне на нашиот проблем - барем еден медиум....кога веќе нашите провладини медиуми се сите на муте!
Jagod4e ti si zver :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.631
И кај мене споро, ептен! Се нервирам!
Едно видување од моја страна!
Значи делував на многу страни во теков на овие два денови, многу форуми, по пријатели, значи скиснав пред монитор!
Резултати минимални жими се!
Најголем дел од луѓево воопшто не ги боли за темава! Не ги боли за државава ни за светот воопшто!
Друго значи блогирав се глупирав во америкине онаму кај што имам најмногу интернет другарчиња! ЕДНО ЌЕ КАЖАМ сите се испрани во умојне.... ДЕМОКРАТИЈА БИЛО ТОА, жими газот! дајте им права, и ете... пак они се жртви!
Дали е тоа резултат од нечија пропаганда или они имаат некој одцепен штраф во мозокот јас незнам!
Факт е никој не сака да помогне! Се имаме само ние овде!
Проблем е што сме МУТЕ нација, заебани од сите страни, немаме од никој подршка, затоа се радувам што ете ваква млада банда одлучи да ја скрене малце свеста кај јавноста за овој проблем! Искрено се надевам дека барем некој ќе се осврне на нашиот проблем - барем еден медиум....кога веќе нашите провладини медиуми се сите на муте!

Многу утепан народ сме,јас мислам дека се на се околу 100 души редовно Твитаат,ова другото врска немаат што ни се случува во државата,занесени се во некој свој филм и К.Р ги боле за се, жалосно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom