Како расположението?

18 март 2009
1.120
343
Ништо ова беше последната надеж, овај резултат значи во превод збогум титуло,тоа е при налет на група педери сите се плашат па и Тотенхем.

УБАЈНА кај вас?

T

the Carpenter

Sit tibi terra levis totenham. Претпоставував дека ќе ја пуштат, ама ова веќе очигледно е премногу

13 декември 2007
2.409
428
Само на кратко за браќава што постираат во фан клубот манчестер ... не им давајте само повеќе поттик за вреѓање.
Имав високо мислење за форумов ама кога гледам какви постови и коментари има полни со вреѓања и препукувања од ден на ден ми опаѓа мислењето.
Секако тоа важи само за подфорумот за Фудбал, друѓите воопшто не ги пратам.

Ако веќе постирате таму, едноставно честитајте победа или титула што и да е. Не е ни од најмала рака провокација или вреѓање но само им оставате поттик тие тоа да го прават. Не знам ни како опстојуваат некои членови тука. (не се мисли на вас тука, очигледно) :smir::smir: :salut:

1.120
343
То е јеби га немам никаков коментар заслужено си победија 5-2. Ние можиме да се отепаме од мислење кај ја ебавме титулата годинава после 3 бода предност на полусезона ама то нема да ни го врати првото место. Морам да признам дека ова беше секс на екс од шо не ги сметавме за живи оп 11 бода предност ни напраја. Тоа е тоа сами си сме криви ама по ебење нема каење.

И јас сум за, не пишувајте таму појке не му го прајте кефот а титула честитање никако нема да се прајме тука арни па да честитаме знајме сите колку ги мразиме Манчестер никако честитање.

T

Треба да им се забрани на малолетни да гледаат фудбал без надзор ан родители или старатели. Има овде чисти примери дека мора да се забрани.
____________________________________________________

Двата конкуренти за титулата во премиер лигата, Манчестер Јунајтед и Ливерпул играат секое коло во различен термин. Прво игра Ливерпул, па некој сат или ден подоцна игра и Манчестер. Што направи Ливерпул, тоа ќе направи и Манчестер (исклучок последното коло). така беше и на стартот. Ливерпул играше прв, па Челси, па Арсенал па Манчестер. Како прв - така друг, ја знаете играта? ее, ја знаат и англичаните

Денес, Ливерпул го победи Хул со 1:3. Сите екипи играа во ист термин, освен погодете кој?

Манчестер го пречека Тотенхем 2 и пол часа покасно. По првото полувреме беше надигран и губеше со 2:0. Во второто полувреме, судијата Хауард Веб досуди непостоечки фаул и пенал. За 5 минути од 0:2 се направи 4:2 па 5:2. Тимот (Тотенхем) кој во два натпревари со манчестер ни даде ни прими гол наеднаш за 10 минути јаде 5. Истиот тој тим се носеше и со Арсенал, го победи и Ливерпул, а и Челси. Но, од Јунајтед прими 5 гола за 10 минути.

Благодарам!

Немој само толку ќе ме расплачеш...и Рома цела сезона играеше добро (пред 2 години) па на Олд Трафорд прими 7, и????:back:

П.С Обриши сузе мала моја :pos::pos::pos:

G

Gray Foxx

Благодарам!
Само јас ли мислам дека нешто не е во ред со постов?
А не го спомнуваш притисокот кој го има Јунајтед шо игра покасно?
Забораваш дека Тотенхем игра на гости. Забораваш дека ни земаа драгоцен бод на White Hart Lane, забораваш дека беа подобри од нас цело полувреме и сега кога ние се решивме да играме фудбал(пеналот ги дигна сите играчи) наеднаш постојат светски заговори против Тотенхем?
Ма дај ве молам, дури и вие можете подобро.

H

hogar

Благодарам!
добар заклучок друже..као прво одбирањето која утакмица кога ќе се игра се прави на почеток на сезона освен ако скај спортс сака да се промени терминот понекогаш се мења..втора работа да знаеше ти што е пенал што не немаше да збориш само за пеналите на манчестер него и за тие контроверзните на ливерпул али пристрасност јебига..и као трето ако ја глеаше утакмицава ваљда знаеш дека тотенхем изигра катастрофално за разлика од манчестер..у секој случај тоа дека утакмицава била пуштена ви е стварно без везе...поздрав(i'd rather walk alone)