#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Веќе имам, ама не го користам и не сум активен.

@TFilip

И сега? :)
Шкљоцај и на крај од тоа шо ќе го пишеш допиши #spreadthetruth и ќе те најде некој забегитис од нас :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Веќе имам, ама не го користам и не сум активен.

@TFilip

И сега? :)
Сега бидејќи кога те барам, ми искачаат сто Филипа (и јас сум тука 2 саати само ;) ), ти ќе ме најдеш мене Nezzy4ka сум јас, А.Симона име.
И после ќе ти твитнам и ќе сфатиш :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.093
Тоа мислам дека уствари никој не го знае...:icon_lol:
Да не има отприлика некоја пресметка како оди во тој период. Всушност, сигурно има, ама тешко дека во Македонија некого го интересирало тоа, па да прави пресметка. Никогаш не ни било битно да задоминираме на светски медиум. :D Ама било каква бројка би била од корист за да се види дали има и теоретска шанса отприлика да стигнеме до насловна.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.128
Сега бидејќи кога те барам, ми искачаат сто Филипа (и јас сум тука 2 саати само ;) ), ти ќе ме најдеш мене Nezzy4ka сум јас, А.Симона име.
И после ќе ти твитнам и ќе сфатиш :)
Почна и часови да даваш.:D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.913
Поени од реакции
41.876
Некој нека им пише на Наумоски Гоце и Александар Кировски да не пишуваат смрт за Албанци зашто од сите работи таму ако видат медиумите прво тоа ќе објават.
А и не им личи на годините.
Па нека објават они денеска како викаа смрт за христијаните? :icon_mrgr:
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Да не има отприлика некоја пресметка како оди во тој период. Всушност, сигурно има, ама тешко дека во Македонија некого го интересирало тоа, па да прави пресметка. Никогаш не ни било битно да задоминираме на светски медиум. :D Ама било каква бројка би била од корист за да се види дали има и теоретска шанса отприлика да стигнеме до насловна.
http://news.buzzgain.com/how-many-tweets-does-it-take-to-be-a-trending-topic-on-twitter/
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
WTF? :icon_mrgr:

Не е за мене, ќе помагам по странски форуми :D
Попросто е него што вака делува, верувај ми :) Хаштаг ти е ова #spreadthetruth а трендинг е ако се појави на homepage на Твитер. Колку повеќе го пишуваме во твит (коментар,статус) хаштагот, толку се поголеми шансите да стане трендинг, а со тоа да допре и до повеќе луѓе и да биде важно за медиумите.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да не има отприлика некоја пресметка како оди во тој период. Всушност, сигурно има, ама тешко дека во Македонија некого го интересирало тоа, па да прави пресметка. Никогаш не ни било битно да задоминираме на светски медиум. :D Ама било каква бројка би била од корист за да се види дали има и теоретска шанса отприлика да стигнеме до насловна.
Ilumious, можеби ти знаеш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom