#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
да си прашам уште еднаш, пошо нешто у бунило сум :eek: , може и ретвит да правам така? тоа е слично ко шер на фб?
Точно така, тоа што правиш ретвит ќе можат да го видат тие што те следат тебе иако не го следат јузерот кој што го креирал твитот.

Ама ако се заклучите не може ретвит да ви прават, затоа велам не ја штиклирајте таа опција.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.433
Јас денеска сум изморена и очиве ми паѓаат, главава ме заболува од што ми се спие, ама ќе седам, да допринесам колку повеќе можам.
arhangelmkd, јас сум таа, да ви кажам уште еднаш. И не ми се смејте ако правам некои гафови на твитерон, оти поима си немам.
Te аднав (колку глупо звучи, еј).
Сега сме пријателки на Твитер :rolleyes:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
да си прашам уште еднаш, пошо нешто у бунило сум :eek: , може и ретвит да правам така? тоа е слично ко шер на фб?
Да, да, тие што те следат, можат да видат за што се работи и они исто да го ретвитуваат.
 
T

templar55

Гостин
Дечки само да ве прашам нешто ! Јас имам на веќе деактивиран профил на твитер над 100 луѓе што ме следат ама( повеќето од нив се коцкари и старлети) :((( кажете ми ке можам да направам повторна активација на тој профил како што може на фејсбук. фала пуно.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Еден совет дечки. Значи пишете некоја реченица и обавезно линк од некоја од странскиве сајтови кој објавил текст за протестот денес за луѓево да знаат за што станува збор, па на крај пишете го хаштагот. Ништо не сте направиле ако само пишете #spreadthetruth. Хаштагот, ко хаштаг без линкови нема нешто многу да ви користи.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Дечки само да ве прашам нешто ! Јас имам на веќе деактивиран профил на твитер над 100 луѓе што ме следат ама( повеќето од нив се коцкари и старлети) :((( кажете ми ке можам да направам повторна активација на тој профил како што може на фејсбук. фала пуно.
Можеш да, само логирај се на твитерот.

Help Macedonia in fight against Radical Islam! #angrybirds

HITCH, хаштагов ти вришти :pos:
 

Zan zivotnoto

Jean l`animal
Член од
30 јуни 2010
Мислења
29
Поени од реакции
24
Пред малку изгуглав "macedonia" и во врска со протестите доминира оваа вест, повторно од Асошиејтед Прес, американска моќна новинска агенција.
http://www.newsobserver.com/2012/05/04/2043911/1500-protest-in-macedonia-after.html

1,500 protest in Macedonia after murder arrests

SKOPJE, Macedonia -- About 1,500 people have joined a protest by ethnic Albanians in Macedonia to demand a fair trial for five people suspected of murder in a case that has raised ethnic tension in the tiny country.

The five have been charged with terrorism-related offenses over the murder of five Macedonian fishermen last month. Two of the suspects remain at large.

The government has described the suspects as radical Islamists.

Protesters at Friday's rally in the capital Skopje chanted "God is Great" and "Albanians are Muslims, not terrorists."

Several youths threw rocks at police, but no injuries or arrests were reported.

Муабетот ми е дека нема голем интерес од светските МСМ за оваа вест, особено за вест пренесена со порака и текст проследена како со фотките приложени тука. И тешко да се пробие кај МСМ, си имаат тие свој газда, ако не им одговара веста и пораката таа нема да биде пренесена. Затоа предлагам малку поинаков пристап. Повеќе да се препраќа и шират вестите и пораките што нам ни одат во прилог таму каде објективно полесно ќе пројдат. А тоа се локални весници, портали, социјални мрежи и слично. Значи поефектно е да се состави листа од локални весници и канали во поголемите и помоќни држави, како Америка, Англија, Германија, Франција, и тука да има по неколку препраќања на веста.

Голема работа, амалска, да се копа по уреднички адреси на локал веб портали, весници и блогови со читаност, ама тоа е ефикасното решение за медуимската блокада на македонската вистина. Бидејќи ова ми изгледа на долга обработка на Македонија и изгледа нема да заврши утре или задутре фино би било да се размисли околу пристапот за медиумската борба што никако не за потценување затоа што во денешниот свет медиумите се далеку поважни од пушките.
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
јас додека не научам на твитер само ќе ретвитнувам... леле видеово леле :place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom