#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.404
Поени од реакции
21.970

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Шпанска верзија
Google translated ти е? Најдов некои грешки... Го преведував јас, само да го пратам на проверка кај изворни шпански говорници па ќе го постирам.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Луѓе ЕДЕН СОВЕТ; МНОГУ БИТЕН!!!!

ИМА ГРЕШКА ВО НАСЛОВОТ, ТАКА ШТО ПРЕД ДА ТВИТНЕТЕ СМЕНЕТЕ!

Radical oIslamist (треба Islamist)insurgents protest in Skopje-Macedonia
http://ireport.cnn.com/docs/DOC-785531 #ireport #spreadthetruth
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
мене ќе ме најдете вака @jeffbuckleyfan, праќајте да ве заследам и јас(y)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.433
Боже сега читам на твитер глупости... #spreadthetruth ни линк некаде ни ништо. Ако идете #spreadthetruth швикнете и попатно линк од cnn за исламистиве така имаме double shot !!!
СЛЕДЕТЕ ГО ПРИМЕРОТ НА А.СИМОНА. девојчето изгледа ме чита , паметно направи браво цуро !
Јеиии и мене некој да ме пофали :)
Само да ви кажам вака, идентитетот си го открив ради оваа работа.
Тие што ме познавате, а не знаевте дека сум јас, аман не ме кажувајте наоколу :(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Заследив некој од тука .. ако не ви е тешко следете ме.
Дефинитивно утре од 22 часот ќе се твита масовно со хаштагот #SpreadTheTruth ? Бидејќи треба сите во исто време, за да добие на популарност .. иначе овака сеа и ќе нема некое фајде, освен ние што ќе си се читаме помеѓу себе што се следиме.
Aко, ова сеа ни е тест период, колку да се изнајдеме сите и некој да праша ако има нешто нејасно :)
 

bsd

Член од
4 мај 2012
Мислења
21
Поени од реакции
54
Бравос Дечки

и ние да конечно да сме сложни во нешто .
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
На твитер сум Il Genio, со македонско знаменце. Направите follow, мислам дека Џену и ЕлНињо ги најдов. И напишете инструкции што се прави со ова хештагов #SpreadTheTruth.
Стави го на крај од твитот или на почеток или кај сакаш ама обично на крај се става :)
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
И да не заборавам, значи НЕ ГИ ЗАКЛУЧУВАЈТЕ ТВИТОВИТЕ. Не е ова Фејсбук луѓе, што ќе ви видат тука, цицка или гол гз на плажа? Џабе ви е Твитерот ако го правите тоа, многу лоша опција е заклучувањето, отклучете се за да можат и други да ве читаат :)
Што е сега ова заклучени отклучени твитови?
 
Б

Бат Елохим

Гостин
да си прашам уште еднаш, пошо нешто у бунило сум :eek: , може и ретвит да правам така? тоа е слично ко шер на фб?
 
T

templar55

Гостин
Јеиии и мене некој да ме пофали :)
Само да ви кажам вака, идентитетот си го открив ради оваа работа.
Тие што ме познавате, а не знаевте дека сум јас, аман не ме кажувајте наоколу :(
абе ајде уживај утре ке ме видиш и мене :))) и слика ке опнам
 
M

Moon Child

Гостин
Бре нема спиење од акцијава, сум направил акаунти на места кај што не би помислил дека ќе имам потреба + и твитер ... само да вроди со плод нашиов труд, па макар и да не објави никој пак сплотеноста и желбата да ја спасиме оваа земја е огромна добивка за вечерва (y)
Јас денеска сум изморена и очиве ми паѓаат, главава ме заболува од што ми се спие, ама ќе седам, да допринесам колку повеќе можам.
arhangelmkd, јас сум таа, да ви кажам уште еднаш. И не ми се смејте ако правам некои гафови на твитерон, оти поима си немам.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Ако вака војувале и Илинденците ебаму мајката,сигурно Гоце и Даме не викале ај у десет ќе нападнеме у 8 морам да идам до меаната да дрмнам некоја, па после ќе видиме шо че праиме :facepalm:
па мора ли да излезеш таа вечер да го е.ам
оф леле
 

Kajgana Shop

На врв Bottom