Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Тоа семејство нема више ЧЕДО !!!!!
Мислиш семејството на крај памет им дошло дали Груевски им дошол на погребот, Иванов или Јанкуловска ?!

Немој да мислиш дека и нив ги оправдувам.....
Кога ќе се дознаат сторителите тогаш ќе си ја добијат најголемата казна...
А до тогаш да даде Господ ПСИХИЧКИ да се уништи!
Не на семејството....Груевски би испаднал вистинскиот човек кога би ошол на погреб да им оддаде последна почит на негови граѓани кој беа убиени, тоа би го направил од човечност.....и остави тоа....нема ни изјава ни ништо.....добро каде е ? Јас знам дека ако украдам мастика утре и ме приведат, Груевски 2 дена би се вртел по телевизии како спречиле со Гордето меѓународен канал со криминалци со мастики......Ова би го рангирал како 2ро место на трагедија после војана од 2001 година.....
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Колкави се шансите сите да биле сведоци на нешто гнасно?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Тоа е само наша вина како држава. Јас не би ги обвинил нив. Сите си ги гледаат сопствените интреси.
Лошото е дека лугето можат да се вовлекат лесно во сценариja, а тука е работата на институциите прво да собират информации, второ да го спречат, второ да деjствуват грмоломно.
Само види, ударот е понаjмилото, ударот е пред ваков празник, ударот е во момент кога во соседни држави се очекува напнатост. Се разбира беше одработени преди тоа, една две собштуваниja,дека некаде било видено едно, второ, трето... па след неколко дни и тоа се деси.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Meне никој не ме натерал па се согласувам. Гwујо направи Албанците да се граѓани од прв ред само да си седи на власт и ќе ни прават што сакаат!
Знаеме убаво дека дури не кажат оти албанци се криви за ова неможе да нагаѓаме... и да дигаме тензии, за тоа кој прв кого пикна во парламент... ќе баталам сега.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Абе толку малце мозок имате па само политика знаете да пишувате? Доста со политика, како не ви е јасно дека за џабе пишувате, коа ви го бришам тоа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.471
Поени од реакции
81.912
Далеку од тоа да сум против ден на жалост, само сте се запнале како да е тоа сега битно...Ако некој излезе и каже ајде 3 дена ке биде жалост ке смени нешто? Мене ми е преееемногу жал и не ми треба официјално да знам дека е ден на жалост. Така нема да ми се зголеми ни намали болката што искрено ја осеќам! Тоа само докажува колку одредени луѓе, медиуми имаат чуства и почит кон несреќата што не снајде! И ајде сега напаѓајте ме, ама денов е ден на жалост, ке видите во секој поглед, насекаде... :(
Не дека нешто ќе реши, ама ред е тоа да се прогласи (како што може да се види од други вакви, па и по бенигни случаи, во странство).
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
190 и кусурот страни квантитет на гомца врија, квалитет (n).
Манипулатори во изобилство.
Толку од мене!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.231
Вмешај партии уште еднаш и ти ќе леташ од темава. Како не ти е срам да постираш вакви работи?
Најјак е Darth Vader, жими се.

И тоа како сите наводи водат кон тоа дека станува збор за албанци за убијците зборувам,оти не верувам дека некој би извршил таков масакар врз свои деца односно луѓе од своја националност,а како што беше спомнато во еден претходен пост на децата им било пукано во раце,во ноѕе,во очи.. и ми се грози да набројувам,зборот ми е да е македонец не е тоа е сигурно,значи до тука го решивме случајот-ова се однесува на тие што го мрчат цело време до кај сте:cool:
:facepalm:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
едно логично прашање... што ќе се сменеше ако Груевски се појавеше на некој погреб... ќе воскреснеше некого? на родителите автоматски ќе им беше подобро и ќе заборавеа на загубата, или навистина немате за што друго да правите муабет како за на кооперација.... ете не се појавил на погреб и тоа е тоа, ама па и не гледам како тоа ќе помогнело.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.405
-Барам под итно владата на република Македонија-после одлуката
(за забрана,собирање и откуп на старо железо,кое недостасува во РЖС)
да донесе одлука под итно за собирање нелегално оружје по сите села и
градови со Албанско (и неалбанско) население кое го има во изобилство
верувајте дека наредните 6 месеци непрекинато ќе работат печките во
Рудници и Железарница Скопје со редовно и квалитетно произвоство.
- ГРУЈО МЕ СЛУШНА ЛИ !!! време е преземи нешто за Македонија
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
Не знам зашто некој не се најде паметен да ја затвори темата. Па тука се имаат изнапишано секакви дебили и ретко од кого паметен муабет прочитав. Нема да ги најдеме убијците со 300 страни тема, партиски и национални расправии шпекулации и стручни CSI мислења. Дај боже виновните да излезат пред лицето на правдата и да им се суди и сочуство до семејствата. Навистина не гледам причина да се каже нешто повеќе кога немаме ниту аргументи ниту факти да подгреваме војни и немири. Аман.
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
112
Поени од реакции
145
Добро бе да му *бам мајката треба прво тестови за интелегенција да се даваат како услов за членство на ФОРУМОВ .Македонија е во тага мене нит празник ми се гледа ни ништо душава од вчера ме стега расположението ми е на 0 . Како робот сум изминативе саати .
А одредени од тука ај кај што се препукаваат ок разбирам дискусија ама квалитетна ама кога гледам СМАЈЛИЊА на темава желудников ми се превртува !!!
Се смеат , се зезаат се реметат ...
Имајте малку осет , ако ви е до смеење и заебанции сте ја утнале темава .
Мизерии човече ц.ц.ц
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Не дека нешто ќе реши, ама ред е тоа да се прогласи (како што може да се види од други вакви, па и по бенигни случаи, во странство).
Ама тоа е ете си ја знаеме државата и не ми треба мене сега некоја лицемерна изјава како ајде сеа ден на жалост е па да си жалам. Во ред е да ама по битно е да се најдат убијците(убијци некако многу ми е нежен збор) и да се сместат доживотно во затвор кога веќе немаме смртна казна!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom