Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
И да се пронајдат броевите на сите лица што биле присутни во тој период во регионот каде се извршени убиствата, тешко дека ќе може да се пронајдат од проста причина што таквите мобилни (и броеви) сигурно не се купени со лични карти и вистински податоци.
Некој поназад спомна да се прегледаат камерите и списоците со луѓе кои ја преминале границата во тој период, да бидеме реални, ако некој е со намера да направи таков злостор, сигурно нема легално да ја премине границата во обид да се сокрие.
Тоа јасно е, оваа држава се темели на криминал и безредие. Само тие што веруваат во нешто подобро ми се многу чудни, се надевам после ова ќе се свестат конечно.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Една од најголемите амбасади на САД е недалеку од местото на настанот. Занемарливо оддалечена по воздушна линија. Настанот се случува под ведро небо. Америте немаат сателитски снимки?
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Далеку од тоа да сум против ден на жалост, само сте се запнале како да е тоа сега битно...Ако некој излезе и каже ајде 3 дена ке биде жалост ке смени нешто? Мене ми е преееемногу жал и не ми треба официјално да знам дека е ден на жалост. Така нема да ми се зголеми ни намали болката што искрено ја осеќам! Тоа само докажува колку одредени луѓе, медиуми имаат чуства и почит кон несреќата што не снајде! И ајде сега напаѓајте ме, ама денов е ден на жалост, ке видите во секој поглед, насекаде... :(
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Сеа излезе и дека момците биле прво претепани како стоки,па мачени,па на крај убиени ?

Ако навистина е така,апла се удира на тоа дека се учките,а брклата нека си се надева дека не се избегани од кантава од држава,може дремат во џамија во Синѓелиќ на минарето и ќе чекаат додека спојат нашиве неспособни џандари 2 и 2 за да ги уапсат.
Ебати неспособните мајмуни,па ако не сте способни повикајте на помош експерти од таа област,макар и од друга држава да се,шуглиња едни.
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Не - не го бива за тоа

Очекувам, да се запни малце околу најгрозоморното убиство во историјата на Македонија, да ги посети семејствата на загинатите, да им вети дека ќе бидат најдени сторителите, ако е човек, би пошол и на погреби на децата, да ги стегни сите органи за безбедност кои ги има во раце, знаејќи дека ова не смее во никој случај да се прикрие, да даде една ебена изјава на телевизија - едноставно - Им треба премиерот кој цело време збора како е на страна на граѓани, како е секаде со нив - едноставно им е потребен на земјава....под него се сите структури останати - тој е главниот овде, каде е? Гордана појма нема што збора веќе, од кафето ли е или незнам што е ама 2 дена поминаа, едниственото што го најдоја е дека се пукало од 3 вида на оружје, тоа би го утврдиле и во првиот час, имало чаури и одма би се знаело колку вида на оружје се во прашање - 2 дена поминаа, нема ништо....

Тоа семејство нема више ЧЕДО !!!!!
Мислиш семејството на крај памет им дошло дали Груевски им дошол на погребот, Иванов или Јанкуловска ?!

Немој да мислиш дека и нив ги оправдувам.....
Кога ќе се дознаат сторителите тогаш ќе си ја добијат најголемата казна...
А до тогаш да даде Господ ПСИХИЧКИ да се уништи!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
6
Поени од реакции
20
Чоек, телата само што се извадени од фрижидер и 2 дена се сечени на судска медицина. Не прејудицирајте!
Кој прејудицира??
Незнаев дека и коски се кршат на судска медицина и дека око на едниот се вади.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Јас незнам зошто Б.Ц не го викнат на разговор оти повеќе од очигледно е дека тој стои зад сето ова,тој ги има нарачано овие убиства,а сето тоа со цел да ја руши актуелната власт,оти на последните избори на митингот во Скопје имаше изјавено ќе го цитирам:"Луѓе верувајте јас ако треба со нокти ќе гребам,само за да дојдам до победа" значи тој е спремен на СЕ буквално само за повторно да дојде на власт,човекот е болен за власт!
Вмешај партии уште еднаш и ти ќе леташ од темава. Како не ти е срам да постираш вакви работи?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
еве се јави некој од властите !
Неможам да ве сфатам како тоа објавувате вест од МВР и тоа дека има и посебен број за случајот.... за после да опалите дека никого од "власта" не го боли ку*от за тоа што им се случило на момчињата - што навистина се случило.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Една од најголемите амбасади на САД е недалеку од местото на настанот. Занемарливо оддалечена по воздушна линија. Настанот се случува под ведро небо. Америте немаат сателитски снимки?
Ја најде земјата кој би ни помогнала

Би ти рекле немаме снимки, Анонимните не хакнаа и не се сниме ништо....одк ај најде помош да бараш....10 години зијан од нив гледаме
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ама шо поштено си кењате и јадете гомна, изглеа немате друга попаметна работа у животот, па ајде да плукаме по форуми. Гледате дека стварно има мал број на докази, некои намерно не се кажуваат за да не се наруши нормален тек на истрагата. Не знам што е комплицирано тука, за да го дрвите толку? Да ве пратиме вас да ги најдете, знам, од CSI гледање сите сте родени инспектори и мозоци. Ако знаете нешто пријавете, дадете изјава, ако некој ваш близок знае нешто натерајте го да отиде и да им помогне. И да, олабајте се, Велигден е, поседете си со домашните, видете се со пријателите, ништо не мењате ако мрсите муда на форум.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
32
Поени од реакции
16
Dobro be, od kaj vie tolku sigurni deka albancite go storile ova?
Sto ako izleze deka nekoj drug toa go storil?

I dosta sirite omraza, i ostajte gi MVR da rabotat kako sto oni znaat i umeat.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.471
Поени од реакции
81.912
192 страни на форумов бидете внимателни Гордана не гледа..:cautious:
..
Можда, можда, не се знае.
Нели македонскион национализам на интернет бил страшна работа. Не би ме чудело МВР, во овие "безделнични" моменти, да посвети дел од своето време и човечки ресурси, на оваа застрашувачка и опасна појава, која, видовме во изминатиов период, што направи на терен.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Тоа јасно е, оваа држава се темели на криминал и безредие. Само тие што веруваат во нешто подобро ми се многу чудни, се надевам после ова ќе се свестат конечно.
На кој не му е јасен овој пост нека помине навечер околу МРТВ и ќе види курви и полицајци и некој други работи ќе му стане појасно..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom