Колку сакате да сте сами?

Член од
3 август 2008
Мислења
250
Поени од реакции
2
Цел живот сонувам да се одлепам од брат ми и да уживам у тишината :nesvest:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.451
Поени од реакции
7.941
па многу ретко сум сам дома, али кога сум сам максимално го користам времето за релаксација,одмор,(гласна) музика и др.
 

Pan

Член од
18 септември 2008
Мислења
6
Поени од реакции
1
Јас сакам да бидам сам цело време дома ама нема.:pipi:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.993
Повеке сакам да сум сам, бидејки повеке сакам да размислувам околу сето тоа што се случува околу мене и слично.
Понекогаш кога сум расположен сакам да не сум сам :)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Многу сакам да бидам сам дома. Еве и сега сум :)
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
Zavisi, vo posledno vreme imam mnogu dinamicni misli i se poveke mi nedostiga samotija...nekogas sakam da imam nekoj pokraj mene, a toa najcesto e mojot macor koj nema ime..
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Најмногу:)...многу ми одговара самотија онака кога сум избедиран да можам да се опуштам без многу јадење гомна од сите страни:)
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Исто ми се фаќа....дали сум сам или со друштво
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
epten sakam da sum sama doma!!!Ama nikogas ne sum!!!Duri i koga moite ne se doma,jas non-stop sum so drustvo!!!:)
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
234
Поени од реакции
9
Човекот по својата природа е социјално суштество, навикнат е да живее во друштво и да има други луѓе покрај себе. А сепак, секој од нас има потреба некогаш да остане сам, да се соочи со себе, да се погледне во огледало и да размисли. Кај некои, оваа потреба дури преминува и во трајна - најдобро се слагаат единствено со себе и дури им пречи присуство на други луѓе.

Кој тип на луѓе сте вие? Дали ви треба, или ви пречи присуство на други?

Јас, на пример, најмногу чувствувам потреба од пријатели - кога ми се случува нешто убаво, тогаш имам потреба да го поделам тоа со други. Кога ми е неубаво - во состојба сум да самувам до бескрај, и тогаш ми пречат луѓе, колку и да се добронамерни.

Скроз на скроз сакав да сум сам цело време.. само јас и мојата музика...

Сега сакам да сум со таа што ја сакам цело време сами само ние и може и некое детенце хехе :)
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
234
Поени од реакции
9
epten sakam da sum sama doma!!!Ama nikogas ne sum!!!Duri i koga moite ne se doma,jas non-stop sum so drustvo!!!:)
Се се може ако се сака :))
Испуди тоа друштво... наговори ги твојте да одат на романтична вечер или сл.. искористи го тај мозоко и ќе ти се испуне да си сама :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom