Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Ај малце смири се.. Нема потреба од навреди.. Дискутираме овде. За разлика од тебе додека полицијата не даде изјава дека се Албанци, јас не претпоставувам. Секој е невин се додека не се докаже спротивното.
дечко може претерав со навредата но преку глава ми дојдоа вакви констатации.. 3 саати имам спиено поради оваа случка, неможам цел ден да се смирам, прееска на протести уште толку се изнервирав и сега ти најде мене да ми кажуваш кај требало да сум одел.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Не ти поминува повеќе ова кај Македонците, доста беше од вакви глупости читање од 2001 па наваму, не тролај многу, ја изедоја државата веќе.....беше ова некогаш за читање, сега не е....
sto tresis be demek sega e sjajno a pola sponi sedat doma zemat plata za koja jas plakjam 90 den benzin gi vide parolite na balistite vo tetovo gi vide ,ova grozomorno revansisticko ubistvo sto sto ke se plasime veka dojde denot puknuva filmot bratce nema sto da se plasam jas nitu mojot narod so ke izgubime nemame veke sto da izgubime
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Ај малце смири се.. Нема потреба од навреди.. Дискутираме овде. За разлика од тебе додека полицијата не даде изјава дека се Албанци, јас не претпоставувам. Секој е невин се додека не се докаже спротивното.
so da dade be policijata koga od avion se gleda deka e etnicki motivirano ubistvo i genocid na eden narod
sto paravat tie ???
uapsija nekogo ???
izlego samo so sturo sopsteni vo koe baraat sorabotka i smiruvanje na tenzii
Kade se odgovornite strukturi za otcet pred gragjanite ???
Sto e ova se tepaat , se ponizuvaat i na kraj Genocidno se ubivaat Makedoncite
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Неќев да пишувам на темава оти сето ова што го пишуваме се само претпоставки....но скоро убеден сум оти се работи за професионалци и оти тие досега се заминати во Косово, некако ова ми е изгледа многу реално
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
sto tresis be demek sega e sjajno a pola sponi sedat doma zemat plata za koja jas plakjam 90 den benzin gi vide parolite na balistite vo tetovo gi vide ,ova grozomorno revansisticko ubistvo sto sto ke se plasime veka dojde denot puknuva filmot bratce nema sto da se plasam jas nitu mojot narod so ke izgubime nemame veke sto da izgubime
Па тоа и го викам....Сега сјајано? ма дај нигде неам речено такво нешто....сјајно во оваа држава не е ништо се е за нигде....ми се бега од тука..
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Ај малце смири се.. Нема потреба од навреди.. Дискутираме овде. За разлика од тебе додека полицијата не даде изјава дека се Албанци, јас не претпоставувам. Секој е невин се додека не се докаже спротивното.
А што правиме ако е ова дело на албанци?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Неќев да пишувам на темава оти сето ова што го пишуваме се само претпоставки....но скоро убеден сум оти се работи за професионалци и оти тие досега се заминати во Косово, некако ова ми е изгледа многу реално
Ако се структури од Косово нема да бидат фатени никогаш, исто како да се и од Марс дојдени. Меѓутоа повторно со претпоставки. Има во МВР агенти и крим техника, меѓутоа доколку е политички започната работа може да биде и политички затворена, со лаги и невистини на крајот, меѓутоа пак со претпоставки. Тука кај нас едно е сигурно народот е со испран мозок и не може многу да направи за да е подобри ситуацијата воопшто во регионот.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
дечко може претерав со навредата но преку глава ми дојдоа вакви констатации.. 3 саати имам спиено поради оваа случка, неможам цел ден да се смирам, прееска на протести уште толку се изнервирав и сега ти најде мене да ми кажуваш кај требало да сум одел.
Ако може да знам, зошто си се изнервирал толку што те извади од такт???
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Nessa Alcarin за оваа во гостивар велиш дека се знаеше кој кого уби и сведоци имало а исто така ја знаеш и причината за што ги уби полицаецот албанците некој така да посегне по животот на моето дете исто би реагирал и јас е сега прашањето е некој од нашите македонци вака да се заканува на тебе и твоето дете пред зградата во која живееш и посегнуват по животот на твоето дете што би направил ти двајца те држат да те тепат исто и твоето дете го тепат кажи ми што би направил ти чекам одговор
Нема потреба овде да дискутираме за убиството во Гостивар. Овде се дискутира за невини деца и невин човек кои ладнокрвно се убиени, а сеуште не сме ни блиску до сторителите.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
niso ke krsime izlozi ke organizirame protesti vo sk bt veles segde be kako tie sto pravea
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Гледам Хорхе ги одлепил усните за да издиктира и промрмори соопштение...ама дај прецедниче смени буква,запирка или точка од познатите фрази на овие соопштенија..ги научивме на памет..
Грујо мудро ќути..или мисли дека во сон ова му се случува во државата или се заиграл на некој покер апарат...заебано е кога ке се навлече човек...може неприметно и да се породи..
Ај ние пак сами со самите и против себе....па оној Шекспир може нагом да јаде за трагедии и иронии..кој пример на иронија низ вековите,се бориме за своја држава ,ја добиваме и истата ја “ослободуваме„ ог “Југоокупатори„...и штама...нема више ни Блгар, Турчин ,Сврбин а и богами и оној Хрватосаурус отиде у вечните ловиште..Доаѓа нова епоха за Македонскиот народ ...дисцилина..колку брзо може да се самоуништиш пута векови за да се препознаеш...Бане ,Шупе,Грујо на старт па пукај да видиме..Уште се бркаат у круг аЉи центрифугална сила исфрла вредностиии ...не е заебанција.Сега после 20 години слободни и несреќно сами ни се случуваат овие работи,ни убиваат деца и најава дека идните уште у утроба треба да ги тренираме за јапанско цунами у кинески аутобуси..Баш ме интересира дали овие комшииве сватија сега колкави глупаци биле ...се кладам да се ставиме на тендер никој нема ни 5 банки да даде за оваа беља од народ..
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Vo momentov samo kordinirana akcija za naogjane na ubijcite se znae koi se tie ce ja vrati doverbata na narodot kon drzavnite institucii.
Samo akcii kako ova vo Brodec ce go vrati mirot vo Makedonija se drugo e gola voda
ni razni pisma ni razni kakanici sto gi citam na facebook mirot ova ona sinkir nie go narusuvame ne tepaat kako sakaat i kade ce stignata, pa ova so masakrot e kapak !!!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
sto tresis be demek sega e sjajno a pola sponi sedat doma zemat plata za koja jas plakjam 90 den benzin gi vide parolite na balistite vo tetovo gi vide ,ova grozomorno revansisticko ubistvo sto sto ke se plasime veka dojde denot puknuva filmot bratce nema sto da se plasam jas nitu mojot narod so ke izgubime nemame veke sto da izgubime
Извини вака што се прскам од смеење:pos: ама како да дошол крај на Светот си збориш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom