Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Тамам и војна да си имаме пак ..

Се ќе биде лошо за Македонија , и онака сме ХАОС , а војната ќе не однесе 20 години назад ...
Не не ја сум против војна.
1. Назад сите од Косово што дојдеа.
2. Политичкиот врв од СИТЕ партиии македонски и албански оние старата гарда, сите олигарси што за приватизацијата ни ебаа мамето да се затворат еве на Голем Град на Преспанско езеро и сакам ајкули покрај него, а во него да се стават кобри, анаконди, комодо гуштеро, тираносауруси, да се доведе крокодилот од африка што убива 70 години, оние од Alien vs Predator.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Кај е Груевски да излезе и да изрази сочувство до семејствата на загинатите? Кај е Хорхе да излезе да му видиме фаца, а не да праќа писма со жалење до телевизиите? Кај е Аљи да го осуди масакрот?
Смрдлиња ради вас гинат невини деца, луѓе. Коа ви требаат гласови трчате по куќи, а сеа живи ве нема да се појавите на ТВ, да појдете кај семејствата на загинатите. Народот треба прво вас да ве згази под нозе.
Каде се ??? ...па так нормално ..блеат како што блеева и 2001ва..телешки поглед у брдо хартии а наскоро ке прејдат во фаза на масовни тренинзи на потписи за случај на некој нов рамковен во некои други рамки од сегашните граници на државата..
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.764
Поени од реакции
6.728
Не ми беше петок 13-ти смислата...погрешно ме сфати, а кој ме сфати си знае. Јас не сакам на форумов да пишувам се и сешто што знам и сакам да кажам...
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
имаш ли појма што збориш ? Црн петок е зошто денеска е распнат Христос , будало една, не поради петок 13... денеска е ден на жалење кај сите православни христијани и затоа се вика црн петок...
Знам што е денес бе бате, ама што има врска тоа со убиствово бе !?
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Мрсулите како мене беа тие 2001 што излегоа и се заборавени од оваа држава и од нашите сонародници. Ама јас пак ќе идам, и овој пат нема да престанам, нема да пазам, ќе идам до крај. Нема да ми е гајле за вас, дали ќе има одговор од нив или нема да има. Тие што се кријат и не заслужиле поинаку.
Мој брат!Јас како твој сонародник,никогаш нема да заборавам!2001 војната ми беше на километар од дома,знам се како беше,јас тогаш имав 7 години..Мирисав барут на 7 години,гледав ланчиња од чад околу љуботенските планини кога имав 7 години,не сум исплашен ако пак пукне..Нема нешто што би ме изненадило,и блиски ми загинаа во војната..И пак си ја сакам земјава,никогаш нема да ја обвинам неа..Други се криви..А евтините љоптури што продаваат разни западњачки бљувотињи,...Едноставно немам збор,преку таквото ми се..
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.882
Каде се ??? ...па так нормално ..блеат како што блеева и 2001ва..телешки поглед у брдо хартии а наскоро ке прејдат во фаза на масовни тренинзи на потписи за случај на некој нов рамковен во некои други рамки од сегашните граници на државата..
Kратко и јасно.
 
P

PewDiePie

Гостин
НЈас не сакам на форумов да пишувам се и сешто што знам и сакам да кажам...
Пиши бе слободно,баш ме заинтригира......дај објасни ми го религиозниот момент што сакаше да го посочиш,те сфатив до негде ама сепак.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
Страшно..Нека им е лесна земјата на дечките.

Одамна не сум бил вака потресен и бесен.
Голема ,огромна грешка прави власта што крие информации и цензурира,со тоа само го поттикнува македонскиот народ уште повеќе да ја забуца главата во земја а забораваат дека колку подлабоко ја пикаш главата во земја толку повеќе се пупиш.
И доста веќе со тоа ладни глави,па ладни глави.Во ваков случај,ладна глава = влажен шупак..

Тој што на вакво грозоморно убиство останува рамнодушен,НЕ Е ЧОВЕК
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
105
Поени од реакции
94
Знам што е денес бе бате, ама што има врска тоа со убиствово бе !?
ајде ова и да нема никаква врска со убиството... а што па фреди кругер има ? дај молим те не е време за заебанции
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Интересно, како се делиме и по темава. А да размислиме малце што не спојува и да се фокусираме на тоа - сите сакаме да се фати и казни соодветно тој/тие што ги утепаа децата!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Интересно, како се делиме и по темава. А да размислиме малце што не спојува и да се фокусираме на тоа - сите сакаме да се фати и казни соодветно тој/тие што ги утепаа децата!
И да не се повтори. Треба да се осигураме дека нема да се повтори. А тоа можеме само со жесток одговор да го направиме да се симнеме на нивно ниво. Никогаш нема да им текне повеќе да кренат рака на наше дете.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.304
Интересно, како се делиме и по темава. А да размислиме малце што не спојува и да се фокусираме на тоа - сите сакаме да се фати и казни соодветно тој/тие што ги утепаа децата!
жити се затвори ја веке кога ке има новости отварај ја ке дискутираме
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
И прекините да се вреѓате меѓусебе ебаго .. Треба заедно да се држеме , а не бесот да си го истураме едни на други.
Пример : опозициските партии ко едвај да чекаа вакво нешто да се деси и да почнат со барања за оставка на Јанкуловска и Грујо , као тоа ќе смине нешто , као тоа ќе ги врне 5те загубени животи ..
Второ : Вие тука од форумот да се соберете на едно место меѓусебе ќе се исколете пред да го најдете причинителот на ова злосторство. Таква слика имам од коментарите. Дај прекините со вреѓање ебаве , држите се заедно , заедно потешко можат да не сломат отколку да сме на делови поделени.
Сликата според мене е јасна , ако е ова дело на белоглави орли , ќе има огромна и жестока реакција од народот , а дека е некое обично убиство не ми се верува според начинот на кој е изведено.
Чекам да видам шо ќе кажат , дајте им малку и време , мора да се соберат траги. Од сабајле око не сум тргнал од ТВ и нет , од ТВ освен Вести 24 од нигде не можеш да добиеш инфо , додека од нет вртат секакви информации.

И мора овие да излезат да дадат нешто на народот , мора некоја информација , да го чуват во темнина во ваква ситуација според мене е лоша работа , гневот само го зголемуват на народот.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
И да не се повтори. Треба да се осигураме дека нема да се повтори. А тоа можеме само со жесток одговор да го направиме да се симнеме на нивно ниво. Никогаш нема да им текне повеќе да кренат рака на наше дете.
На кого? На криминалците или на сите албанци? Јас не видов сите да пукаа во нив или убијците да се репрезентација на албанците кај нас. Те молам, без такви фашизоидни размислувања. Убијците се убијци и треба да се сотрат сите такви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom