Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Зборам за периодот пред 2001, и за неколку години после 2001. Пред 5-6-7 години немаше вакви работи.
Пред 5-6-7 години ги добиваа големите пакети на нови права со кои ги смируваа. Сега нема што да добијат, амнестии не им се доволни и стануваат нервозни.
 
P

Princ

Гостин
да - самоодбрана е.
Не е самоодбрана. Законот наложува ако некој те нападне, да можеш да му вратиш во иста мера. Пример те нападнам со дилдо, и ти мене можеш со дилдо да ми вратиш. Убиените не биле вооружени.

на убиство каде што се убиени 4 момчиња недалеку од своите домови - воедно се ПОСТРОЕНИ еден до друг и на сите им е стрелано во глава. - Момчиња на возраст од од 18 до 20 години!
Кажав веќе. Жалам за случајот, праќам сочуство до семејствата на убиените, и барам од органите на власта под итно да го решат случајот а правосудните органи да го осудат сторителот/сторителите на максимална можна казна која ја наложува законот за убиство на 5 души.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Тогаш не ги викаа да одат во војна ги викаа да гинат. Затоа што не смееја да делуваат со артилерија ние имавме големи загуби и човечки жртви. тогаш они напаѓаа со 150% а ние се браневме со 30% од нашиот потенцијал. И пак нашите завршија на суд дека прекршиле некои принципи. Ма све албанско треба да умре.
Баш така и беше!!
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
30
dali e vistina deka e ubieno MAKEDONSKO CEDO VO AVTOBUS DENESKA ?? i ako e vistina NARODE OBDINI SE !!!! MORA DA SE ISTREBAT KLETITE ARNAUTI !
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Еве што известуваат медиумите од Балканот,поточно од Србија и Хрватска..
Србија
http://srb.time.mk/?search=news&query=MAKEDONIJA
Хрватска
http://cro.time.mk/?search=news&query=MAKEDONIJA


Се изненадив сабајлево кога видов дека нивните сајтови имаа напишано повеке информации од нашиве таканаречени телевизиски куќи..
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Исти убиства по начин на изведување нема да најдеш. Значи има околности и начини пун милион. Паралела можам да повлечам по резултатот - убиство.

А на кого си бесна и гневна? На Албанците? Чекај малку, уште не е утврдено дека убиецот/убијците (с)е Албанци.
Уште еднаш ќе ти повторам да се повлечеш со реторика власт-опозиција ами тогаш како беше.
Бесна сум од утрово на се што мрда, имам толку голем гнев во себе што неможам да издржам брколинда да каже нешто дали дознала. Никој не обвинувам додека не излезат со официјална изјава за осомничени. Затоа додека не утврдат поврзаност на Албанци во случајов не гледам причина да оправате криви дрини на темава. Македонскиот народ е бесен, а вие фрлате бензин на огнот. Изразете сочувство ако ви се изразува и тргнете се, не гледам зошто објаснувате на вжештени глави, тоа во никој случај добро не ви носи. Може само куќата да ви ја дигнат во воздух додека пишувате оправдувања и паралели. Голем си, возрасен си, не треба да ти објаснувам кога треба да се повлечеш.
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Колку си глуп ни самиот не знаеш
Се дрзнуваш да ме навредуваш без никакво образложение? Прво сум женско, а второ самиот твој коментар покажува колку ти тоа си паметен. Читај прво што е напишано, второ научи што значи хипотетички и трето секое мислење што не кажува дека Албанци го сториле тоа е глупо мислење за тебе а? :facepalm:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Пред 5-6-7 години ги добиваа големите пакети на нови права со кои ги смируваа. Сега нема што да добијат, амнестии не им се доволни и стануваат нервозни.
Ма немој :)
Кои беа тие права што ги добија? Што е поголемо и посрамно од амнестирањето на геноцид и тешки злосторства против човештвото?
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Не е самоодбрана. Законот наложува ако некој те нападне, да можеш да му вратиш во иста мера. Пример те нападнам со дилдо, и ти мене можеш со дилдо да ми вратиш. Убиените не биле вооружени.
Тоа ти што го кажуваш е сосема друго нешто друго, сакаш да кажеш дека Србинот што го убија во Охрид со боксови требал да се брани со боксови??? Најверојатно и се бранел така и сега е мртов, ако имал пиштол ке беа мртви тие дебилите и тоа ке се викаше самоодбрана...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.535
Поени од реакции
28.959
А на кого си бесна и гневна? На Албанците? Чекај малку, уште не е утврдено дека убиецот/убијците (с)е Албанци.
Не е утврдено, но гневот кон албанците неможеш да речеш дека не е оправдан. Во изминативе месеци можеш да се сетиш колку албанци нападнаа македонци, по толку настани еве и ти стави се на место на повеќето македонци и искрено кажи на кого ќе го посочиш прстот.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.304
Се дрзнуваш да ме навредуваш без никакво образложение? Прво сум женско, а второ самиот твој коментар покажува колку ти тоа си паметен. Читај прво што е напишано, второ научи што значи хипотетички и трето секое мислење што не кажува дека Албанци го сториле тоа е глупо мислење за тебе а? :facepalm:
ok ke se fatime
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Не е самоодбрана. Законот наложува ако некој те нападне, да можеш да му вратиш во иста мера. Пример те нападнам со дилдо, и ти мене можеш со дилдо да ми вратиш. Убиените не биле вооружени.
А законот што наложува кога те напаѓаат четворица + ти ја напаѓаат малолетната ќерка??Еве јас сум убеден дека тоа што го натерало да пука било баш нападот на ќерката.Родителски инстикт е тоа дечко.Да си го заштитиш чедото.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Луѓе не гледате дека е жарче за нова војна колку е очигледно незнам стави ги тука 4 месеци конфликти со Шпанците де автобуски де маски и итн. ова е на крај на сложувалката немозе некој кој сакал да ти ја раздели државата да отиде у центар и да убива тој е психо и од него не мозе да има војна ова мсилам дека е планирано било кој да поминел во тој црн момент кај Езерото ке загинел е сега што загинаа децата уште потешко е и плус АНА јавно изјавува дека ке ја нападне Македонија незна што треба уште
ЕПТЕН СИ ВО ПРАВО
ВОЈНА КЕ ИМА
КОНЕЧНО И НЕКА ИМА ПА ИЛИ ТИЕ ИЛИ НИЕ ВАКА ВЕКЕ НЕ СЕ ЖИВЕЕ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom