Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Од страна на Македонец? Пред месец дена се случи, двајца Албанци уби. Самоодбрана било.
да - самоодбрана е. сам знаеш и сите знаат и не се правете со сила мутави.

што имаш на ова да кажеш? на убиство каде што се убиени 4 момчиња недалеку од своите домови - воедно се ПОСТРОЕНИ еден до друг и на сите им е стрелано во глава. - Момчиња на возраст од од 18 до 20 години!
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Од страна на Македонец? Пред месец дена се случи, двајца Албанци уби. Самоодбрана било.
Да но што се случи со имотот, со продавниците на македонците? тоа ми беше мене прашањето, бидејќи сум изреволтирана крајно од осудата што ја имаат некои, кон оние што КРШЕЛЕ коли и куќи
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
За кој период зборуваш? Сигурен сум дека не мислиш за после 2001.
Зборам за периодот пред 2001, и за неколку години после 2001. Пред 5-6-7 години немаше вакви работи.
Само ај, да видиме што ќе кажат, кој е виновникот и слично.. да не се суди пред време.
 
M

Moon Child

Гостин
Вака во животов се немам згрозено, буквално се стресов и се загрижив за мојата и безбедноста на моите најблиски најпрвин, како и за сите останати луѓе овде. Ова е страшно бре, си идеш на риболов и те застрелуваат без размислување. Се ставив во кожата на семејствата на убиените, и се расплакав.
Овде дефинитивно не е безбедно за живеење:cenzura:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Од страна на Македонец? Пред месец дена се случи, двајца Албанци уби. Самоодбрана било.
Да не не беше самоодбрана бе абдал ? Се знае какви гомна сте вие Албанците цело време провоцирате !
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.584
Поени од реакции
35.001
што имаш на ова да кажеш? на убиство каде што се убиени 4 момчиња недалеку од своите домови - воедно се ПОСТРОЕНИ еден до друг и на сите им е стрелано во глава. - Момчиња на возраст од од 18 до 20 години!
Ете веќе погоре кажаа дека можеби се испотепале за кило риба или затоа што сестрата на едниот од убиените одела со Албанец :facepalm::facepalm:
Хичкок може вода да им носи:свиркам:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
МВР по којзнае кој пат си го покажува лицемерието.
Да, но МРВ не си го покажува лицемерието само сега. Тоа го покажува од 1999 навака...

Без разлика кој е министер, дали е плав или портокалов, едната страна е секогаш заштитена, другата не е. Кога ќе има насилство од Албанците врз Македонците тоа се карактеризира како „изолиран случај“ и за тоа “нема потреба да шириме омраза“, тој случај е „политички изманипулиран и некој сака да ни го наруши мирот во кој живееме“...

Кога ќе има насилство од Македонец врз Албанец, тоа е „знак дека Македонците не сакаат соживот“, тоа е знак дека „Албанците се угнетени“, тогаш цела Речица излага на протест, пали знамиња, крши излози, тепа случајни минувачи... и сето тоа е оправдано бидејќи изнесуваат револт заради тоа што се угнетени.

Ни го пикаат веќе 15 години... Кој !? Незнам, ваљда сите. Кој ќе стигне. Албанците си го користат тоа, прават што сакаат затоа што така им е дозволено. Можеби и мене да ми беше дозволено ќе правев така...

Муабетов ми е офтопик можеби, но такви се и две третини од мислењава на темава...
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
278
Поени од реакции
177
Сите јаки мајката, сите ќе идете да се тепате цццц. Дај не се палете многу без везе, ко прво не знаеме што било и како било, никој ништо не кажува, викаат осомничени нема, а најлесно е сега да ги обвиниш албанците и ајде војна ќе праиме. Во 2001 кога требаше некој да иде да се бори за оваа држава, можеби некои од вас или ако сте биле мали тогаш вашите татковци се криеја по подруми за да не ги соберат, ама сега сите сте јаки, сите ќе се тепате. Ајде бе ми се повраќа од што би рекла AlternativeF "тастатура патриоти"
Тогаш не ги викаа да одат во војна ги викаа да гинат. Затоа што не смееја да делуваат со артилерија ние имавме големи загуби и човечки жртви. тогаш они напаѓаа со 150% а ние се браневме со 30% од нашиот потенцијал. И пак нашите завршија на суд дека прекршиле некои принципи. Ма све албанско треба да умре.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.304
Колку само и јас си ги поставувам истите прашања во глава.....Прво ако хипотетички ги гледаме изјавите на братот на еден од починатите(рибарот) и семејството на едно од момчињата. Детето најавило дека ќе оди на риболов со другарите.....додека братот прво нешто што кажа е дека неговиот брат немал никаква врска со тие таму што биле онака посочувајќи како очигледно да е дека децата биле замешани во нешто сериозно.....
Мене вака се како што стои размислувајќи повеќе ме насочи кон ваква некоја ситуација. Иако е сето ова ХИПОТЕТИЧКИ.....
Колку си глуп ни самиот не знаеш
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
И да ги најдат убијците нема да биде утеха на фамилиите на загинатите. Премногу рано го напуштија овој свет, и тоа ради најбанална причина, т.е било каква причина не е доволна да згаснеш било каков живот. Сметам дека нивната смрт не треба да биде залудна и да се заборави, туку да се превземат мерки за да не дојде до поголемо крвопролевање. Не сум толку гневна на Албанскиот народ, колку што сум гневна на владата и полицијата што ги толерира. Во сопствена држава да се плашам од чкљ '' малцинство ''. Само да не се деси ново чудо деновиве, или пак да не запленат шаховска табла во Источна Македонија, па пак да не отргнат од вистинската ситуација. Како и да е, сочуство до фамилиите и нека почиваат во мир загинатите! А за виновниците малце е затвор, еден малиген тумор на мозок да ги стрефи, да се мачат додека да умрат.
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
206
Поени од реакции
68
Познаник воедно роднина на еден од убиените мисли дека ова е одмазда за тоа од Гостивар и дека децата биле таму на риболов
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Слушам дека пред Владата се планирало да се протестира, јас ви предлагам во чаир да протестирате ако имате муда, е дури тек тогаш ќе докажете на Светот дека сте вистински патриоти,а не лажни патриотчиња..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom