Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
Шител ,Анал 5 , МТВ никој од сабајле ништо не е известил .. само 24 вести неколку пати известуваа од сабајле .. другите телевизии чекат команди од погоре шо да кажат ..
Море да се запалат треба тие први....ја чекаат онаа мустаклијата да смисли говор...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Ako bea albanci ili ANA kako sto nekoi spekuliraat SVEDOKOT NEMASE DA BIDE UBIENNNNN ajde cao ;)
Ау човече ова не ти требаше.Нешто поглупо немам прочитано во скоро време.Не ми се верува.
Значит да беа Албанци или АНА на сведокот ќе му остаеа свои лични податоци,а???
RIP за убиените.Страшно. :(
 
M

Mario Gómez

Гостин
Тоа е тоа, секаде се дешаваат вакви работи. Сигурен сум дека у ваков случај нема да остане неразрешен. Се надевам дека не е меѓуетички, таман се смирија работите.
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Терористите се група од косово и позната на ова глупово МВР.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.657
Поени од реакции
8.115
Ау човече ова не ти требаше.Нешто поглупо немам прочитано во скоро време.Не ми се верува.
Значит да беа Албанци или АНА на сведокот ќе му остаеа свои лични податоци,а???
RIP за убиените.Страшно. :(
Ако беше АНА до сеа ќе се испофалеа бе, нели научи дека се фалбаџиска формација, во право е човеко!
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
Се молат Албанците да не коментираат на темава !!!! Додека не се докаже дека ова не е нивно дело не смеат да имаат пристап тука и да ми се праат паметни со нивните размислувања.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.205
Поени од реакции
4.939
Стварно луѓе ако има информации за некаков протест кажете.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Стварно луѓе ако има информации за некаков протест кажете.
Блокада на патниот правец Бутел - Радишани поради убиствата

Блокада на патниот правец во близина кај блокарата Орашец. Околу 30 до 50 жители на Радишани го блокирале сообраќајот во двата правци, изреволтирани заради петте убиства во близина на Смиљковци.​




Пристапот до Радишани е блокиран, полицијата не ги пропушта возилата кон местото каде што се блокира за да не се создаде метеж.

Нашиот репортер од местото на настанот јавува дека едно од барањата на лицата кои блокираат е што побрзо да се реши случајот со убиствата кај Смиљковци. Следуваат детали...​
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Незнам прво во струга се бунеа незнам маски незнам што тогаш викаа на војна на сред плоштад ,у гостивар напднаа цајкан он се одбрани може сурово после исто кршеа викаа на војна и сл. креша се по автобусиве на телевизија намерно не кажуваа дека се албанци за да се не се дигне тензијата ок. Роднините на убиените викаа на крвна одмазда ок. Сега ова убиени добро
И зарем верувате дека не се Шклиптари браво
Слушај ако имаш докази дека се албанци оди во полиција, а не тука да кењаш глупости.
Мешаш баби и жаби.
Кога веќе си експерт одговори ми на ова
Цитро, можам да земам пушка?
Можам
Можам да шетам по улица и да пукам по се што мрда? Можам
И како ти на форумов ќе ме окарактеризираш? Како албанец кој пукаше по прилепските улици?
***
Се додека не се открие нешто се ќе биде само лаење напразно. Не ги бранам албанците, но нема ни да ги обвинувам
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.304
Се молат Албанците да не коментираат на темава !!!! Додека не се докаже дека ова не е нивно дело не смеат да имаат пристап тука и да ми се праат паметни со нивните размислувања.
и пази им ги коментариве сигурно се мафијши :facepalm:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Не треба да се отвараат вакви теми, очигледно служат само за глупи шпекулации и празнење на негативната енегргија ебаве дегените(n)
Ако имате нешто паметно да пишете пишите, ако не оставете ги луѓето да почиваат во мир:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom