Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
15.014
Не бе,на баба ми роднините од Финска се.
Цитро, можам да земам пушка?
Можам
Можам да шетам по улица и да пукам по се што мрда? Можам
И како ти на форумов ќе ме окарактеризираш? Како албанец кој пукаше по прилепските улици?
***
Се додека не се открие нешто се ќе биде само лаење напразно. Не ги бранам албанците, но нема ни да ги обвинувам
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Модераторот нека не се прави паметен нека не брише коментари никого не навредувам туку само си искажувам мислење
EEeeee ti pa.Neli znaes.Kako i sekogas ;) da ne provocirame be, da bideme kulturni :) zatoa ti brisat agresivni komentari.Oti nema smisla nie ne sme takov narod, da si go zadrzeme ugledot ;) ... zatoa brisat komentari ne se cudi.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Не знам стварно... како може некој при цела свест да убие 5 лица.. страшно е ова до кај дојде свеста на луѓето не само овде туку низ целиот свет. Некад се молим Декември 2012 да биде вистинска прича и да се прекине ова лудило еднаш засекогаш. Доста е..
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.363
Поени од реакции
1.831
се згорозувам сто сум македонец и сто зивеам тука од вакви работи
не сакам да обвинувам никого сеусте нема докази дека се албанци али ако се албанци сто кур сакаат висе све имаат дрзавни работи поисе права од нас сто кур сакаат висе ако не крај на крај нека пукне и да се реси висе еднас засекогас
соцуствоза семејствата
ако е ова за да се потикне мегу етницки конфликт сите би мозеле да бидеме на нивно место
и треба убиците јавно на плостад да се судат сто виделе тие деца од зивотот 20 години имале али а засто умреле заради некој да просперира во политиката и да стекне богатство за убицит само маценје друго нисто:mad::mad::mad:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.202
Поени од реакции
14.514
Цитро, можам да земам пушка?
Можам
Можам да шетам по улица и да пукам по се што мрда? Можам
И како ти на форумов ќе ме окарактеризираш? Како албанец кој пукаше по прилепските улици?
***
Се додека не се открие нешто се ќе биде само лаење напразно. Не ги бранам албанците, но нема ни да ги обвинувам
Да наредиш САМ 5 души и да ги стрелаш? - Неможеш
Ова е дело на организирана група.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Цитро, можам да земам пушка?
Можам
Можам да шетам по улица и да пукам по се што мрда? Можам
И како ти на форумов ќе ме окарактеризираш? Како албанец кој пукаше по прилепските улици?
***
Се додека не се открие нешто се ќе биде само лаење напразно. Не ги бранам албанците, но нема ни да ги обвинувам
а кога ќе се открие ако цитро е во право што ќе правиш, ќе се согласиш со него?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
PReku kur mi e od ova sto se pravi. Sramota e ova pak maslo na strancive pa za tolkav praznik li be GREVOVI ni edni ova da ni go pravite. Ama ako se vrti trkaloto se ke vi se vrati po glava
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Добро бе само чекате да излезе некоја ваква новина и одма да се почне со делење памет. Прво не знаеме точно за што се работи, сите шпекулации и разни теории се само подбуцнување од нечива страна. Да објавеа дека паднал сателит во Македонија можеби и повеќе стручни коментари ќе имаше.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
се згорозувам сто сум македонец и сто зивеам тука од вакви работи
не сакам да обвинувам никого сеусте нема докази дека се албанци али ако се албанци сто кур сакаат висе све имаат дрзавни работи поисе права од нас сто кур сакаат висе ако не крај на крај нека пукне и да се реси висе еднас засекогас
соцуствоза семејствата
ако е ова за да се потикне мегу етницки конфликт сите би мозеле да бидеме на нивно место
и треба убиците јавно на плостад да се судат сто виделе тие деца од зивотот 20 години имале али а засто умреле заради некој да просперира во политиката и да стекне богатство за убицит само маценје друго нисто:mad::mad::mad:

Сакаат голема албанија, како да незнаеш што сакаат..какви права какви бакрачи,ТЕРИТОРИЈА сакаат.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Добро бе само чекате да излезе некоја ваква новина и одма да почнеме да делиме памет. Прво не знаеме точно за што се работи, сите шпекулации и разни теории се само подбуцнување од нечива страна. Да објавеа дека паднал сателит во Македонија можеби и повеќе стручни коментари ќе имаше.
И за Јаким Трифуновски излегоа шпекулации па на крај се потврди, си го бранеше својот и животот на ќерка му од група дивјаци.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Абе какво бело продавање, каква мафија.... 18 годишњаци не можат да бидат никаква закана за мафија! "Мафија" во таков случај би ги претепала или слично. Во мафијата се пресметуваат со убиства на моќните, а не овие момчиња....Ова е чисто албанско масло...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.508
Поени од реакции
47.690
мене ова повеќе ми изгледа на криминана пресметка отколку на тоа што не треба да биде, и се мислам дека на крај тоа ќе се испостави дека е.

Али ако е.... па не знам, еве уште еден Марш на Мирот да се организира, гарант ќе помогне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom