Сонови, толкување на сонови

Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Smetam deka sonovite bash i nemozat da se tolkuvaat tochno :D
Smetam deka toa e samo neshto shto ti se slucilo vo minatoto i za koe potsvesno si razmisluval, ama vo nikoj slucaj ne smetam deka ja predviduvaat idninata :D
toa e tvoe subjektivno mislenje ...moeto e ...gresis...ako gi otfrlis sonovite , nema ni da dobies nisto , ako zivees vo minatato i razmisluvas za nego , toa i ke go sonuvas
...gledas vo kniga ... ne znaes da citas ..kakva vrednost ima taa za tebe ...nema , ke ja frlis i ke se vratis na slikovnici ....
ova go pisuvam bez namera da se raspravam , samo sakam da se obidam da otvoram novi horizonti, sekogas ostavajte prostor za da ...mozebi...ima vistina ili poraka vo bilo sto , ne samo vo sonovite , a porano ili podocna ke dobiete sansa da vi se toa potvrdi kako tocno ili pogresno...
--- надополнето: 3 април 2012 во 23:45 ---
Немав долго сонувано ништо ,ама синоќа конечно еден сон...
Летав ...не знам дали имав крила или нешто ме држеше во воздух ,ама се гледав одозгора.Кога чуствував дека паѓам непознат машки лик ме задржуваше или барем имав такво чуство... И не сакав да се разбудам,барем и си постпав малку повеќе ама цел ден ме боли глава.Толкување???
ova ne e son ...si se proektiral vo astralot i nekoj te ucel da letas, sakal da ti pokaze sto mozes...ako sakas i ako baras...si izlegol preku chakrite na glavata zatoa te boli , pominuva posle 24 saati najcesto
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
Сонував како се наоѓам на работното место,на моето биро,отспротива колешката со која добро се сложуваме.Таа станува да оди по кафе а јас инститкивно станувам по неа како да ја следам бидејки ми била сомнителна.Ја гледам како седи веднаш до апаратот за кафе ,ама како да се наоѓаше во болница,такви столчиња,бели плочки на зидовите...како да чекаше ред да влези во ординација која не постоеше.Ме погледна ,но се направи како да не ме гледа не рече ништо.Веднаш се стрчав по скалите да бегам ,ама она скришно бегање,кога потрчуваш па застануваш..Кога стигнав до местото како што треба да има скали,ги немаше..Имаше само отворен простор со високи тавани,кои не можеш да ги догледаш,патеки од 2 страни на средината вода ,врз водата стоеше мојата мачка(кај е да е треба да има мачиња)која мјаучеше многу силнооо..До неа стоеше свекрва ми и децата.Се смееа гласно а јас бев изненадена кога почнаа да излеваат мачиња ,цели облеани во крв ,некои мртви ,некои веднаш мјаучеа гласно,дури и од звукот осеќав болка во главата.Свекрва ми сакаше да ги фрли мртвите мачиња,јас викав силно НЕЕЕЕЕЕ и наеднаш се осветли нешто на небото како сонце,силна светлина,тука и се разбудив и тоа така викајќи.
--- надополнето: 6 април 2012 во 13:30 ---
toa e tvoe subjektivno mislenje ...moeto e ...gresis...ako gi otfrlis sonovite , nema ni da dobies nisto , ako zivees vo minatato i razmisluvas za nego , toa i ke go sonuvas
...gledas vo kniga ... ne znaes da citas ..kakva vrednost ima taa za tebe ...nema , ke ja frlis i ke se vratis na slikovnici ....
ova go pisuvam bez namera da se raspravam , samo sakam da se obidam da otvoram novi horizonti, sekogas ostavajte prostor za da ...mozebi...ima vistina ili poraka vo bilo sto , ne samo vo sonovite , a porano ili podocna ke dobiete sansa da vi se toa potvrdi kako tocno ili pogresno...
--- надополнето: 3 април 2012 во 23:45 ---

ova ne e son ...si se proektiral vo astralot i nekoj te ucel da letas, sakal da ti pokaze sto mozes...ako sakas i ako baras...si izlegol preku chakrite na glavata zatoa te boli , pominuva posle 24 saati najcesto
Welcome back !!:)
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Сонот прв пат го сонував некаде на средината на февруари.Ноќва го сонував пак и сега тотално ме извади од патики.Значи сонувам како одеднаш почнуваат да ми паѓаат забите.Нон стоп паѓат како да ги имам 100 заби и паѓаат ли паѓаат.Не се расипани но сепак паѓат.
Има и некои други ситни детали па ако се јават толкувачи ќе ги пишам.
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
neodamna sonuvav eden zabegan son vo sonot jas baram edna licnos so ja poznavam za maz ahah inace nerazmisluvam vo vistinski zivot da ja baram haha na sonot negovite ne go davaat iako on sakal .mene neso me navredia vo sonot samo use so ne zaplacav i mi dadoa kafe od filzani so licat na crvena ruza kako demek da se napiam kafe i da si odam prosto sedev go zedov filzanot a ne se napiv .
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Сонував како се наоѓам на работното место,на моето биро,отспротива колешката со која добро се сложуваме.Таа станува да оди по кафе а јас инститкивно станувам по неа како да ја следам бидејки ми била сомнителна.Ја гледам како седи веднаш до апаратот за кафе ,ама како да се наоѓаше во болница,такви столчиња,бели плочки на зидовите...како да чекаше ред да влези во ординација која не постоеше.Ме погледна ,но се направи како да не ме гледа не рече ништо.Веднаш се стрчав по скалите да бегам ,ама она скришно бегање,кога потрчуваш па застануваш..Кога стигнав до местото како што треба да има скали,ги немаше..Имаше само отворен простор со високи тавани,кои не можеш да ги догледаш,патеки од 2 страни на средината вода ,врз водата стоеше мојата мачка(кај е да е треба да има мачиња)која мјаучеше многу силнооо..До неа стоеше свекрва ми и децата.Се смееа гласно а јас бев изненадена кога почнаа да излеваат мачиња ,цели облеани во крв ,некои мртви ,некои веднаш мјаучеа гласно,дури и од звукот осеќав болка во главата.Свекрва ми сакаше да ги фрли мртвите мачиња,јас викав силно НЕЕЕЕЕЕ и наеднаш се осветли нешто на небото како сонце,силна светлина,тука и се разбудив и тоа така викајќи.
--- надополнето: 6 април 2012 во 13:30 ---

Welcome back !!:)
...zavetite se davaat i se raskinuvaat , ovoj go raskinav ...se nadevam deka ne gresam sto sum tuka povtorno...
koleskata ima problemi , najverojatno vo semejstvoto , nesto sto ja izmacuva , i bara pomos , ama ne ja dobiva , izgleda deka bara na pogresno mesto..... a ti kakva ti e slicnosta so nea? ne znam , ona sto mozam da ti kazam e deka od taa bolka sto ja nosis(gledas) ili teskotija(vodata)...se ragja nesto novo ...mackite ... tie se simbol na ona sto doagja , na novite energii koi vleguvaat vo nas i nasite energetski tela , doagjaat obleani so krv(krv=zivot=energija) doagjaat mrtvi(nema da doprat do sekogo ili do sekade), ama doagjaat i vreskaat ... toa prodira od energetskoto pole vo teloto i moze da ti pravi macnina ili bolka , ama toa e normalno , ke pomine....seto toa doagja od Boga ...i nosi SVETLINA...toa si go videla ubavo na krajot , dodeka da se prilagodime(mackite se tuka da ni pomognat) ke bide neprijatno , ama posle ke bide nesto sosema novo....nevidenoi dosega za celoto covestvo...
procitaj malku internet ...se menuva sonceto , ima solarni buri i erupcii so nevideni dosega razmeri, se menuva zemjata , magnetnoto pole , doagja novo zracenje od centarot na galaksijata ... seto toa vlijae na energetskoto(svetlosnoto) telo i ne menuva....procitaj samo nanazad kolku se spomnuvaat macki vo sonovite ... ne e nisto slucajno ..
....pozdrav!
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Cudna rabota edna licnost ja sonuvam od 10 ( mozi i porano ) pa se do denes 18 godini ..
ako ne sekoj den. ..sekoj vtor den :) prvata simpatija, a ne mislam na nea, ne ja bendisvam
ne ja gledam, nemam kontakt i taka natamu + si imam zenska 2 god .. so e ova rabota ? :D
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
...zavetite se davaat i se raskinuvaat , ovoj go raskinav ...se nadevam deka ne gresam sto sum tuka povtorno...
koleskata ima problemi , najverojatno vo semejstvoto , nesto sto ja izmacuva , i bara pomos , ama ne ja dobiva , izgleda deka bara na pogresno mesto..... a ti kakva ti e slicnosta so nea? ne znam , ona sto mozam da ti kazam e deka od taa bolka sto ja nosis(gledas) ili teskotija(vodata)...se ragja nesto novo ...mackite ... tie se simbol na ona sto doagja , na novite energii koi vleguvaat vo nas i nasite energetski tela , doagjaat obleani so krv(krv=zivot=energija) doagjaat mrtvi(nema da doprat do sekogo ili do sekade), ama doagjaat i vreskaat ... toa prodira od energetskoto pole vo teloto i moze da ti pravi macnina ili bolka , ama toa e normalno , ke pomine....seto toa doagja od Boga ...i nosi SVETLINA...toa si go videla ubavo na krajot , dodeka da se prilagodime(mackite se tuka da ni pomognat) ke bide neprijatno , ama posle ke bide nesto sosema novo....nevidenoi dosega za celoto covestvo...
procitaj malku internet ...se menuva sonceto , ima solarni buri i erupcii so nevideni dosega razmeri, se menuva zemjata , magnetnoto pole , doagja novo zracenje od centarot na galaksijata ... seto toa vlijae na energetskoto(svetlosnoto) telo i ne menuva....procitaj samo nanazad kolku se spomnuvaat macki vo sonovite ... ne e nisto slucajno ..
....pozdrav!
Slichnost so nea?Generaciski.,.roditelite rabotat na isto rabotno mesto,...ista funkcija nie dve rabotime,samo mislam deka taa ne se snaoga bas dobro...sepak so tvoja pomos,uspeav da sfatam sto vsushnost mi pretstavuva sonot.
p.s. Milo mi e sto si tuka:)
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
shift+alt имате ли на тастатурите ?
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сонував како сестра ми добива поклон, некој редок пајак со крилја, ама сеуште е мал и не умее да лета. Јас седам покрај некаква плажа и го учам пајакот да лета.

А пред ова сонував како седам некаде на вечера и до мене седи едно дете кое неумее да зборува и сите велат дека е со ментални проблеми. Потоа јас одеднаш спомнувам нешто за Лемуриа и Атлантида и тој почнува да ми објаснува некои работи, и на крај ми ги опишува луѓето кои живеат под земја, во Агарта.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
Вчера сонував како во Србија во еден огромен ресторан седам со другари и јадеме. и сеа одлучуваме да избегаме без да платиме. и наеднаш почнуваат да не бркаат луѓе во црно и сакаат да не убијат. и како цел свет против нас да се сврте,од кого и да побараш помош,секој сака да те фати и да те убие.
Така бегајќи влагаме у такси и му викаме вози за македонија. Таксистот како што возеше, не гледа напред, туку во нас, како да сака да се тумбаме. и се разбудив тогаш.
Што би значело ова?
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
240
Поени од реакции
337
Многу често ги сонувам моите починати баба и дедо и чувството е чудно. На некој начин чувствувам дека има нешто во тие соништа, нешто што неможам да го објаснам. Дали има некое значење?
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Вчера сонував како во Србија во еден огромен ресторан седам со другари и јадеме. и сеа одлучуваме да избегаме без да платиме. и наеднаш почнуваат да не бркаат луѓе во црно и сакаат да не убијат. и како цел свет против нас да се сврте,од кого и да побараш помош,секој сака да те фати и да те убие.
Така бегајќи влагаме у такси и му викаме вози за македонија. Таксистот како што возеше, не гледа напред, туку во нас, како да сака да се тумбаме. и се разбудив тогаш.
Што би значело ова?
si napravil nekoja greska ...ti samiot razmisli sto ...izbegnuvaja da pravis nepotrebni ekskurzii i raboti koi ne ti se poznati , ne buricka po ona sto ne go poznavas dovolno , ne se oddalecuvaj od svojata zona na konforot,mozes da nstradas , sega si se spasil , ama ova e predupreduvanje , ne ja pravi istata greska dvapati
--- надополнето: 8 април 2012 во 14:06 ---
Многу често ги сонувам моите починати баба и дедо и чувството е чудно. На некој начин чувствувам дека има нешто во тие соништа, нешто што неможам да го објаснам. Дали има некое значење?
da...toa se tvoite predci , lugjeto od rodot na tvoite predci , tie se tuka da prenesat nekoja poraka ili da pomognat koga e tesko ... ocigledno nesto ti predstoi ...sledi ponatamu
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
240
Поени од реакции
337
[quote="metatron,[/quote]
Не те разбирам. Знам дека тоа се моите предци, знам дека сите соништа на некој начин носат порака... нешто по конкретно ако може.
На пример што би ми предстоело, нешто позитивно или негативно?
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Многу често ги сонувам моите починати баба и дедо и чувството е чудно. На некој начин чувствувам дека има нешто во тие соништа, нешто што неможам да го објаснам. Дали има некое значење?
i jas mnogu cesto go sonuvam mojot pocinat dedo, sonishtata se pnekogash strashni, megutoa tie sonishta mi se pojavuvaat zatoa shto ne bev tamu koga pocina i ne prisustvuvav na pogrebot, koga dozna deka pocinal ne mi beshe mnogu zal zatoa shto beshe bolen pred da umre i normalno deka covek ke si pomisli deka podobro shto umrel brzo otkolku da se maci... megutoa me boleshe toa shto ne bev tamu, me boleshe toa shto ne se sekavav koga posleden pat go vidov, mi beshe krivo shto seto toa pomina bez mene, pa zatoa me macat takvi sonishta...
mozebi i ti si imala nekoja slicna situacija, ili seushte ne si se pomirila so faktot deka gi nema, mozebi imash neshto nedokazno ili cuvstvuvash bolka koja ja kriesh vo sebe, a seto toa probiva preku sonishtata.
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
Многу често ги сонувам моите починати баба и дедо и чувството е чудно. На некој начин чувствувам дека има нешто во тие соништа, нешто што неможам да го објаснам. Дали има некое значење?
Да кажеше малку поконкретно како ги сонуваш, односно опиши што се случува во соништата, за да би можеле да ти кажеме од прилика што значи :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom