Сонови, толкување на сонови

B

Black Guard

Гостин
Можиме да ја носиме до онаа кој е постар, дали јајцето или кокошката..

Докажано е-кокошката е постара бидејќи научниците откриле ензим без кој јајцето не може да се оформи т.е прва е кокошката.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.898
Докажано е-кокошката е постара бидејќи научниците откриле ензим без кој јајцето не може да се оформи т.е прва е кокошката.
абе не сфаќај буквално. Иначе фала за информацијата. :coffee:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Што значи да сонуваш како константно учествуеш у тепачки? Значи скоро и да нема друг сон, сите се такви, со тепање..
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
И ја можам да контролирам што да сонувам,тоест што сакам да сонувам..:D многу ми е јако,си сонувам како ја е*бам професорката по географија,и си правам муабет со нејзе у сон,и све,и сабајлето станувам насмеан..незнам како,ама ете...си сонувам дека играм во НБА и слични такви работи...јакичко ми е :icon_lol:

Ова го научив као мал,пошто имав мнооооогу кошмари,за нигде,се будев целиот испотен,и ме учеа пред да легнам мислите да ги насочам кон нешто убаво,кон нешто што го сакам,и со тек на време го научив....од дамна неам кошмар,да не се урочам...:icon_mrgr:
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Сонував бројки кои според соновниците се срекни, и броев монети кои исто така носат среќа.Уплатив лото, па ако добијам частам, ако не....
Уствари што ми беше муабетот, витина ли е ова погоре што го напишав или?
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Sonuvav kako gavrani mi gi kopaat ocite... Ke moze nekoj da mi kaze sto znaci toa? :)) fala :)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Сонував бројки кои според соновниците се срекни, и броев монети кои исто така носат среќа.Уплатив лото, па ако добијам частам, ако не....
Уствари што ми беше муабетот, витина ли е ова погоре што го напишав или?
Цел живот сањам како добивам седмица на лото, 44то коло, 220.000 евра, летно време :D
Дали тоа значи дека ќе добијам, eventually?
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.704
Поени од реакции
4.458
Сонував дека особа која што ја знам е мртва веќе една година и во позадина песната на Дино Мерлин Кад замиришу јорговане(ваљда негова е)
Навеќе ме заинтригира што песнава ја имам слушнато дали пет пати во живот и не гледам некоја поврзаност со личноста ,а ми остана во глава тој ден ,а ја немав слушнато од којзнае кога освен тоа и кога сум ја слушал било надвор негде не ми е нешто многу при срце.
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
nekolku noki po red me maceshe ovoj son... sonuvav kako stojam pred kukata vo koja shto porano ziveev, sega tamu ne zivee nikoj, noke e i vo karpata koja se naoga pred kukata ima zaglaveni luge, site se stari zeni, obleceni vo beli fustani, licat na vencanici... zaglaveni se vo karpata, nozete im se vnatre i ne mrdaat... a pod kukata ima eden maz isto taka zaglaven, lezi, nozete mu se pod kukata, ima dolga kosa i brada, losho mirisa i celo vreme leleka, ofka, se obiduva da izleze, za razlika od ostanatite koi izgledaat kako da se pomirile so situacijata... se priblizuvam do edna od staricite i ja prashuvam zoshto se zaglaveni tuka... mi kazuva deka samo edna samoila moze da gi pushti, ama i bile dolzni... potoa pred kukata pominuvaat luge, isto taka obleceni vo belo, pretezno mladi zeni... a pozadi niv odat romi so muzicki istrumenti vi racete... vleguvaat vo sosednata kuka i pocnuvaat da svirat, da se smejat...pravat golema galama...
dodeka pominuvaa niz karpata, staricata mi rece da se skrijam, za da ne me vidat, zastanav do covekot koj lezi pod kukata... toj vreskashe, grebeshe so racete, ispushtashe zivotinski krici... najposle nekako uspea da izlese i istrca... mu vikav da se vrati, zatoa shto nekako znaev deka treba da ostane zaglaven, neznam zohto...
potoa niz prozorot vlegov vo kukata, skoknav silno i preku dzidot pominav na gorniot kat, se potprev na podot, lebdev izmegu dvata kata... vo sobata na gorniot kat, na podot imashe cinija so isushena hrana, imashe portokali i parcinja meso... sakav da gi izedam, iako bea stari i isusheni, no vo toj moment se paralizirav, nemozev da se mrdnam... me obzema nekoe mornicavo cuvstvo... takvo neshto do togash nemav pocuvstvuvano, kako da ja gubev celata energija,sakav da vikam, ma nemav glas, pocnav da panicam... vo toj moment dojde edna zena, oblecena vo belo, so mnogu dolga crma kosa i ogromni oci... lebdeshe okolu mene i me zema v race i letajki me donese pred kukata vo koja spiev taa nok(ne spiev doma) tuka zastanavme malku, taa gledashe vo neboto, potoa pak pocna da lebdi i me stavi vo krevetot vo koj shto spiev

ovoj son go sonuvav celo vreme dodeka spiev vo taa kuka i sekogash koga ke se razbudev bev vkocaneta i ispotena
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Цел живот сањам како добивам седмица на лото, 44то коло, 220.000 евра, летно време :D
Дали тоа значи дека ќе добијам, eventually?
Лото нема летно време, а за добивање сиурно добиваш и тоа секој месец ;)
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Што значи да добиеш на подарок мнооооооОоооооооогу многу малечки мачиња, бели, шарени????
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
119
Поени од реакции
7
Ме сонувала една девојка .....дејството на сонот се одвивал на некое место кај што имало многу луѓе сите биле облечени во светли бои,преовладувала бела,а само јас сум бил облечен во црно сум седел на еден агол никој не разговарал со мене .
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
Што значи да добиеш на подарок мнооооооОоооооооогу многу малечки мачиња, бели, шарени????
Мачката ја означува дволичноста (барем кај мене) пази се од дволични луѓе.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
83
Поени од реакции
22
Smetam deka sonovite bash i nemozat da se tolkuvaat tochno :D
Smetam deka toa e samo neshto shto ti se slucilo vo minatoto i za koe potsvesno si razmisluval, ama vo nikoj slucaj ne smetam deka ja predviduvaat idninata :D
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
Немав долго сонувано ништо ,ама синоќа конечно еден сон...
Летав ...не знам дали имав крила или нешто ме држеше во воздух ,ама се гледав одозгора.Кога чуствував дека паѓам непознат машки лик ме задржуваше или барем имав такво чуство... И не сакав да се разбудам,барем и си постпав малку повеќе ама цел ден ме боли глава.Толкување???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom