Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Извини дечко,веќе не ти реплицирам.Мислиш ако киснеш на форумов господ за јајца си го фатил и си најпаметен.

Ауу пак го заеба, два пута по ред. :cuc:

Џони ти го зел редот овја ! :свиркам:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ауу пак го заеба, два пута по ред. :cuc:

Џони ти го зел редот овја ! :свиркам:
ме искина богами..не знам кај терам дури немам воопшто идеа како да му вратам..сигурно дечкото премногу бил радосен после вашата елиминација од Барселона па сега во форма е и подобро да си седам на страна:pos:
--- надополнето: 4 април 2012 во 04:15 ---
Со интер, пошо жалните никаде ги нема ..
вас секаде ве има..секоја втора среда/вторник ве гледавме на телевизија дури...:cautious:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Андреа Масиело фудбалер на Аталанта призна дека намерно постигнал автогол минатата сезона играјќи во дресот на Бари. Со овој автогол екипата на Лече остана во Seria A, додека Масиело заработил 180.000 евра:eek:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
За такви прости како него и тие пари се многу. Да се пробале можеби и за 18.000 ќе се го поткупиле. :facepalm:
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
ме искина богами..не знам кај терам дури немам воопшто идеа како да му вратам..сигурно дечкото премногу бил радосен после вашата елиминација од Барселона па сега во форма е и подобро да си седам на страна:pos:
--- надополнето: 4 април 2012 во 04:15 ---


вас секаде ве има..секоја втора среда/вторник ве гледавме на телевизија дури...:cautious:
ако ти се радуваш на неуспесите на конкурентите,наместо на успесите на твојот клуб(годинава ги нема),јас не.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
ако ти се радуваш на неуспесите на конкурентите,наместо на успесите на твојот клуб(годинава ги нема),јас не.
не бе брат..јас воопшто не се радувам за елиминацијата на Милан бидејќи си гледам само за Интер..не сум како сладоледџијава и пола ваш фан клуб каде пола се фанови на Барса пола на Баерн Минхен..што ме интересира за другите мене кога мојот тим е за никаде..
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
не бе брат..јас воопшто не се радувам за елиминацијата на Милан бидејќи си гледам само за Интер..не сум како сладоледџијава и пола ваш фан клуб каде пола се фанови на Барса пола на Баерн Минхен..што ме интересира за другите мене кога мојот тим е за никаде..
Абе не сум фан на барса али ги мразам милан и со кого и да игра милан против нив сум, исто така и против интер сум со кој и да игра..
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.370
Поени од реакции
25.099
Абе не сум фан на барса али ги мразам милан и со кого и да игра милан против нив сум, исто така и против интер сум со кој и да игра..
Сладоледџијо, ако навистина го сакаше фудбалот немаше да мразиш ниедна екипа, не поготово некоја која ја претставува твојата омилена лига во Европа, па макар тоа бил и Ливорно. :)
Јас секогаш, секогаш ќе бидам за италијанските тимови во големите натпреварувања, пред се затоа што ме боли кога Серија А е деградирана како третокласно натпреварување.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.245
Поени од реакции
16.699
Нема врска ние сме фанови на ИТАЛИЈАНСКИ ФУДБАЛ па затоа и навиваме за италијански тимови. Јас го сакам Јувентус повеќе од се и сешто но кога тој неигра подршката оди на Италијанските екипи едноставно неможам да поднесам тоа што Германските екипи се пред Серија А во ЛШ а немаат никаков ама апсолутно никаков успех во ЛШ ако нешто заслужија тоа е плус место за во УЕФА купот ништо дуго а на нас на фановите т.е. навивачите на Италијанскиот фудбал требаше да ни одземат едно дури не станат сериозни.

Па неможи некој да ми речи дека Германија заслужи +1 место во УЕФА ЛШ или дека пособено помалце се мести ( аман бе Хофенхејм од 2ра лига дојде првакт стана а Баерн со all star тим спрема нив гледаше само немо). Плус то Германските екипи биле поразени од Италијанските па и нивната репрезентација од Италија.

Фан на Јувентус па на Серија А .. тоа е тоа нема др клуб нема др лига за мене
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.060
Нема врска ние сме фанови на ИТАЛИЈАНСКИ ФУДБАЛ па затоа и навиваме за италијански тимови. Јас го сакам Јувентус повеќе од се и сешто но кога тој неигра подршката оди на Италијанските екипи едноставно неможам да поднесам тоа што Германските екипи се пред Серија А во ЛШ а немаат никаков ама апсолутно никаков успех во ЛШ ако нешто заслужија тоа е плус место за во УЕФА купот ништо дуго а на нас на фановите т.е. навивачите на Италијанскиот фудбал требаше да ни одземат едно дури не станат сериозни.

Па неможи некој да ми речи дека Германија заслужи +1 место во УЕФА ЛШ или дека пособено помалце се мести ( аман бе Хофенхејм од 2ра лига дојде првакт стана а Баерн со all star тим спрема нив гледаше само немо). Плус то Германските екипи биле поразени од Италијанските па и нивната репрезентација од Италија.

Фан на Јувентус па на Серија А .. тоа е тоа нема др клуб нема др лига за мене
Хофенхајм таа сезона газеше во почетокот ама при крај се испосраа и мислам дека не ни играа во Европа лига. Кајзерслаутерн во 98' освои во првата сезона по враќањето од втора лига.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.245
Поени од реакции
16.699
Хофенхајм таа сезона газеше во почетокот ама при крај се испосраа и мислам дека не ни играа во Европа лига. Кајзерслаутерн во 98' освои во првата сезона по враќањето од втора лига.
Добро лапсус направив сепак кој можи тоа да го направи ? нема теоретска шанса.... беше само пример
 
М

- Миланело -

Гостин
Абе не сум фан на барса али ги мразам милан и со кого и да игра милан против нив сум, исто така и против интер сум со кој и да игра..
Аааааа после ваква изјава "НА" шо ќе продаваш сладолед во Милано. Ко нема да ти рикни бизнисо, штета што Берлускони не е више премиер за да ти ги пушти овие од управа за јавни приходи и санитарна инспекција :pos:



фотос: фамозниот Сладолеџија од кајгана форум, сликан додека дели гратис сладоледи во Торино


.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom