UEFA Champions League 2011/2012

Статус
Затворена за нови мислења.

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Имаш твитер ? Ај прочитај шо напишаја Сантос, Вилшир, Ван Перси, Антон Фердинанд, Гери Линекер, Пиерс, Роналдо, Артета и еден тооооон други. Ако толку ти е важно, шо кажаја тие двајцата, еве ти други, шо напишаја спротивно од тоа. Ебуе го заборавив и Бартон.
Добар обид за тролање.
Ај постави што пишале дотичниве.

Судијата требаше црвен да му даде на Антонини при првиот старт и да јадат 5 гола, ваљда така ќе беше се у ред...oh wait.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Ај остави од таа утакмица, не ми прокоментира зошто судијата на пример не му даде црвен на Антонини ? Кај би згрешил со една таква одлука или така преочигледно ќе беше помагањето на Барса ?
--- надополнето: 4 април 2012 во 14:51 ---
Ај остави од таа утакмица, не ми прокоментира зошто судијата на пример не му даде црвен на Антонини ? Кај би згрешил со една таква одлука или така преочигледно ќе беше помагањето на Барса ?
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
999
Поени од реакции
2.786
btw..
За финалето со Арсенал...го исклучи Леман и досуди пенал што беше сосема по правилата, ако не го направеше тоа ќе мораше да го признае голот на барселона.
За црвениот картон на Пепе...чист и сосема поравдан, отворен ѓон со намера да повреди играч, значи трбаше да му ја скрши ногата на Алвес за да добие црвен
Тоа беше фаул на Леман но не и за црвен, а за Алвеш тоа не е за црвен бидејќи немаше груп контакт за црвен картон само за тоа што отиде со ѓон треба да свири фаул!
 
R

Rigel Kent

Гостин
Znaci edna poraka do Milanezi, Madridisti ,fanovi na Chelsea, Arsenal .

Pomirete se i ne se nervirajte. Prifatete nesto tolku ednostavno.

Barcelona FC e najdobra ekipa na denesnicata.










--- надополнето: 4 април 2012 во 14:57 ---
--- надополнето: 4 април 2012 во 14:58 ---
Не се расправајте Челзи ќе ги одмазди сите што биле елиминирани од Барса со помош на судиите.Баш кога Барса се гледаат веќе во финале (не буквално ама сите ги потценуваат Челзи) токму тогаш Челзи ќе нападне (преку одбрана :D ).
И тоа ќе ги елиминира на таков начин како што Барса поминала многу екипи.
Со игра со рака,со пенал,со автогол,со поништен гол на Барса, со единствен шут во 120 мин. и гол.....
Нема да биде чиста победата и токму тука навивачите на Барса ќе "плачат" ама џабе ќе им биде.
Mark my words.
:)

Za vas edna petarda na Stemford Bridge i zasekogas da zamolknete
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.830
Не се расправајте Челзи ќе ги одмазди сите што биле елиминирани од Барса со помош на судиите.Баш кога Барса се гледаат веќе во финале (не буквално ама сите ги потценуваат Челзи) токму тогаш Челзи ќе нападне (преку одбрана :D ).
И тоа ќе ги елиминира на таков начин како што Барса поминала многу екипи.
Со игра со рака,со пенал,со автогол,со поништен гол на Барса, со единствен шут во 120 мин. и гол.....
Нема да биде чиста победата и токму тука навивачите на Барса ќе "плачат" ама џабе ќе им биде.
Mark my words.
:)
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Тоа беше фаул на Леман но не и за црвен, а за Алвеш тоа не е за црвен бидејќи немаше груп контакт за црвен картон само за тоа што отиде со ѓон треба да свири фаул!
По сите критериуми, при чиста шанса за гол, ако голманот направи фаул каков што направи Леман = црвен картон + веќе беше постигнат голот, судијата потоа ја прекина играта и го досуди пеналот. Такви исклучувања имало милион.
За Пепе, кога има очигледна намера да се повреди противничкиот играч, што ако во тој случај се случеше ќе резултираше со фрактура, сосема е оправдано да се покаже црвен картон. И тоа се има случувано милион пати до сега. Уште една причина е и самата репутација која си ја има наметнато Пепе, како касап.
 
Член од
19 ноември 2011
Мислења
59
Поени од реакции
17
Znaci edna poraka do Milanezi, Madridisti ,fanovi na Chelsea, Arsenal .

Pomirete se i ne se nervirajte. Prifatete nesto tolku ednostavno.

Barcelona FC e najdobra ekipa na denesnicata.










--- надополнето: 4 април 2012 во 14:57 ---
--- надополнето: 4 април 2012 во 14:58 ---



Za vas edna petarda na Stemford Bridge i zasekogas da zamolknete
ovrebo.jpg
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Приметуваш ли дека никој не ти ги лајкнува постовите? Што значи никој не се согласува со твоето мислење. Т.е. - сите знаеме дека Фарселона има преголема помош од судиите.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Приметуваш ли дека никој не ти ги лајкнува постовите? Што значи никој не се согласува со твоето мислење. Т.е. - сите знаеме дека Фарселона има преголема помош од судиите.
Јас не ги постирам за да ми ги лајкне некој. Вие не сакате да видите тоа што е реалност, дека судиите грешат и на двете страни и дека колку што беше "оштетен" Милан, беше оштетена и Барселона на првиот натпревар. Тоа го кажуваат независни аналитичари, кои имаат далеку повеќе кредибилитет за разлика од вас овде наполнети со адреналин и исфрустрирани фанови.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Па да, бан од тема за тоа се дава, за навреди и пцуење нема потреба. ок како и да е. кој видел и мисли објективно, знае,
кој не, продолжува да плука. Продолжете со вашето лечење фрустрации и теории на заговор. Само тоа и ви остана

Ок. Значи цел свет се крена на нозе, оти веќе ја претеравте, ова вашево нема крај. Цел свет се буни, само вие останавте паметни. Ние сите другиве сме будали. така ?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.830

Iniestaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!
Мило ми е што ми ја докажуваш теоријата дека навивачите на Барса уште од сега се гледаат во финале.
После полуфиналето вие ќе ги пишувате истите коментари што ги пишуваат навивачите на Милан (и др. екипи)
:D:sneaky:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom