Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
^Навивачите на интер ќе навиваат за ббилан. :LOL:
во Милано навивачите биди сигурен дека сакаат повеќе Јувентус да ја земи титулата отколку Милан бидејќи не сакаат да јадат ремет од граѓаните што секој денс е гледаат..ама јбг клубовите Интер и Милан се во пријателски односи и секогаш имаме здраво ривалство со нив а за разлика со Јувентус кој со Интер имаат многу нерасчистени сметки..
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Ја мислам дека судиите ќе посерат до крај од нив зависи кој ќе освои. Еден недосуден пенал и еден непостоечки офсајд или било ќе смене се. :cautious:
Не заебавај.. као демек досега немаат посрано многу пенали и офсајди, па од сега натаму ќе почнеме да го гледаме тоа!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.514
Поени од реакции
43.001
Интер му даде пред неколку години на Милан кога на милан му требаше за ЛШ тоа е нормална ствар, ама една ствар не е јасно, со тоа што Интер ќе му даде на Милан, Милан автоматски ќе има 1 титула повеќе од Интер во Калчо така да ќе види ме што ќе се деси до крај, Јас мислам дека со Фоирентина Милан повторно ќе кикса бидејќи ќе бидат преуморни од играта со Барса без разлика каков ќе биде исходот на таа утакмица, а на Фиорентина моментално и гори под нозе, полека но сигурно се доближува во зоната за испаѓање!
Види, фановите на Интер и раководството на Интер во нормални околности сеедно би им било кој ќе е првак во ситуација Интер да е далеку од битката за титулата, ама во Италија нештата се далеку од нормалата, ривалството во фудбалот помина бајаги граници.

После Се она што Јуве, медиумите блиски до клубот и навивачите на овој тим направија контра Интер и лешинарските обиди да се искриви сликата за Факети а со тоа и на клубот, иако истите беа јалови, доволно е тоа за Интер да веќе ако се во ситуација да бираат, да го одберат она помало зло, не е ни случајно соопштението на Милан кое велеше дека за разлика од Јуве, битките за титула со Интер увек биле чесни бла бла бла, не е мала работа кога 1 клуб ова го вели преку свое официјално соопштение по меч каде беа преседански оштетени ...

Исто е и со Јуве, затоа лани беа килави против Милан, без желба да им кинат бодови во ситуација кога овие се бореа со Интер за титулата.

Такоџе и односите помеѓу фановите на Интер и Милан увек биле на високо ниво, и све било у рамки на нормала со стандардни закачки али со сквернавења на икони на тимовите јок, никад, ниту пак со сила се правеле некакви обиди за да се наштети на реномето на едниот или другиот клуб, колку и да се тие од старт означени ко јалови.

Не ми е муабетот сеа со ова да зачнам некоја глупа дискусија, ќе се увериш во ова, и ти и остали што се сомневаат во ова што го зборам само у ситација Интер да се далеку од битката за ЛШ а битката за Скудето сеуште да е отворена ( а како стојат работите, за ова да се деси шансите се големи ), ако Милан сеуште се први на 2 кола до крај ондак веќе првакот ќе биде познат, али ај, живели па видели, што е до мене ја не сакам ова да е случај најмногу поради фактот што тоа би значело дека Интер имаат сериозна шанса за ЛШ али сајнс фикшн е тоа сезонава, шансите се убер мали.
--- надополнето: 2 април 2012 во 01:39 ---
во Милано навивачите биди сигурен дека сакаат повеќе Јувентус да ја земи титулата отколку Милан бидејќи не сакаат да јадат ремет од граѓаните што секој денс е гледаат..ама јбг клубовите Интер и Милан се во пријателски односи и секогаш имаме здраво ривалство со нив а за разлика со Јувентус кој со Интер имаат многу нерасчистени сметки..
Ич не си у право со оглед на моменталните околности во фудбалска Италија, поготово поради она што се дешаваше последниве 2 години.
 
М

- Миланело -

Гостин
Ве читам и се чудам, Интер ќе ни даел бодови ова она... нема да има потреба од тоа зашто до мечот Милан-Интер, Јуве уше пет пати (најмалку) ќе изигра нерешено :pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ич не си у право со оглед на моменталните околности во фудбалска Италија, поготово поради она што се дешаваше последниве 2 години.
Остај ти тоа..друго е некој во градот кога ќе ти се сити и кога ќе ти игра мајтап а другое некој од некое село Торино да се прај мангуп а во случајов си далеку од него..и тие ги мава на психата не сакаат пак да има црно-црвени фешти на дуомо..но јбг Јувентус одсекогаш биле таков одвратен клуб кои ни самите не се сакаат па некој друг да му игра за нив
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.622
Поени од реакции
70.301
Сиена сто посто му зима бодови на Милан, а и Киево не се за заебавање на домашен терен.
Само Јуве да тепа следно коло....
А и стравувам дека кај Чезена или Новара ќе кикснат :facepalm:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.220
Поени од реакции
8.062
Остај ти тоа..друго е некој во градот кога ќе ти се сити и кога ќе ти игра мајтап а другое некој од некое село Торино да се прај мангуп а во случајов си далеку од него..и тие ги мава на психата не сакаат пак да има црно-црвени фешти на дуомо..но јбг Јувентус одсекогаш биле таков одвратен клуб кои ни самите не се сакаат па некој друг да му игра за нив
Не дека има врска, можеби сакаше само да ги навредиш што не ти земам за зло затоа што сите сме такви:), ама Торино е далеку од село.
http://en.wikipedia.org/wiki/Turin
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.253
Поени од реакции
16.712
Остај ти тоа..друго е некој во градот кога ќе ти се сити и кога ќе ти игра мајтап а другое некој од некое село Торино да се прај мангуп а во случајов си далеку од него..и тие ги мава на психата не сакаат пак да има црно-црвени фешти на дуомо..но јбг Јувентус одсекогаш биле таков одвратен клуб кои ни самите не се сакаат па некој друг да му игра за нив
Селанец :coffee:
--- надополнето: 2 април 2012 во 01:56 ---
Не дека има врска, можеби сакаше само да ги навредиш што не ти земам за зло затоа што сите сме такви:), ама Торино е далеку од село.
http://en.wikipedia.org/wiki/Turin
Неможида е село кога едноставно пиши The Turin metropolitan area is estimated by the to have a population of 2.2 million.[2]
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
^ Абе и Скопје е метропола... :icon_lol:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не дека има врска, можеби сакаше само да ги навредиш што не ти земам за зло затоа што сите сме такви:), ама Торино е далеку од село.
http://en.wikipedia.org/wiki/Turin
не сакав да ги навредам само ме боли сеуште нерешеното од 1-1 со Киево:(
--- надополнето: 2 април 2012 во 02:04 ---
Селанец :coffee:
--- надополнето: 2 април 2012 во 01:56 ---
Градски селанец:D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.253
Поени од реакции
16.712
не сакав да ги навредам само ме боли сеуште нерешеното од 1-1 со Киево:(
--- надополнето: 2 април 2012 во 02:04 ---


Градски селанец:D
лол Градски селанец ? Чим го има зборот градски се поништва др збор Селанец еден :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.220
Поени од реакции
8.062
не сакав да ги навредам само ме боли сеуште нерешеното од 1-1 со Киево:(
--- надополнето: 2 април 2012 во 02:04 ---
Богами и јас замразувам екипи преку кладилнца. Не сум навлечен да оставам по 1000ки на уплата, си играм 50, 100, 200 ама кога некој ќе ме заебе за 300-400 евра ( да не правам муабет за повеќе) го колнам за цел живот.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
лол Градски селанец ? Чим го има зборот градски се поништва др збор Селанец еден :)
има разлика од сељак до селанец.. сељак е градкси човек кој има карактер и интелегенција еквивалентно со жител од Кенија или од Авганистан и мозок од кокошка..а селанец си е човек кој живее подалеку од градот каде наоколу има ниви,природа,стока и цело природно богатсво и кој е прилагоден на условите кој му се пружени..во овој случај јас не сум ни сељак ни селанец ама за тебе сум Исак Њутон и Владимир Маневски во едно:D:D:D:D
--- надополнето: 2 април 2012 во 02:13 ---
Богами и јас замразувам екипи преку кладилнца. Не сум навлечен да оставам по 1000ки на уплата, си играм 50, 100, 200 ама кога некој ќе ме заебе за 300-400 евра ( да не правам муабет за повеќе) го колнам за цел живот.
поради тој резултат неможев дда заспијам со денови и на факултет си одев пешки а за излегвање јок:(..не знаеш каков кошмар ми донесе пред се тој пичкарски прстап на Конте ..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.253
Поени од реакции
16.712
има разлика од сељак до селанец.. сељак е градкси човек кој има карактер и интелегенција еквивалентно со жител од Кенија или од Авганистан и мозок од кокошка..а селанец си е човек кој живее подалеку од градот каде наоколу има ниви,природа,стока и цело природно богатсво и кој е прилагоден на условите кој му се пружени..во овој случај јас не сум ни сељак ни селанец ама за тебе сум Исак Њутон и Владимир Маневски во едно:D:D:D:D
--- надополнето: 2 април 2012 во 02:13 ---


поради тој резултат неможев дда заспијам со денови и на факултет си одев пешки а за излегвање јок:(..не знаеш каков кошмар ми донесе пред се тој пичкарски прстап на Конте ..
ти бате ако сакаш Исак Њутон и Маневски и цела фамилија негова биди јас стално ке сум Ајнштајн и Н.Тесла за тебе и си се збунил за селаните и сељак прочитај пак нема везе кај живеј ...

Оти демек ти пред то излегваше пред Киево ? o_O

hih
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom